Kalori’si Düşük Yiyecekler

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Kalori’si Düşük Yiyecekler

Yaza sayılı günler kalmasıyla forma girme heyecanı giderek daha çok kişiyi etkisi altına alıyor. Diyet tarifleri hayatımızın  bugünlerde hayatımızın odağına yerleşti. Tabi yemeğe aşkla bağlı olanların durumu biraz daha zorlayıcı olabiliyor. Bir şeyler atıştırmadan duramayanlar için, Ne Kadar Yeseniz de Kalorisiyle Üzmeyecek 14 Düşük Kalorili Yiyecek listesini yaptık. Hepsi sağlıklı ve çok düşük kalori içeren bu lezzetler, adeta diyet yapanlar pişmanlığa sürüklenmesin diye var.

kaloriSalatalık 

Su oranı son derece yüksek, kalorisi ise çok azdır. 100 gramında yalnızca 15 kalorisi bulunan salatalığı diyetiniz boyunca sınırsız tüketebilirsiniz.

Semizotu 

Semizotu mineraller, vitaminler ve omega 3 açısından son derece zengin bir yiyecektir. Salatalarda kullanabileceğiniz gibi yoğurdun içine ekleyerek harika bir tat oluşturabilirsiniz. 100 gramında yalnızca 16 kalorisi bulunan semizotu tek başına yendiğinde bile nefis bir tat sunuyor.

Kabak

Kabak yüksek lif içeriğine sahiptir. Sadece diyetlerde değil, normal hayatta tüketilmelidir. 100 gramında 16 kalori bulunuyor. 

Roka

Hem sağlıklı hem de çok düşük kalorili olan rokanın 100 gramında 25 kalorisi bulunuyor. Salatalarda özgürce kullanabileceğiniz bir yiyecek.

Kereviz 

Yaza yaklaşırken kereviz bulmak zor olabilir. Ancak dört mevsim formda kalmak isteyenler için söylemek gerekir ki, her 100 gram kerevizde yalnızca 16 kalorisi bulunuyor.

Domates

Domates hem yemeklerde hem çiğ olarak hayatımıza bambaşka bir lezzet katan bir yiyecek. Yazın kraliçesi olan domates, 100 gramındaki 18 kaloriyle de kendine hayran bırakıyor. 

Marul 

Salataların temeli, sandviçlerin lezzeti olan marul aynı zamanda çıtır çıtır bir atıştırmalık… Lifli yapısı, 100 gramda 14 kalorisi bulunması sebebiyle diyetlerin vazgeçilmezi oluyor.

Limon 

Limon tam anlamıyla C vitamini deposudur. Salatalarda, zeytinyağlılarda veya içeceklerde bolca kullanılır. 100 gramında 27 kalori bulunuyor.

Acı biber 

Salatalarda, yemeklerde veya acı severler tarafından tek başına tüketilebilen acı biberin aynı zaman da antioksidan etkisi de vardır. 100 gramında sadece 40 kalori var.

Turp 

Bol lifli, antioksidan özellikli, az kalorili bir diğer yiyecek turp. 100 gramında sadece 16 kalori bulunuyor.

Havuç 

Lif içeriği yüksek olan havucu kıtır kıtır yemesi en eğlenceli sebzelerdendir. 100 gramındaki 42 kaloriyle diyetlerin de vazgeçilmezi haline geliyor.

Lahana

Lahana aslında bir kış sebzesidir. Eğer bu lezzete kavuşmak istiyorsanız ilkbahar boyunca Brüksel lahanası tercih edebilirsiniz. Lahananın 100 gramında yalnızca 24 kalori bulunuyor.

 Sade kahve 

Kahvesiz yapamam diyenler, bu lezzeti gönül rahatlığıyla tüketebilirler. 100 mililitre sade kahvede sadece 10 kalori bulunuyor. Bu da bir Türk kahvesi fincanından biraz daha fazlası yapıyor.

Şekersiz çay

Şekersiz içtiğiniz sürece çaydan vazgeçilmesine gerek yok. 100 mililitre çayda sadece 3 kalori bulunuyor.

Burada bahsettiğimiz kalori değerleri ortalama değerlerdir. Yiyeceklerin boyutlarından tutun da ne şekilde hazırlanarak yendiğine göre çeşitli faktörlere göre bu değerler değişebilir. Bu nedenle en sağlıklısı bu yiyecekleri olabildiğince doğal halleriyle yemektir.

 

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)