ipek Kirpik Suya Dayanıklı Maskaradan Daha Sağlıklı

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

ipek Kirpik Suya Dayanıklı Maskaradan Daha Sağlıklı

Yaz Aylarında Kirpiklerinizi Yıpratmayın

Maskara (rimel), makyajın vazgeçilmez tamamlayıcısıdır. Ancak havaların ısınmasıyla birlikte denize ve havuza girerken akması nedeniyle maskara kullanımı çile halini aldı. Makyajın akmaması amacıyla kullanılan suya dayanıklı rimellerin ise doğal kirpiklere zarar verdiği belirtiliyor. Bu zararı önlemek ve kendi doğal kirpiklerimizi korumak için son yıllarda en çok ipek kirpik uygulamasına başvuruluyor.

ipek kirpik
Yaz aylarının gelmesiyle birlikte makyajın olmazsa olmazı maskaraların da kullanımı zorlaştı. Özellikle sıcakların etkisiyle terleme sebebiyle ya da deniz, havuza girerken maskaralar aktığı için suya dayanıklı (waterproof) maskara tercih ediliyor. Ancak suya dayanıklı bu maskaralar sürüldüğü an kirpikleri dondurduğu için kirpiklere zarar vermekle kalmıyor, aynı zamanda temizlenirken kirpikleri de koparabiliyor. Bu da kendi doğal kirpiklerimizin zarar görmesine, azalmasına neden oluyor. Kalıcı Makyaj ve Güzellik Uygulamaları Uzmanı Emsal Doğan, bakımlı ve güzelliğine düşkün kadınlar için kirpiklerin daha uzun ve dolgun gözükmesi için en zararsız kirpik uzatma yöntemlerinden biri olan ipek kirpik uygulamasını tavsiye ediyor.

“Sanıldığının Aksine Kendi Kirpiğimiz İpek Kirpiğe Zarar Veriyor”

İpek kirpik uygulaması yaz aylarında kadınların kurtarıcısı oluyor. Kadınlar için makyajın en önemli tamamlayıcısı maskaradır. Maskara, hem yüz estetiği hem de gözlerin daha ön planda olması için vazgeçilmezdir. Ancak yazın normal maskaralar denizde, havuzda ve terden akması nedeniyle kullanılamıyor. Bu nedenle waterproof yani suya dayanıklı maskaralara başvuruluyor. Oysaki suya dayanıklı maskaralar özellikle temizleme esnasında kirpiklere ciddi zararlar veriyor. Sanıldığının aksine ipek kirpiğin kişinin kendi kirpiğine zararı olmuyor. Aksine kendi kirpiğimizin ipek kirpiğe zararı oluyor. Doğası gereği kirpikler belirli zamanlarda dökülür. Ancak normalde biz bunu fark etmeyiz. Kendi kirpiğimiz döküldüğü zaman ipek kirpik de düşer. Bu nedenle sanki uygulamadan dolayı döküldüğü düşünülür. Bu yüzden su ile barışık, anti alerjik ve doğal, kendi kirpiklerinize hiçbir zararı olmayan ipek kirpik uygulaması özellikle yaz aylarında kadınların işini kolaylaştırıyor.

Daha Uzun, Daha Dolgun ve Koyu Renkli Kirpikler

İpek kirpik uygulaması daha çok, her gün rimel kullanan, lens takan ve gözleri alerjiye yatkın kadınlar tarafından kullanılıyor. Kullanılan kirpikler kullanıcının kendi kirpiklerine tek tek özel medikal yapıştırıcılar ile yapıştırılıyor. Anti-alerjenik ve organik olması sayesinde lens kullananlar da tercih edebiliyor. Daha dramatik bir görüntü için 2D ve 3D kirpik yaptırmak da mümkün. İpek kirpik uygulaması toplamda 1.5 saat kadar sürüyor. İşlem yapıldıktan sonra ayda bir bakım uygulanarak 3 aya kadar kalıcılığı sağlanıyor. Hafif oldukları için uygulama yapılan kişinin göz kapaklarında herhangi bir ağırlığa ya da rahatsızlığa neden olmuyor.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)