Her Kadının Bilmesi Gereken 10 Güzellik Sırrı 

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Her Kadının Bilmesi Gereken 10 Güzellik Sırrı

Kadınlar, ciltleri, tırnakları, dişleri ve saçlarıyla ilgili güzellik sorunlarını gidermek için kozmetik ürünlere bir servet harcıyorlar. Bununla birlikte, bu ürünlerin birçoğu pahalı ve istenen sonucu vermiyor olabilir. Kusursuz bir görünüm elde etmek için, bir servet harcamak gerekli değildir. İyi sonuçlar vaat eden bazı mucize doğal çareler vardır. Doğal tedavilerle birlikte, iyi uyku almak, stres seviyenizi azaltmak ve uygun beslenmeyi sağlamak ve dışarıdan güzel görünmenizi sağlamak için egzersiz yapmak önemlidir. Burada, her kadının bilmesi gereken 10 güzellik sırrı için ucuz tarifler veriyoruz.

güzellik sırrı
1. Akne için Diş Macunu

Akne, lekeler ve diğer deri kopmaları gençlerin yaşadığı en yaygın güzellik sorunudur. Aslında, gençlerin yüzde 70-87’si bu soruna sahiptir. Sivilce yüz, göğüs, sırt ve kafa derisinde görülebilir. Aşırı yağ üretimi, ölü cilt hücrelerinin birikimi, tıkanmış gözenekler ve bakteriler aknenin oluşmasına neden olan en yaygın dört faktördür. Akne için ucuz ve hızlı güzellik sırrı,

 • Yatmadan önce aknenin olduğu bölgeye az miktarda beyaz diş macunu uygulayın ve ertesi sabah onu durulayın. Cildiniz akneden kurtulana kadar birkaç gün boyunca tekrarlayın.
 • Aloe vera jeli hafif ve orta sivilce de etkindir. Sadece bir aloe vera yaprağından jel çıkarın ve günde 2 ila 3 kez aknenin olduğu bölgeye uygulayın. Aloe veranın antibakteriyel ve anti-inflamatuar özellikleri, sivilce oluşturan bakterileri öldürmeye ve aynı zamanda iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur.

2. Çatlamış Dudaklar İçin Şeker Ovma

Güzelliğe söz konusu olunca dudaklarını görmezden gelemezsiniz. Yumuşakken, pembe dudaklar yüzünüzün görünümünü güçlendirebilir, çatlamış ve koyu renk dudaklar ise genel güzelliği bozabilir. Düşük kaliteli dudak bakım ürünlerinin yanı sıra, doğrudan güneş ışığına aşırı maruz kalma, aşırı sigara içme, yüksek kafein alımı ve hormonal dengesizlikler kuru ve koyu renk dudaklara neden olabilir. Güzel gülümsemenizi artırmak için dudaklarınızın yumuşaklığını ve doğal pembe rengini geri yüklemek için bir şeker ovma yönteminin deneyin.

 • 2 çay kaşığı şeker ve 1 çay kaşığı balı karıştırarak dudaklarınızı fırçalayın. İyi karıştırın ve haftada bir kez, birkaç dakika boyunca dudaklarınızı hafifçe ovmak için bu karışımı kullanın. Bu karışım ölü cilt hücrelerinin çıkarılmasına ve pulsuz dudaklar bırakmanıza yardımcı olacaktır.
 • Dudaklarınızı nemli tutmak için, günlük olarak zeytin ya da hindistancevizi yağı ile dudaklarınıza masaj yapabilirsiniz.

3. Sarı Dişler için Kabartma Tozu

Parlak bir gülümseme için, güzel, inci beyaz dişlerin korunması önemlidir. Ağız hijyeni dişlerinizin beyazımsı olmasını sağlamada önemli rol oynar. Bununla birlikte kalıtsal faktörler, aşırı çay veya kahve tüketimi, aşırı sigara içme ve sert su kullanımı dişleri lekeleyebilir ve dişlerin sararmasına neden olabilir. Piyasada pek çok diş beyazlatıcı ürün bulunur ya da diş hekiminizden beyazlatma için yardım alabilirsiniz. Ancak bu seçenekler cebinize ağır gelebilir. Güzel bir gülümseme için basit ve ucuz doğal diş beyazlatıcı ev ilaçları olduğu için endişelenmenize gerek yok.

 • ¼ çay kaşığı kabartma tozu, küçük bezelye boyutunda diş macunu ile karıştırın. Dişlerinizi haftada bir kez hafifçe fırçalayın. Kabartma tozunun aşındırıcı doğası diş yüzeyini parlatmak ve lekeleri çıkarmak için yardımcı olacaktır. Bu uygulamayı yaptıktan sonra bir süre hiçbir şey yiyip içmeyin.
 • Bir diğer iyi seçenek, dişlerinizin üzerine taze portakal kabuğunun iç kısmı ile ovalamaktır. Bir hafta boyunca her gece uyumadan önce uygulayın. Portakal kabuğunda dişlerdeki sarı renk tonunu azaltabilen beyazlatıcı bileşikler vardır.

4. Yağlı Saçlar için Bebek Pudrası

Yağlı saçlar sadece ihmal edilmiş görünmekle kalmıyor aynı zamanda son derece itici görünüyorlar. Buna ek olarak, yağlı saçlar cansızdır, kepek ve kaşıntıya daha yatkındır. Küçük yağlı saç sorunları, saç bakım rutininizdeki ve basit çarelerindeki değişikliklerle evde kolayca düzeltilebilir . Mesela, saçlarınızı daha sık yıkamanız ve saçlarınızı yıkamak için sıcak su değil ılık su kullanmanız gerekir. Sıcak su, sebum üretimini harekete geçirir, böylece daha önce olduğundan daha yağlı bir hale  getirir. Ayrıca, sebumun tamamını köklerinden uçlarına saçacak şekilde saç fırçasından kaçının. Yıkayamadığınız, ancak hızlı bir şekilde düzeltilmesinin gerekli olduğu günlerde, aşırı yağ emmeye yardımcı olmak için bebek pudrasını etkili bir kuru şampuan olarak kullanabilirsiniz. Biraz bebek pudrasını elinize koyup saçınıza sürtün. Sonra saçlarınızı hafifçe fırçalayın.

güzellik sırrı
5. Şişmiş Gözler için Soğuk Kaşık

Uyanıktan sonra göz altındaki koyu halkalar kadar şişmiş gözlerle bakan herhangi bir kadın delirmiş görünebilir. Şişmiş göz problemi çeşitli nedenlerle ortaya çıkar. En yaygın olanı aşırı ağlama, aşırı stres, genetik, vücuttaki hormonal değişiklikler, uyku eksikliği vb. Bu güzellik sorunu için, denemek için elbetteki birkaç basit güzellik sırrı bulunmaktadır.

 • Buzdolabına birkaç metal kaşık koyum, tamamen soğuyana kadar 15 dakika bekletin. Soğuk kaşığın üst kısmını şişmiş gözlerinize 1 dakika boyunca tutun. Daha sonra soğukluğu giden kaşığı başka bir soğuk kaşıkla değiştirin. Soğuk cildin gözlerinizin etrafında sıkışmasına yardımcı olur ve kan damarlarını rahatlatır, böylece şişmiş gözlerden kurtulmanıza yardımcı olur.
 • Başka bir güzellik sırrı ise, kullanılmış yeşil veya siyah çay torbalarını 30 dakika buzdolabında soğutmaktır. Onu göz kapaklarınızın üzerine 10 dakika koyun. Birkaç kez tekrarlayın. Çaydaki tahriş edici özellikler şişme ve iltihaplanmanın azaltmasına yardımcı olur.
 • Şişmiş gözler için diğer uygun maliyetli çözüm, kapalı göz kapaklarına, günde birkaç kez soğutulmuş salatalıkların kalın dilimlerini 10 dakika boyunca koymaktır. Salatalıklar gözlerindeki iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur.

6. İstenmeyen Yüz Tüyleri İçin Şeker

İstenmeyen yüz tüyleri birçok kadın için utanç verici bir güzellik sorunudur. Bununla birlikte, ev yapımı şekersiz mumla şeftali ile bu sorundan kurtulabilirsiniz . Bunu tıpkı epilasyon mumunu kullandığınız şekilde kullanın. Balmumu gibi, bu çare sadece istenmeyen tüylerin geçici olarak yok olmasına yardımcı olacaktır.

 1. 2 çay kaşığı toz şeker, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 çay kaşığı suyu karıştırın.
 2. Karışımı 20-30 saniye bir mikrodalga fırında kahverengi olana kadar ısıtın. Daha sonra soğumasını bekleyin.
 3. Bir çubuk kullanarak tüyleri kaldırmak istediğiniz alanlara uygulayın.
 4. Karışımın üzerine bir bez şerit koyun ve tüylerin çıktığı yönde çekin.
 5. Gerektiği yerlere tekrar uygulayın.

7. Yağlı Ciltlere Yumurta Beyazı

Yağlı cilt daha yavaş yaşlanır, ancak bakımı en zor cilt türüdür. Vücut, gerekli olandan daha fazla yağ ürettiğinden cilde parlak bir görünüm kazandırır. Ayrıca yağlı cilt aknelere ve siyah noktalara daha eğilimlidir. Bu problem genellikle dalgalı hormonlara sahip kadınları etkiler. Yağlı görünümden kurtulmak için yumuşak bir temizleyici ile günde birkaç kez günde yüzü temizlemek gerekir.

 • Yumurta beyazı yağlı cilt için en etkili ve ucuz ilaçlardan biridir. Fazla yağ emmeye yardımcı olur ve aynı zamanda yağlı cildi tonlar. 1 yumurta akını cildinize sürün ve kurumasını bekleyin. Sonra ılık suyla yıkayın. Bu uygulamayı haftada iki kez yapın. İsteğe bağlı olarak, yumurta beyazı ile yarım limon suyunu karıştırdıktan sonra da yüzünüze uygulayabilirsiniz.
 • Başka bir basit çare derinizi yarım domates ile ovmaktır. Domates suyunun etkisini göstermesi için sürdükten sonra 15 dakika bekleyin, sonra soğuk su ile durulayın. Bu uygulamayı haftada 2 veya 3 defa kullanın. Domateslerin doğal yağ emici asitleri aşırı yağı emmeye yardımcı olur.

8. Son Derece Kuru Ciltler için Hindistan Cevizi Yağı

Kuru cilt rahatsız edici bir durumdur. Ciltte nem eksikliği, kaşıntı, kuru cilt lekeleri, kireçlenme ve çatlama oluşmasına neden olur. Aşırı hava koşullarında yaşamak; merkezi ısıtmanın bulunduğu yerde uzun saatler harcamak; uzun, sıcak duş veya banyolar; klorlu havuzlarda yüzme; sert sabun ve deterjanlar kullanmak ve sürekli güneşe maruz kalmak kuru cildin bazı nedenleridir. Kuru cildi yatıştırmak için, uygun nemlendirme şarttır. Bunun için pahalı nemlendirici kremlere ve losyonlara yatırım yapmaya gerek yoktur. Mutfağınızda etkili sonuçlar verebilecek birçok doğal üründe güzellik sırrı saklıdır.

 • Banyo yaptıktan sonra günlük olarak cildinize biraz hindistan cevizi yağı uygulamak kuru ciltler için son derece yararlıdır. Burada uyulması gereken güzellik sırrı, yağı özellikle banyodan sonra nemi sıkıştırmaya yardımcı olması için kullanmaktır.
 • Kuru cilt için bir diğer iyi doğal nemlendirici bal. Kurumayı azaltmak, cildi yumuşak ve esnek tutmak için nemlendirmeye yardımcı olur. Duş almadan önce, bal ile vücudunuzun her yerini ovun, 10 dakika bekleyin ve ardından duş alın. Günde bir kez tekrarlayın.

9. Siyah Noktalar için Yulaf Ezmesi

Özellikle gençlerin yüzlerinde oluşan diğer bir problem siyah noktalar, tıkanmış cilt gözeneklerinden kaynaklanmaktadır. Siyah noktalar daha çok burun ve alında görülürler. Yağlı cilde sahip olan ve vücuda hormonal değişiklikler oluşan kişiler bu probleme daha yatkındır. Cilt bakımında uzmanlaşmış bir dermatologdan kimyasal peeling ve reçeteli tedaviler kullanmak, siyah noktadan kurtulmanıza yardımcı olabilir ancak bu iki seçenek de pahalıdır. Bunun yerine, evde gözeneklerinizi temizleyebileceğiniz yaygın ev malzemeleri kullanarak uygun maliyetli çözümler deneyebilirsiniz.

 • Kahvaltıda yediğiniz yulaf ezmesi de yardımcı olabilir. 2 çorba kaşığı yulaf ezmesi, 3 çorba kaşığı sade yoğurt ve biraz limon suyu ile bir yüz maskesi hazırlayın. Yüzünüze uygulayın, 5 dakika bekleyin ve ardından ıslak elle macunu fırçalayın. Daha sonra ılık su ile durulayın. Haftada bir veya iki kez tekrarlayın.

10. Kepek için Hindistan Cevizi Yağı ve Limon Suyu

Kepek kabuslar oluşturabilecek başka utanç verici bir sorundur. Her yaştan insanların maruz kalabileceği çok yaygın bir sorundur. Kepek, kafa derisinden dökülen görünür kuru cilt tabakalarına neden olur. Dökülen kepek koyu kıyafetler üzerine geldiğinde, çok utanç verici olurlar. Kepek de kafa derisini kaşınır ve yağlı yapar. Bu problem, sağlıklı bir saç bakım rutini izlenerek kontrol edilebilir. Ayrıca bazı basit doğal ev ilaçlarını deneyebilirsiniz.

 1. ¼ su bardağı sıcak hindistan cevizi yağını yarım limon suyu ile karıştırın.
 2. Saç derinize masaj yaparak karışımı uygulayın, ardından saçlarınızı yıkamadan önce 30 dakika bekleyin.
 3. Bu tedaviyi haftada birkaç kez kullanın.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)