Kabaran Saçlar için Çözüm Önerileri

Elbisenizden ayakkabınıza, çantadan takılara her şeyimiz hazırız, ama o da ne? Peki, ya saçlarınız? Bir türlü şekil almak bilmeyen o saçlar.. Ne kadar kusursuz giyinmiş de olsak şekil almayan saçlarımız varsa hiçbir anlam ifade etmiyor. Kabaran saçlar özellikle kıvırcık ve dalgalı saça sahip kadınların en büyük sorunudur. Kabaran saçlara artık bir dur demenin zamanı geldi.

kabaran saçlarSaçınıza ihtiyaç Duyduğu Nemi Verin

Saçların başlıca kabarma sebebi saçınızın ihtiyaç duyduğu nemin tam olarak sağlanmamasıdır. Saçınıza nem kazandırmak için, ilk olarak saçlarınızı yıkadığınız suyun sıcaklığına dikkat etmelisiniz. Sıcak su nasıl ki buharlaşıyor ise, saçınızı su ile yıkadığınız zaman saçınızdaki nem de buharlaşacaktır. Saçınızın nemini koruyabilmek için saçınızı ılık su ile yıkamalısınız.

Doğru Şampuanı Seçin.

Saç tipinize uygun, kabarmayı önleyen nemlendirici özelliği bulunan şampuanları tercih edin. Kimyasal olarak kuvvetli olan şampuanlardan uzak durun. Bu şampuanlar saçlarınızın daha çok kurumasına neden olacağı için daha fazla kabarmasına neden olur.
[irp posts=”3955″ name=”Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri”]

Saç Kremini Unutmayın

Saçınızı şampuanladıktan sonra mutlaka saç kremi uygulamalısınız. Tıpkı şampuanınız gibi saç kreminizde nemlendirme özelliğine sahip olmalı. Saç kremini kullandığınız ürünün arkasında yazan süreye uygun olarak saçlarınızın ortasından uçlarına doğru sürmelisiniz. Saç tiplerine sürdüğünüzde kepeklenme sorunu yaşayabilirsiniz.

Saçlarınızı Tararken Dikkat Edin

Saçlarınız kuruyken taramanız daha çok kabarmasına ve elektriklenmesine neden olur. Saçlarınızı kremleme esnasında tarayın. Saç kreminin etkisiyle saçlarınızın daha kolay taranır. Aynı zamanda kabarmayı ve elektriklenmeyi önlemek için iri, seyrek dişli ve tahta tarak kullanın.

Saçlarınızı Isıdan Uzak Tutun

Saçlarınızı yıkadıktan sonra havlu yerine tişörtünüz ile kurulayın. Havlu saçınızdaki tüm suyu alacağı için saçınızın nemsiz kalmasına sebep olacaktır. Çok ihtiyaç olamadığı sürece saç kurutma makinelerinden uzak durun. Saç kurutma makinesi, saç düzleştirici gibi sıcak uygulamalar yapmanız gerektiğinde ısı koruyucu sprey ya da krem kullanın.

Saç Bakımınızı ihmal Etmeyin

Saçlarınızı dış etkilerden korumak ve saçtaki nem oranını yükseltmek için düzenli olarak saç bakım ürünleri kullanmalısınız. Haftada bir kez saç tipinize uygun maskeler ya da saç bakım yağları kullanın. Bunun yanında saçlarınızı her yıkadığınızda kurutmadan önce nemlendirici bakım ürünleri ya da argan yağı kullanmanız saçınızın kabarmasını ve elektriklenmesini azaltır.
[irp posts=”2146″ name=”Saç Uzatan Yağlar”]

Doğru Saç Kesimi

Saçlarınızı kısa ya da katlı kestirmeniz saçlarınızın daha fazla kabarmasına neden olacaktır. Bunun yerine uzun ve düz kesimleri tercih etmelisiniz.

Yatmadan Önce Saçlarınızı Toplayın

Mümkün olduğunca saçlarınızı akşamdan yıkayın ve saç şekillendirici ve saç bakım ürünlerinizi kullanarak saçlarınızı şekillendirin. Daha sonra saçlarınızı çok sıkmadan, gevşek bir şekilde tepeden topuz yapın. Sabah kalktığınızda saçlarınızı salın ve parmaklarınızla saçlarınıza şekil verin. Böylece hem saçlarınızın elektriklenmesine ve kabarmasını önlemiş olursunuz hem de doğal dalgalara kavuşursunuz.

Lütfen Konuya Oy Verin
[Toplam: 3 Average: 5]

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)