Kalp Yogası Yaşamınıza Mutluluk Getiriyor

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Kalp Yogası Yaşamınıza Mutluluk Getiriyor

Kalp hastalarının yaşamlarını daha iyi sürdürebilmeleri için doğru nefes tekniklerini bilmeleri ve kalplerine binen yükü azaltmak için de stresle mücadele etmeyi öğrenmeleri gerekir. Kalp rahatsızlığı teşhis edilmiş ve ameliyat olmuş kişilerin dingin ve huzurlu bir hayat yaşamaları kalp yogası ile mümkün olabilir. Yoga Uzmanı Dr.Neslihan İskit tarafından yürütülen çalışmalarla yapılan kalp yogası, temel yoga prensipleri ve doğru nefes alma teknikleri ile kalp sağlığını koruyor. Kalp yogasına katılan hastaların tedavi süreçlerinin son derece olumlu seyrediyor. Pek çok kişinin rahatsızlığından tamamen kurtuluyor.

kalp yogası

Stresten Arınıp Kalp Sağlığınızı Korumak için Yoga Yapın

Kalp hastalıkları dünyada ölüm nedenleri arasında hala ilk sırada yer alıyor. Ülkemizde her yıl yaklaşık 200 bin kişinin hayatını bu sebeple kaybediyor. Kalp hastalığının genetik geçiş, sigara kullanımı, diyabet hastalığı ve hareketsiz yaşam gibi bir çok nedeni vardır. Bunların yanı sıra en önemli nedenlerden biri de strestir. Sağlıklı yaşam için hastalıklardan korunabilmek için stresle mücadele edebilmek gerekir. Kalp hastalığına yakalanmamak için ya da yakalandıktan sonra yaşam koşullarının olumlu olabilmesi için ruhsal ve bedensel dinginlik hali önemlidir. Tam bu noktada yoga, ruh ve beden dinginliği için önemli bir araçtır. Yoganın sağladığı bu ruh ve beden dinginliği tansiyona, şeker ve stres kontrolüne aynı zamanda sağlıklı ve mutlu yaşama katkı sağlamaktadır.

Kalp Yogası Herkes Tarafından Yapılabilir

Kalbe daha çok oksijen gitmesini sağlamak için doğru nefes alınmalıdır. Bu sayede kalp stres yükünden uzaklaşır ve kaslar güçlenir. Bypass ameliyatı olan kişilerin sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri ve ameliyat sonrası gündelik hayatlarına dada hızlı dönebilmeleri için kalp yogası önerilmektedir. Hastalar ameliyattan 1 ay sonra kalp yogasına başlayarak nabız sayılarını be kan basıncını düşürebilirler. Kalp yogası sadece kalp ameliyatı olmuş kişiler için değil kalp hastalığı olan fakat ameliyat olmamış hastalar için de faydalıdır. Hastaların kalp ameliyatı olma sürelerin uzatır ve kalp ameliyatı sonrası daha hızlı iyileşmelerine katlı sağlar. Tüm bunların dışında kalp hastası olan hastaların birlikte zaman geçirmeleri sağlanarak aynı duyguları paylaşmasını sağlayarak iletişimi  arttırır.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)