Keten Tohumunun Faydaları

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Keten Tohumunun Faydaları

Küçük ve basit keten tohumu sizi aldatmasın. Omega-3 yağ asitlerinin en zengin bitki bazlı kaynaklarından biridir ve bir çok temel besin maddesi içerir. Bu minik tohumu günlük beslenmenize ekleyin ve hayatınıza yeni sağlık ve güzellik seviyeleri getirin. Tohumlar sadece doğru miktarda lif, antioksidan ve omega-3 yağ asitleri içerir ve cildiniz, saçınız ve genel sağlığınız için mükemmeldir.keten tohumu

Genel Sağlık için Keten Tohumu Kullanımı

1. Kanseri Önler: Keten tohumunda bulunan antioksidanlar, bir zırh gibi çalışır. Meme, prostat ve kolon kanserinden korur.

2. Sindirimi Artırır: Yüksek miktarda lif, besinlerin emilimini artırarak sindirim sürecine yardımcı olur. Ayrıca mideyi daha uzun süre tok tutar.

3. Kalbi Sağlığını Korur: Kan basıncını düşürmeye yardımcı olabilir. Arterlerin sertleşmesini önleyebilir. Ayrıca plağın birikmesini yavaşlatabilir.

4. Yüksek Kolesterol Düşürür: Günlük keten tohumu tüketimi, kalp hastalıkları ve obezite kontrolünü sağlayarak kolesterol seviyelerini önemli ölçüde düşürebilir.

5. Diyabetin Kontrol Edilmesini Sağlar: Keten tohumunu tüketen diyabet hastaları düzenli olarak insülin direncinde önemli bir azalma gördüler. Aynı zamanda kan şekeri seviyesinde stabilize olmuşlardı.

6.Enflamasyonla Savaşır: Düzenli olarak keten tohumu tüketmek, omega-3 yağ asitleri açığa çıkan insanlarda şişlik ve iltihapla savaşmaya yardımcı olabilir.

7 Sıcak Basmaları Azalır: Sadece 2 yemek kaşığı keten tohumu, peri-menopoz döneminde ve menopoz sonrası kadınlarda sıcak basmalarını yarı yarıya azaltabilir.

Cilt için Keten Tohumunun Yararları

1.Sağlıklı Bağırsak Hareketini Teşvik Eder: Vücudunuzun içi mükemmel performans gösteriyorsa, sonuç cildinizde ortaya çıkar. Sağlıklı, düzgün bir bağırsak hareketi, cilt hastalıklarını önler ve daha yeni, daha sağlıklı cilt hücrelerinin oluşmasını sağlar.

2. Cildin Sağlıklı Kalmasını Sağlar: Keten tohumlarındaki omega-3 yağ asitleri cilt kızarıklıklarını ve ciltteki tahrişleri en aza indirir. Ayrıca yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur.

3. Nemlendirici Kaynağıdır: Keten tohumları, vücudun daha fazla yağ salgılamasına yardımcı olarak yumuşak ve esnek kalmasını sağlar. Kış beslenmeniz için mükemmeldir. Keten tohumu yağı ile cilde masaj yapmak, nemin ciltte kalmasını sağlar ve kırışıklıkları önler.

4. Güneşten Korur: Güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan cilt hasarlarına karşı koruma sağlar ve cilt kanserini önler.

5. Akne ile Savaşır: Akneye neden olabilecek sebum üretimini kontrol eder. Akne probleminden kurtulmak için günde 1 yemek kaşığı keten tohumu yiyin.

Saç için Keten Tohumunun Yararları 

1. Saçın Kırılmasını Durdurur: Keten tohumu yemek saçlarınızı esnek ve güçlü kılar. Saçın kırılmasını önler.

2. Kepeği Önler: Saç derisini besleyen ve nemlendirilmiş saçlar için keten tohumu yağı kullanın. Saçlarınızın dökülmesini ve kepeklenmesini önleyin.

3. Erkeklerde Kellik ile Savaşır: Keten tohumu erkekleri kelliğe götüren enzim ile mücadele eder.

Tek dezavantajı vücudumuzun bütün keten tohumunu sindirememesidir. Keten tohumunun toz formunda olanını beslenmenize ekleyin. Günlük sağlık rutininize keten tohumu ekleyin. Tohumları bütün olarak alın ve onları evde öğütün. Serin bir yerde saklayın ve maksimum sağlık faydası için hızlı bir şekilde tüketin.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)