Kadınlarda Ve Erkeklerde ilişkiyi Bitiren Sebepler

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

ilişkiyi Bitiren Sebepler

Sağlıklı bir ilişki yaşayabilmek için öncelikle kişilerin doğru düşünebilen ve gerçekten karşısındaki kişiye saygı duyan bireyler olmaları gerekir. Bireyler ilişkilerin temel oyuncuları oldukları için iki tarafa da düşen sorumluluklar farklıdır. Kadınlar ilişkide daha narin olan taraftır. Erkekler ise ilgi bekleyendir. Çiftlerin birbirlerini tamamlamaları için doğru kişilerle karşılaşmaları ve doğru zamanda bir araya gelmiş olmaları önemlidir. Yanlış zaman ve yanlış insan yanlış birliktelikleri oluşturur. Bazen de doğru zamanda doğru insanı bulduğunuz halde ilişkiler biter. Peki, kadınlarda ve erkeklerde ilişkiyi bitiren sebepler nelerdir?

ilişkiyi bitiren sebepler
Kadınlarda Ve Erkeklerde ilişkiyi Bitiren Sebepler

  • Öncelikle hiçbir şeyin sonsuz olmadığı, ilişkilerin başlayabildiği gibi bittiği de kabul edilmelidir. Bu durumu sorgulamakta haklı olsanız da büyütmek yerine kabullenmeyi seçin. Sizi istemeyen birinin önünde barikat kurarcasına durup ona engel olmaya çalışmanın çok da anlamı yoktur. Karşınızdaki kişi sizden ayrılmak istiyorsa; önünden çekilin ve ona gideceği yolu gösterin.
  • İlişkinin bitmesinde rol oynayan etmenlerden biri de sabrın tükenmesidir. Sabrı tükenen bir kişi karşısında ne yaparsanız yapın asla hiçbir şeyi eski haline döndüremezsiniz. Bu noktada uğraşıp çaba harcamak bataklıkta çırpınmaya benzer.
  • İlişkinizde her şey yolunda gidiyorken ne olduğunu anlamadan bir anda terk edilmiş olabilirsiniz. Terk edilmiş olmak oldukça normal bir durumdur. Burada anormal olan her şey iyi giderken bir anda terk edilmiş olmaktır. Gerçekten ortada bir sebep olmadığını düşünüyorsanız hesap sormaktan kaçmayın. Çünkü bu konuda hesap sormak ve sebebi öğrenmek sizin en doğal hakkınız. Her şey yolundayken ve ilişkinizi sorun yokken bitirip sonra çekip giden ve bir açıklama yapma gereği dah duymayan kişi zaten size değer vermemiştir. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Böyle biri için kendinizi üzmeden önce durup düşünün! Hayatınızın geri kalanını böyle biri için harap etmeye değip değmeyeceğine siz karar verin.

Kadınlar Neden ilişkilerini Bitirirler?

  • İlişkide her zaman en sabırlı olan ve idare eden taraf kadınlardır. Çok anlayış gösterirler. Çok konuştukları söylense de aslında sorunlar karşısında susarlar ve sürekli içlerine atarlar. Bir süre sonra da ne yazık ki yorgun düşerler ve ilişkileri için çaba göstermek istemezler.
  • Kadınlar çok fazla trip atarlar. Çok fazla konuşurlar. Çok fazla kavga edebilirler. Unutulmamalıdır ki kadınlar konuştukları her an, aslında karşısındaki kişi ile anlaşmaya ve sorunları çözmeye çalışmaktadır. Farklı bir anlaşma yöntemi olsa da kadının ilişkinin düzelmesi ve devam etmesi için çaba harcadığını gösterir. Çünkü susan bir kadın için her şey bitmiş demektir.
  • Mantık ve kalp ilişkisi her insanın kabullenebileceği ve dengeleyebileceği bir şey değildir. Bir ilişki içinde mantığın da kalbin de konuştuğu hatta aynı anda konuştuğu zamanlar vardır. Bazen kararlar mantıksal olarak alınır. Bazense karar verirken kalbin devreye girmesi gerekir. Ancak bir kadın sevdiği adamı beyninde bitirmişse çok sevse bile ne olursa olsun ayrılığı ilan edecektir. Aynı şekilde kalbinde bitirdiği bir adam için mantıksal bir savaş vermeyecektir.

Erkekler Neden ilişkilerini Bitirirler?

  • Erkeklerin kadınlara göre daha çocuksu olmaları ilişkileri bitiren nedenler arasında en önemli etkenlerden biridir. Özellikle kadın ve erkeğin aynı yaşta olduğu birlikteliklerde kadınların en büyük sıkıntısı karşısında olgun bir birey görememektir. Aynı şekilde erkekler de karşılarında kendilerinden daha ağır ve daha olgun bir kadınla karşı karşıya kalır. Bu durumda erkekler mutlu olmadıklarını, eğlenemediklerini ya da heyecanlanmadıklarını düşünürler. Erkekler de sıklıkla bu nedenlerden dolayı ilişkiyi bitirirler.
  • “Sıkılmak” genellikle erkeklere özgü bir kavramdır. Yani ilişkide erkekler sıkılır. Kadınlar ise ilişkinin çaba gösteren tarafı olur. Bazen tam tersi durumlarla da karşılaşılabilir. Genel olarak erkekler sıkıldıklarını öne sürerek ilişkiyi bitirme kararı alırlar.
  • Erkekler ilişkide cinsel birliktelik arar. Bu isteği göremedikleri kadınlarla birlikte olmaktan kaçınarak ilişkilerini bitirirler. Genellikle de bu isteklerini gerçekleştirecek başka bir kadın arayışına girerler. Bu sıklıkla karşılaşılan ilişki bitirme nedenidir. Bu sebebi öne sürerek kendisini terk eden bir erkeği hiçbir kadın affetmemelidir.

İlişkinin bitme nedenleri ne olursa olsun, ilişkiyi bitirmeden önce konuşarak sorunu çözmek için çaba harcayın. Bu durumda karşınızdaki kişiden istediğiniz karşılığı göremiyorsanız, uğraşmayın. Kendinizi böyle bir ortamın içerisinde daha fazla bulundurmayın. Sizi mutlu etmeyen tüm nedenleri ve tüm insanları hayatınızın dışında bırakın. Bugünü, geri kalan hayatınızın ilk günü gibi değerlendirin ve yeniden başlayın.

Unutmayın ki, gerçek sevgide bahane yoktur!

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)