Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür

Ruj söz konusu olduğunda, bizim düşüncemize göre, kırmızı ruj dışında başka hiçbir şey seksi değildir. Genç yaşlardaki bir kadından olgun bir kadına kadar, düzenli vesilelerle olmasa da, her kadın belirli durumlarda kırmızı ruj uyguluyor. Piyasada bulunan birkaç kırmızı ruj tonu bulunmaktadır. Bunlar, kırmızı, mercan, kırmızı gül, ahududu kırmızı, yangın kırmızısı, yakut kırmızısı vb. gibi sıcak tonları içerir. Serin tonlar, kestane rengi, kırmızı şarap, kırmızı, bordo, kestane vb. renkleri içerir. Ruj tonunu akıllıca ve cilt tonuna uygun olanı seçmek önemlidir. Tüm cilt tonlarına uygun klasik kırmızı veya mükemmel stil ifadesidir.  Kırmızı ruj, makyaj görünümünüze demir atabilir ve sıradan kıyafetlerinizi olağanüstü hale getirebilir. Kırmızı, yanlış uygulandığında dudaklarınızda kötü bir görüntüye neden olabilir. O mükemmel göz alıcı görünümü elde etmek için, tek yapmanız gereken kırmızı dudak renginin uygulanması için birkaç dakikanızı ayırmanız. Kırmızı rujları doğru uygulamanın iki basit stilinden bahsedeceğiz.

kırmızı ruj
İhtiyacınız Olan Malzemeler

 • Dudak kalemi
 • Kırmızı bir ruj
 • Dudak fırçası
 • Tuvalet kağıdı
 • Kırmızı ruj
 • Kırmızı dudak parlatıcısı

Kırmızı Ruj Nasıl Uygulanır?

Yöntem 1

 1. Dudaklarınızı pürüzsüzleştirmek için bir diş fırçasıyla nazikçe fırçalayın. Dudaklarınızı besleyici bir dudak parlatıcısı ile nemlendirin. Dudak parlatıcısını ruju sürmeden hemen önüne uygularsanız, nemli olur ve mat görünüm uzun süre dudaklarınızda kalır.
 2. Sonra, en sevdiğiniz dudak astarını sürün.
 3. Artık zor kısım geliyor, zahmetsiz bir uygulama için keskin bir dudak kalemi kullanınız ve dudaklarınızı dikkatle çiziniz. Aynı dudak kalemini kullanarak dudaklarınızı doldurun. Küçük parmağınızı kullanabilir ve gölgeyi bütün dudak üzerinde yumuşak bir şekilde yayabilirsiniz.
 4. Bir fırça ile alt dudaktan başlayarak, kırmızı rujunuzu uygulayın. Ardından aynı şeyi üst dudağınıza da devam edin. İpucu: Rengi dudaklarınızın ortasından uyguladığınızdan emin olun.
 5. Mükemmel tanımlanmış ve dolgun dudaklar için dudak kalemini dudaklarınızın etrafına uygulayın ve ruj uyguladıktan sonra tekrar kalem uygulayın.

Yöntem 2

Kan kırmızı ruj sizin için fazla uygun değilse, bunun yerine dudaklarınıza parlak bir ruj uygulayın. Dudaklarınızı pürüzsüzleştirip ruj uygulamak için hazırladıktan sonra, kırmızı lekeler oluşturun. Hafifçe dudak parlatıcısını kırmızı lekelerin üzerinde gezdirerek dudaklarınıza dağıtın. Bu şekilde, dudaklarınız abartıya kaçmadan kırmızı ve parlak olacaktır.

Lütfen Konuya Oy Verin
[Toplam: 0 Average: 0]

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)