Kilolu Kadınlar için Stil Önerileri

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Kilolu Kadınlar için Stil Önerileri

Birçoğumuzun ortak sorunu sürekli aldığımız ama bir türlü veremediğimiz kilolardır. kilolara bağlı olarak nasıl bir kıyafet seçimi yapacağımız da sürekli kafamızı kurcalar. Her ne kadar birbirinden güzel seçenekler olsa da kendine yakışanı bulmak fazla kiloları saklayan kıyafetler bulmak zordur. Görünümü inceltmek olduğundan zayıf görünmek elbette kolay bir iş değildir. Bu durumda elbisenin tasarımı, rengi, boyu gibi birçok etken önemlidir. Bir elbiseyi beğenmemizin yanı sıra bir takım zorunlu göz önüne almanız gereken noktalar var. İşte, tam da bu nokta da kilolu kadınlar için stil önerilerini incelemeye alıyoruz.


kilolu kadınlar
Desenler

Desenin ne olduğundan çok boyutları önemli olduğu için kilolu kadınlar büyük desenli giysilerden uzak durmalıdır. Büyük desenler sizi olduğunuzdan daha kalın ve kilolu gösterebilir. Büyük desenlerden uzak durularak birkaç renkten oluşan küçük desenler tercih edilmelidir. Desen konusunda dikkat dilmesi gereken bir diğer nokta da çizgilerdir. Yatay çizgiler yerine daima dikey çizgiler tercih edilmelidir. Yatay çizgi illaki boyunca bir çizgilemek değildir kesintili yatay çizgilerde sizi kilolu gösterecektir. Eğer kilo fazlanız vücudunuzun üst bölgesinde toplanıyorsa tek renkli ve desensiz bluz kullanarak desenleri alt parçada kullanmalısınız. Tam tersi durumda yani, kilonuz bacak ve kalça bölgeniz de ise koyu renk etek ya da pantolonları tercih etmelisiniz. Daha canlı, desenli, baskılı tişört veya bluz ile kombin yapabilirsiniz.

Kesim Modeli

Genel biçimiyle hafif bol kıyafetler tercih edilmelidir. Ancak; ‘’oversize’’ yani gereğinden bol kesimden uzak durmalıdır. Buradaki amaç, vücuda yapışan kıyafetlerden uzak durarak hafif ama bol bir tarz yaratmaktır. Önemli olan dengeyi sağlayarak ne çok dar ne de çok bol tercih yapmaktır.

Pantolon Seçimi

Kilolu kadınlar için geniş paçalı ve yüksek bel pantolonlar uygun bir seçimdir. Dar paçalı pantolonlardan uzak durmalısınız. Kalçalarınızı ortaya çıkaran bu pantolonları tercih ettiğiniz zaman uzun hırkalarla, tuniklerle kombin yapabilirsiniz.

Uzun Görünmeye Çalışın

Bacak boyunuzu uzatmak ve popunuzun olduğundan daha dik görünmesi için topuklu ayakkabı kullanın. Dolgu topuk modeller ideal.

Renk Seçimi

Genel düşünce kilo fazlası olanların koyu renk giysiler tercih etmesi yönündedir. Siyah, lacivert, kahverengi gibi koyu renklerin kiloyu gizlediği bilinmektedir. Kilo fazlası olan kişilerin de açık renk kullanması mümkündür. Baştan aşağı aynı rengin farklı tonlarını kullanarak vücudun bölünmesine engel olmuş olursunuz. Böylece vücudunuzun olduğundan daha uzun ve ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında bir diğer seçenek de koyu bir tondan başlayarak tonu ayaklara doğru açarak da aynı etkiyi yaratabilirsiniz.

Bikini / Mayo Seçimi

Kilolu kadınlar bikini veya mayo alırken normal kıyafet bedenlerinin bir büyük bedeninde almalıdır. Genelde fazla kilosu olanlar için tek parçadan oluşan mayolar en doğru seçim olsa da bikini giymek istiyorsanız biraz yüksek kesimli ve toparlayıcı etkisi olan likralı modelleri seçmelisiniz. Eğer iri göğüslere sahipseniz bikini / mayo askılarının geniş ve sağlam olmasına dikkat etmelisiniz.

One Response

  1. Yeşim

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)