Kepçe Kulak Sorununun Çözümü Çok Basit

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Kepçe Kulak Sorununun Çözümü Çok Basit

Kulaklardaki kepçelik problemi genç, yaşlı, çocuk demeden bu sorunu yaşayan herkeste özgüven kaybına neden oluyor. Bu soruna medikal ipler kullanılarak uygulanan İple Kepçe Kulak Estetiği, pratik bir çözüm getiriyor Op. Dr. Bülent Cihantimur, bu estetik uygulama hakkında bilgiler verdi.

kepçe kulak

Kepçe kulak sorunu yaşayan kişilerin çoğunluğu ilk olarak özgüven kaybı yaşadıklarından şikayet etmenin yanında toplum içinde kendilerini bu şekilde rahat hissetmediklerinden de yakınırlar. Özellikle bu sorunu yaşayan kadınlar yaz kış saçlarını açık bırakarak kulaklarını gizlemeye çalışırlar. Bu durum kadınlar için çok büyük bir konfor sorunu aslında. Kepçe kulak problemi, genetik yatkınlığın da etken olduğu, kulak kıkırdağının hatalı açı ile gelişimi sonucu oluşan bir durumdur. Normalde kulakların kafatasına paralel seyretmesi gerekir. Ancak kulakta sorun olduğu zaman derecesine göre değişen oranlarda açılma görülür. Her iki kulakta bu açı birbirinden farkı şekilde de görülebilir. Artık günümüz koşullarında İple Kepçe Kulak operasyonu sayesinde bu açı sorununu çözümlenebiliyor.

Pratik ve Konforlu Bir Uygulama

İple Kepçe Kulak estetiği hastayı sosyal hayatından koparmayan pratik bir uygulamadır. İyileşme süreci de son derece kısa olan bu uygulama lokal anestezi altında yapılabilir. Operasyon sırasında vücuda hiçbir şekilde bir zarar vermeyen medikal ipler kullanılır. Bu iplerler kulak kıkırdağının kafatasına yaklaştırılması sağlanır. Noktasal girişlerle ipler yerleştirilir. Hastamız operasyon sırasında elindeki ayna ile kulak açısının boyutuna karar dahi verebilir.

Bandaj Yok, Sadece Saç Bandı Takılıyor

Uygulama sonrasında hastanın kafasına sadece saç bandı takılarak hasta taburcu ediliyor. Günlük hayat içinde çok hareketli ve yoğun yaşıyoruz. Bu nedenle insanların özellikle estetik uygulamalar için aylarını ayıracak zamanları yok. Haklı olarak derhal iyileşmek ve toparlanmak istiyorlar. Fakat diğer yandan kulaklarıyla ilgili bu sorunu da bir an evvel halletmek istiyorlar. Bu nedenle son derece konforlu bir süreç geçirebilecekleri İple Kepçe Kulak Estetiğini tercih ediliyor. Bu tekniğin size uygun olup olmadığını anlamak için öncelikle muayene olmanız gerekiyor. Başarılı sonuç alacağına kanaat getirilirse, kişinin de onayı ile uygulama yapılıyor. Bandaj, sargılama yok. Sadece birkaç gün kulakların olası dış etkenlerden korunması gerekiyor. Bunun için de birkaç gün saç bandı takmak yeterli oluyor.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)