ilk Buluşma için ideal Film Türleri

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

ilk Buluşmada izlenebilecek Film Türleri

İlk buluşmada nereye gidileceğine ne yapılacağına karar vermek her zaman zor olur. Uzun uzun düşünme sonunda bir karar verdiniz. Günlerdir mesajlaştığınız kız arkadaşınızı sinemaya davet ettiniz. Şimdi yepyeni bir soru çıktı karşınıza: ilk buluşmada izlenebilecek film türleri nelerdir? Sizi yormuyoruz ve  ‘ilk buluşmada izlenebilecek film türleri ile ilgili tüyoları size veriyoruz.

ilk buluşmada izlenebilecek film türleri
Sinema, özellikle yaz aylarında şehirde olanlar için gündüz sıcaktan, akşam ise kalabalıktan kaçıp sevgilinizle baş başa kalacağınız güzel bir aktivite oluyor. Nostaljik açık hava sinemaları da son dönemde oldukça popüler hale geldi. Tabi beyaz perdenin sunduğu dayanılmaz romantizmi ve heyecanı da atlamamak gerekir.

Romantik Komedi – Unutulmaz Aşkların Hikayesi

Öncelikle romantik komediyle ilgili tüm ön yargılarınızı bir kenara bırakın. Binlerce mantıksız olay silsilesi olarak görüyor olsanız da kendinizi filmin duygusuna bırakın. Gerçek aşka olan inancınızı tazeleyin. Bütün romantik komediler aşırı duygusal ve mantıksız olur klişesini unutun. Bu film türüne bir şans daha verin. Her romantik komedi filmi kötü olacak diye bir kural yok. İçinde bilim kurgu, hatta biraz aksiyon ögeleri de bulunduran romantik filmlerle karşılaşmanız mümkün… Üstelik filmin sonunda hoşlanma olarak başlayan ilişkinizin aşka dönüşme ihtimali de bulunuyor.

Aksiyon/Bilim Kurgu – Garanticiler Buraya

Partnerinizin film zevkini bilmiyorsanız ya da size “fark etmez” cevabını verdiyse tercihinizi bu türünden yana kullanabilirsiniz. Macera, aşk, gerilim, mizah hepsini bir arada barındırdığı için bu durumda aksiyon en doğru tercih olacaktır. Bu film türünde hepsinden biraz bulabilirsiniz. Hayata karşı mantıksal yaklaşım sergileyen biri ile biri ile aksiyon filmi izlerseniz; o arabanın saatte 150 km hızla giderken yıkılan köprüden otoyola tek parça halinde inmesinin imkansız olduğuna dair rasyonel açıklamalar dinlemek zorunda kalabilirsiniz. Bizden söylemesi!

Korku – Çok Korkuyorum, Sarıl Bana!

Korku filmi ve romantik bir buluşma mı? Hiç alakası yok, demeyin! Korku ve aşk insanlığın ilk yıllarından beri var olan çok güçlü duygulardır. Hatta varoluşumuzu bu iki içgüdüye borçluyuz desek yeridir. Günümüze gelirsek ”ilk buluşmada korku filmine gidilir mi?” diye soracak olursanız, “neden olmasın” diyoruz. Korku, yoğun duyguları ortaya çıkarır. Korku anında korunma içgüdüsüyle hoşlandığınız kişi size istemsizce sarılabilir ve elinizi tutabilir.

Komedi: Gülelim Eğlenelim…

Dakikalarca trafikte beklediniz. Saatlerce uğraştığınız saçınız mahvoldu. Özenle seçtiğiniz kıyafetiniz kırış kırış… Bazı şeyler planladığınız gibi gitmeyebilir. O özel anı stres kaynağına dönüştürse de aslında çözüm çok kolay. Zor başlayan buluşmalarda, tercihinizi komedi filminden yana kullanabilirsiniz. Böylece buluşma öncesi oluşan stresten kolayca kurtulmuş olursunuz. Ancak dikkat edin! Partneriniz filmin başrolündeki komedyeni komik bulmayabilir. Unutmayın ki, mizah anlayışı kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu nedenle bilet almadan önce partnerinizin fikrini sormanızda fayda var.

Dram: Ağlamak istiyorum!

İlk buluşma için dram filmleri pek önerilmez. Filmden çıktığınızda kasvetli bir ruh hali içinde olmanıza neden olabilir. Filmin ardından bir yerlerde bir şeyler içmek ya da dansa gitmek gibi bir niyetiniz varsa, dram filmlerini unutun. Ancak partneriniz filmdeki acı ve zulme ortak olup sevgi ve şefkat açlığı ile size daha çok yakınlaşılabilir. Bu durum aranızdaki bağı güçlendirebilir. Tabi, bu düşük ihtimale güvenip gecenizi mahvediyor da olabilirsiniz.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)