Güzellik Saç Bakımı

Kınanın Saça Faydaları

kınanın saça faydaları

Kınanın Saça Faydaları

Kına, her doğal saç bakımı meraklısının saç boyama gereksinimleri için kullanıldıkları bir bileşendir. Fakat kınanın saçları renklendirmekten çok daha fazlasını yapabileceğini biliyor muydunuz? Kınanın saça faydaları kınayı mükemmel bir saç bakım maddesi yapar. Saçların genel sağlığını korumak için çok yönlü saç bakım bileşenleri kullanılabilir. Saçlardaki hasarın onarımı ve pH seviyelerinin dengelenmesi gibi kınanın saça faydaları bulunmaktadır. Kınanın saça faydaları;kınanın saça faydaları
1. Saç Derisini iyileştirir

Kına, soğutma ve antimikrobiyal özellikleriyle saç derisi sağlığının iyileşmesine ve korunmasına yardımcı olur. Kaşıntılı saç derisini yatıştırmaya yardımcı olurken kepek gibi saç sorunlarını da tedavi eder.

2. Saçları Temizler

Kına, yumurta gibi nemlendirici bileşenlerle kombine edildiğinde saç derindeki aşırı kiri çıkarmaya yardımcı olur. Kına kullanarak saçlarınızda pürüzsüz ve ipeksi bir his yaratabilirsiniz. Bunun nedeni, kına, saç kütikülünün nemi tutabilmesi için kapatmasına yardımcı olur.

3. Hasarı Onarır ve Saçları Güçlendirir

Kına, saç gövdesinde hasarın onarılmasına yardımcı olan besleyici bir üründür. Aynı zamanda saç esnekliğini ve saç dökülmesini önler. Bu aynı zamanda saçların kırılmasını önlemeye yardımcı olur.

4. pH ve Yağ Üretimi Dengesi

Kına, yağlı saçlar için kullanabileceğiniz en iyi malzemelerden biridir. Yağ bezlerini sakinleştirerek yağ üretimini kontrol etmeye yardımcı olur. Aynı zamanda, kafa derisinin pH dengesini doğal asit-alkalin seviyesine geri döndürür. Bu, saç folliküllerinin güçlenmesine yardımcı olur.

5. Saç Büyümesini Artırır

Kına  saçtaki folikül sağlığının iyileştirilmesine yardımcı olur. Bu da saç dökülmesini engeller ve saç büyüme oranını artırır.

Saç Bakımı İçin Kına Nasıl Kullanılır?

1. Kına ve Muz

Bu saç maskesi, saçınızı parlak ve daha yönetilebilir kılmaya yardımcı olur. Aynı zamanda saç esnekliğini geliştirir. Kalın tutarlı bir macun elde etmek için 2 yemek kaşığı kınayı biraz su ile inceltin. Bir gece bekletin. Sabah bir kapta olgunlaşmış bir muzu ezin beklettiğiniz kına ile karıştırın. Saçınızı normal şampuanla yıkayın. Saç kremi yerine kına ve muz karışımını kullanın. Karışımı nemli saçlarınıza uygulayın ve yaklaşık 5 dakika bekleyin. Saçlarınızı serin / ılık suyla durulayın. Haftada bir kez bu uygulamayı tekrarlayabilirsiniz.

2. Kına Ve Kahve 

Kına yalnızca, saçınıza turuncu-kırmızı bir renk verirken, bu kahverengi karışım saçlarınıza koyu kahverengi yapar. 1 su bardağı su içine 1 yemek kaşığı siyah kahve ekleyerek kaynatın. Kaynadıktan sonra bir kaç dakika bekleyin ve altını kapatın. 5 yemek kaşığı kınanın içine bu karışımı ekleyin. Topakları gidene kadar iyice karıştırın. Saçınızı bölüm bölüm ayırdıktan sonra kına ve kahve karışımını uygulayın. Saç köklerine güzelce sürüldüğünden emin olun. Karışımı saçınıza tamamen sürdükten sonra, 3-4 saat boyunca bekleyin. Maskenin verimliliğini artırmak için saçlarınızı sıcak havlu ile örtebilirsiniz. Saçınızı sülfat içermeyen bir şampuan ve soğuk / ılık suyla yıkayın.

3. Kına ve Hindistancevizi Sütü

Kuru saçlar için ideal bir kına maskesidir. Paket, saçınıza ağırlık katar, düzleştirir ve kıvrımı kontrol eder. 1 fincan Hindistancevizi sütünü ısıtın. 10 çorba kaşığı kına ve 4 çorba kaşığı zeytinyağı ekleyin. İyice karıştırın ve pürüzsüz bir macun elde edin. Saç derinize ve saçınıza uygulayın. Bir saat bekletin ve daha sonra hafif sülfat içermeyen bir şampuanla yıkayın.

4. Kına ve Limon Suyu 

Bu saç maskesini saçlarınızı renklendirmeye ve grileri kapatmaya yardımcı olur. Turuncu kırmızıdan ziyade kahverengi bir renk istiyorsanız, yeşil çayı siyah kahve ile değiştirebilirsiniz. Bu paket yağlı saç derisi bulunan insanlar için idealdir. Folikül sağlığının iyileşmesine yardımcı olur. Yeşil çay, saç derisine zarar vermemek için antioksidan desteği sağlar. 1 fincan kınayı, 1 su bardağı taze demlenmiş sıcak yeşil çay ile inceltin. Pürüzsüz tutarlı bir macun elde etmek için iyice karıştırın ve bir gece bekletin. Sabah 2 yemek kaşığı limon suyu ilave edin ve iyice karıştırın. Bunu saç derinize ve saçınıza uygulayın. Yaklaşık 3 saat boyunca bekleyin. Saçınızı sülfat içermeyen bir şampuan ve soğuk / ılık suyla yıkayın ve saç kremi uygulayın. Ayda bir kez bu uygulamayı yapabilirsiniz.

ilgili Diğer Konular

Kimler Neler Demiş?

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)

  Subscribe  
Bildir