Diyet Yaparken Bunları Asla Yemeyin

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Kilo Aldıran Besinler

Yediğiniz gıdalar ağırlığınız üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Tam yağlı yoğurt, hindistancevizi yağı ve yumurta gibi bazı gıdalar kilo vermeye yardımcı olur. Diğer gıdalar, özellikle işlenmiş ve rafine edilmiş ürünler, kilo almanızı sağlayabilir. Bu nedenle özellikle de diyet yaparken kilo aldıran besinler tüketilmemelidir. Kilo vermeye çalışırken kaçınmanız gereken kilo aldıran besinlerkilo aldıran besinler

1. Patates Cipsleri ve Patates Kızartması

Bütün patatesler sağlıklıdır. Ancak patates kızartması ve patates cipsi sağlıklı değildir. Kalorileri çok yüksektir ve çok fazla yeme isteği verirler. Gözlemsel çalışmalarda, tüketilen kızarmış patates ve patates cipsi kilo artışı ile bağlantılıdır. Fırında pişirilmiş, kavrulmuş veya kızartılmış patates, akrilamid diye adlandırılan kansere neden olan maddeler içerebilir. Bu nedenle, en iyisi, haşlanmış patatestir.

2. Şekerli içecekler

Şekerli içecekler, soda gibi, en sağlıksız gıdalardan biridir. Kilo artışı ile güçlü bir şekilde ilişkilidirler ve fazla tüketildiğinde kötü sağlık etkileri olabilir. Şekerli içecekler çok kalori içerir. Kilo verme konusunda ciddi iseniz, şekerli içeceklerden tamamen vazgeçmeyi düşünün. Şekerli içecekler kilonuzu ve genel sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Kilo verme hedefinizse, soda ve benzeri içeceklerden vazgeçmelisiniz.

3. Beyaz Ekmek

Beyaz ekmek çok fazla şeker içerir. Glisemik indeksi yüksektir ve kan şekeri seviyenizi yükseltebilir. 9.267 kişinin yaptığı bir çalışmada, günde iki dilim (120 gram) beyaz ekmek yemesi, ağırlık artışı ve obezite açısından %40 daha fazla risk ile bağlantılı bulundu. Neyse ki, beyaz ekmeğe sağlıklı alternatifler var. Bununla birlikte, buğday ekmeğinin gluteni içerdiğini unutmayın.

4. Meyve Suları

Marketlerde satılan hazır meyve sularının çoğunun, meyveler ile ortak noktası yoktur. Meyve suları çok işlenir ve şekerle yüklüdür. Ayrıca, meyve suyu genellikle lifi içermez. Meyve suyundan uzak durun. Bunun yerine meyve doğal halleriyle tüketin.

5. Hamur işleri, Çerezler ve Pastalar

Hamur işleri, kurabiye ve kek, eklenen şeker ve rafine edilmiş un gibi sağlıksız maddelerle doludur. Ayrıca, çok zararlı ve birçok hastalığa bağlı yapay trans yağlar da içerebilirler. Hamur işleri, kurabiye ve kek kilo aldıran besinler arasındadır. Bu yüksek kalorili, düşük besleyici gıdaları yedikten sonra muhtemelen çok çabuk acıkırsınız. Tatlı bir şey yemek istiyorsanız bunun yerine bir parça bitter çikolata tüketin.

6. Dondurma

Dondurma inanılmaz lezzetli, ama çok sağlıksız. Kalorisi yüksektir ve çoğu şeker yüklüdür. Dondurmanın küçük bir kısmı şimdi ve sonra gayet iyi, ancak sorun, büyük miktarlarda tüketmektir. Tam yağlı yoğurt ve meyve gibi daha az şeker ve daha sağlıklı malzemeler kullanarak dondurmayı kendiniz yapmalısınız. Ayrıca, kendinize küçük bir porsiyon servis edin ve geri kalanı kendinizden uzak turun. Böylece çok fazla yememiş olursunuz. Hazır dondurmaların şekeri yüksektir. Bu nedenle ev yapımı dondurma daha iyi bir alternatiftir.

7. Pizza

Pizza çok popüler bir fast food. Bununla birlikte, ticari olarak üretilen pizzaların da çok sağlıksız olduğu bir gerçektir. Son derece rafine un ve işlenmiş et gibi sağlıksız maddeler içerir. Bir dilim pizzanın tadını çıkarmak istiyorsanız, evde daha sağlıklı malzemeler kullanmayı deneyin. Ev yapımı pizza sosu da daha sağlıklıdır çünkü hazırda satılan çeşitleri çok miktarda şeker içerebilir.

8. Yüksek Kalorili Kahve Çeşitleri

Kahve, biyolojik açıdan aktif bazı maddeler, en önemlisi kafein içerir. Bu kimyasallar metabolizmayı hızlandırabilir ve en azından kısa vadede yağ yakma oranını artırabilir. Bununla birlikte, yapay krema ​​ve şeker gibi sağlıksız içerik eklemenin olumsuz etkileri bu olumlu etkilerden daha ağır basmaktadır. Kahve içmeyi seviyorsanız, kilo vermeye çalışırken sade kahve içmelisiniz.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)