Kanser Düşmanı Bulgur!

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Kanser Düşmanı Bulgur!

Hazır gıdaların tüketilmesi, aşırı şekerli ve yağlı besinlerle beslenme, hareketsiz ve stresli iş yaşamı nedeniyle son yıllarda kanser vakaları hızla artış gösteriyor. Özellikle sindirim sistemini tehdit eden hastalıklara karşı uzmanlar binlerce yıllık mucize bulguru öneriyor. Bulgur, dünyada en sık rastlanan Kolon Kanserinin önlenmesi ve tedavisi konusunda en etkili besinler arasında yer alıyor.

bulgur
Bulgurun Türk mutfağında önemli bir yeri vardır. Son yıllarda yapılan araştırmalar sonucunda ise bulgurun pek çok hastalığın önlenmesi ve tedavisi konusunda etkili olduğu ortaya çıktı. Bulgur, B grubu vitaminleri, potasyum ve folik asit bakımından zengin olan fazla lifli bir besindir. Lifli yapısı sayesinde sindirim sistemi hastalıklarında uzmanlar tarafından tavsiye edilen mucize besinler arasında yer alıyor. Yapılan araştırmalarda, yüksek posa içeriğine sahip bulgurun tüketimi sonucunda  kolon kanseri riskini azalmaktadır. Aynı zamandan hastalığın tedavisinde de olumlu sonuçlar verdiği görülüyor. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlamasının yanı sıra, sinir bozukluklarını da gideriyor. Zihni dinlendiriyor ve enerji veriyor.

Binlerce Yıllık Mucize

Beslenme ve yaşam koşulları hastalıklardan korunma açısından insan yaşamı üzerinde büyük öneme sahiptir. Hazır gıdaların beslenmedeki yerinin artması, aşırı şeker ve yağlı besinlerin fazla tüketimi, kilo artışı, kimyasalların artış gösteren kullanımı, hareketsizlik, alkol kullanımı gibi daha birçok nedene bağlı olarak son yıllarda kanser vakalarına daha çok rastlanıyor. Dünyada en sık rastlanan üçüncü kanser tipi kalın bağırsak kanseridir. Kanser riskinin azaltılması ve tedavisi için uzmanlar, yüksek posa, düşük yağ ve düşük GI değerine sahip besinler ile bol sebze ve meyve tüketimine ağırlık verilemesini öneriyor. Tüm bu besinlerin yanı sıra bulgur da sahip olduğu lif değerleri ile hastalık riskini azaltıyor.

Bulgurun kuru baklagiller, salata ve meyve ile beraber haftada 3-4 porsiyon tüketilmesi gerekir. Bu topraklarda yetişen ve binlerce yıl çeşitli medeniyetlerin sofralarında başköşede yer alan bulgurun faydalarını her geçen gün daha iyi anlıyoruz. Bulgurun kolon kanserini önleyici etkisi araştırma ve deneyler sonucunda kanıtlanmıştır. Hastalık tedavisi süren kişilerin ise doktorlarının kendilerine önerdiği porsiyona bağlı kalarak bulgur tüketmeleri tedavi için faydalı olacaktır.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)