Kilo Verdiren Bitki Çayları

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Kilo Verdiren Bitki Çayları

Diyetinize sağlıklı bitki çayları eklediğinizde kilo vererek ağırlık hedefinize ulaşmanızın yanı sıra genel sağlığınızı iyileştirmenize de yardımcı olacaktır. Kilo verdiren bitki çayları yağları daha kolay ve hızlı şekilde yakmanıza yardımcı olarak metabolizmanızı hızlandırır. Hatta kötü kolesterol düzeylerini düşürür ve aslında yağ hücrelerini küçültmenize yardımcı olabilir.

kilo verdiren bitki çayları
Kilo verdiren bitki çayları
iştahınızı kontrol etmeye yardımcı olur. Ayrıca çoğu bitki çayı toksinleri vücuttan atmaya yardımcı olan detoksifikasyon sürecini destekler ve kilo vermeye yardımcı olur. Bitki çayları ağırlık yönetiminin yanı sıra sindirimin iyileştirilmesine, enerjinin hızlanmasına ve artrit, diş çürüğü ve kanserin önlenmesine yardımcı olabilir. Bitkisel çayları yapmak da oldukça kolaydır. Sadece sıcak suya, arzu edilen çay yaprağına veya torbalara ihtiyacınız var. İşte size kilo verdiren bitki çayları;

1. Yeşil Çay

Kilo kaybı için en iyi çay söz konusu olduğunda, yeşil çay kesinlikle listenin başında gelir. Kalori yakmak ve kilo kaybını teşvik etmek için metabolizmayı hızlandıran kateşin epigallokateşin gallatı (EGCG) içerir. Yeşil çay da vücuttaki antioksidan seviyesini yükseltir. Ayrıca düzenli olarak yeşil çay alımı detoksifikasyonunu destekler. Günlük diyetinize 3-4 bardak yeşil çayı koymayı hedefleyin. Çay yapmak için: 1 fincan çay kaşığı yeşil çay yaprağını bir fincana koyun. Üzerine sıcak su dökün. 2 ila 3 dakika kadar bekleyin. Yeşil çay yapraklarını süzün, biraz bal ekleyin ve için.

2. Nane Çayı

Nane doğal bir iştah bastırıcı olarak çalıştığından, taze veya kuru nane yapraklarından yapılmış çay da kilo kaybını destekler. Yemekler arasında bir fincan nane çayı içmek, acıkma sıklığını azaltır. Bu, aşırı yemeyi önler ve kalori bakımından zengin atıştırmalıkların alımını azaltır. Dahası, nane doğal olarak kalori alımını azaltır. Bu bitki ayrıca sindirime yardımcı olur ve ağırlık kaybını desteklemek için stresi azaltır. Nanenin nazik kokusu bile iştahı bastırmaya yardımcı olur. Bir fincan kaynar suyun üzerine taze veya kurutulmuş nane yapraklarından 1 çorba kaşığı ilave edin. Üzerini örtün ve yaklaşık 10 dakika bekletin. Çayı süzün, biraz bal ekleyin ve içmeden önce iyice karıştırın. Bu çayı günde 3 defadan fazla içmeyin.
Not: Gebe kalmaya, hamile veya emzirmeye çalışan kadınlar nane nişastalı çay içmemelidir.

3. Oolong Çay

Oolong çay, metabolizmanızı artırarak kilo kaybını destekler. Yeşil çay gibi, vücudunuzun yağları daha hızlı metabolize etmesine yardımcı olan kateşinler de içerir. Hatta kolesterolü ve vücuttaki yağ konsantrasyonunu düşürür. Kilo vermenin yanı sıra, diyabetik ve kalp rahatsızlığı olan hastalar için de geçerlidir. Çay yapmak için; 1 bardak suyu kaynatın, sonra 2 dakika dinlendirin. Suyu fincan içine boşaltın. Suya 1 çay kaşığı oolong çay yaprağı ekleyin.1 ila 5 dakika boyunca bekletin. Süzdükten sonra için. Her gün bu çaydan 2 bardak içebilirsiniz. Kullanılmış çay yaprakları birkaç kez daha kullanılabilir ve sonraki demleme için yeni lezzetler üretilir.

4. Beyaz Çay

Beyaz çay, yağ hücrelerinin oluşumunu önleyen, antioksidan bakımından zengin çaylardan biridir. Vücudun yağ emme yeteneğini bile yavaşlatır. İçindeki kafein metabolizma sürecini de hızlandırır. Bu çay aynı zamanda doğal iştah kesici olarak da işe yarıyor ve böylece gereksiz atıştırmalıkları azaltmanıza yardımcı oluyor. Bir çorba kaşığı beyaz çay yaprağını bir fincana koyun. Kabın ¼ inç sıcak suya dökün. Yaklaşık 5-7 dakika bekletin. Sadece tomurcuklardan oluşması durumunda çay demlemek için daha uzun sürebilir (yaklaşık 10 dakika). Süzün, limon suyu ekleyin veya biraz lezzet katmak için nane ekleyin ve için. Günde 2-4 bardak beyaz çay içebilirsiniz. Bu çay doğal olarak tatlıdır, bu nedenle herhangi bir tatlandırıcı eklemenize gerek yoktur.

5. Zencefil Çayı

Zencefil çayı kilo vermenin teşvikinde de etkilidir. Gereksiz atıştırmayı ve yüksek kalorili gıdaların zorlayıcı yemesini önleyen tokluk hissi geliştirir. Bu, günlük kalori alımınızı azaltmanızı kolaylaştırır. Buna ek olarak zencefil sindirimi geliştirir ve metabolizmanızı artırır. Zencefil çayı yapmak için; 1 inç taze zencefil kökünü küçük parçalara kesin ve 1 buçuk fincan kaynar suya ekleyin. 10 dakika kadar bekletin. Süzdükten sonra yarım limon suyu ilave edin ve yavaş yavaş yudumlayın. Günde 2-3 bardak zencefil çayı içebilirsiniz.

6. Gül Çayı

Gül çayları, parfüm ve aroma ile doludur ve kilolarını kaybetmeye çalışanlar için oldukça etkilidir. Metabolizmayı arttıran, aynı zamanda da detoksifikasyona yardımcı olan çeşitli antioksidanlarla doludur. Kilo alımının ana nedenlerinden biri olan şeker isteğini azaltmaya bile yardımcı olur. Ayrıca, kalorisinde düşüktür. Yemekler arasında bir fincan gül çayını içmek, açlıktan kaynaklı öfkeyi önlemeye yardımcı olur. Bu çayı yapmak için: 3 bardak suya bardak taze gül yaprağı (önce akan suyun altında iyice yıkanır) ilave edin. 5 ila 10 dakika boyunca düşük ila orta derecede ısınan suyu koyun, bekletin. İsterseniz çayınızı ballarla tatlandırabilirsiniz.

7. Papatya Çayı

Papatya çayı da kilo verdiren bitki çayları arasında yer alır. Papatya çayı gastrik sekresyonları uyarır. Kilo kaybını desteklemek için yağ ve kolesterol arıtımını teşvik eder. Bu bitki ayrıca toksin, atık ve aşırı su vücudunuzdan kurtulmasına yardımcı detoksifikasyon ve diüretik özellikleri ile bilinir. Yüksek kalorili atıştırmalıkların gereksiz yere kontrol edilmesini sağlayarak iştahınızı azaltmaya yardımcı olur. En iyi sonuç için, yemekten hemen önce 1 bardak papatya çayı için. Çay yapmak için; bir fincan sıcak suya 1 çay kaşığı kuru papatya çiçeği ekleyin. 5 dakika boyunca bekletin, sonra süzün. Biraz bal ekleyip sıcakken için.

8. Karahindiba Çayı

Karahindiba çayı, kilo vermek isteyen insanlar için iyi bir seçimdir. Sudaki kilo vermeye yardımcı olan diüretik özelliklere sahiptir. Buna ek olarak, bu bitki iştahı bastırır. Ayrıca çok düşük kalorileri vardır. Bu çayı yapmak için; bir tencereye 1-2 çay kaşığı kurutulmuş karahindiba kökü koyun (doğranır). 2 bardak su ilave edin ve 5-10 dakika kaynatın. Bu çayı günde 2 veya 3 kez için.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)