Aktüel

Kadına Şiddet ‘e Karşı Mücadele Günü

kadına şiddete hayır

Kadına Şiddet ‘e Karşı Mücadele Günü

 

Kadına şiddet ‘e Karşı Uluslararası Mücadele Günü 25 Kasım.. Kadınlarımız yüzyıllardır yaşadıkları işkenceler, dövülmeler, sokağa atılmalar, tecavüzler, öldürülmeler, dayak, dışlanma, hor görülme, ikinci sınıf insan muamelesi görme gibi kötü muameleler sonucu bir çoğu hayatlarını kaybediyor.

25 kasım kadına şiddet

 

Kadınların bu yaşadıkları sorunlar sonucunda kadınların isyanına sebep olmuştur. Ki kadınların bu yaşadıklarından etkilenip kadınlardan yana,kadına yönelik şiddete dur demek için bir çok insan mücadele vermeye başlamıştır.. Fakat kadınlarımız hala kapitalizmin kriz belirtilerinin yükü görülerek önce kadınların eve kapatıldığı, ev köleliği ve sömürüsü altında kaldığı yetmiyor,Kadına karşı kaba şiddetin, taciz, tecavüzün yaygınlaştırılıp sıradanlaştırma girişimlerinin arttığı koşullarla karşılaşıyorlar..

Kadınlara gücü yetip,şiddet uygulayanlar güçleri sadece kadına ve çocuklara yeten zavallılardır.. Kadına şiddet uygulamak ne insanlığa nede kadın haklarına uymayan aykırı bir davranıştır.. Dünyayı güzelleştirip kavga gürültü etmeden insan gibi yaşamak varken bu yapılanlar kadının psikolojisi ve sağlığını bozmakla kalmıyor, kadının çocuğuna da yansıyor bu durum ve çocuk büyüyüp gelişme çağında bu gördüklerinden dolayı psikolojisi bozuk bir birey olarak yetişiyor ve aile düzeni kalmıyor..

Unutmayın ki; Aile düzeni olmadan toplum düzeni olmaz. Toplum düzeni olmadan da sağlıklı mutlu bir millet olmaz olamaz.

KADINA ŞİDDETE HAYIR!

“Kadına Yönelik Şiddet Bir insanlık Ayıbıdır; BU AYIBA ORTAK OLMA.. “Süper Kadın.NET

Yazımızı Beğendiyseniz Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde Paylaşınız.. Teşekkürler.. 

ilgili Diğer Konular

Kimler Neler Demiş?

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)

  Subscribe  
Bildir