Kışın Hastalanmamak için Tüyolar

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Kışın Hastalanmamak için Tüyolar..

Kışın Hastalanmamak için Tüyolar vereceğimiz bu konumuzda, en çok merak edilen soru şu; Kış aylarında vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirmek için ne yemeliyiz? Kışın Hastalanmamak için neler yapmalıyız dikkatlice okuyun.. Çünkü sağlık asla şakaya gelmez.. Şimdi madde madde sayalım..

Kışın Hastalanmamak için Tüyolar

1-) Bağırsak Dostu Cennet Hurması : Cennet Hurması Ülkemizde bolca bulunan diyet lifi açısından oldukça zengin olan bir meyvedir. Vitamin mineral kaynağı olan cennet hurması; Trabzon hurması olarak da bilinmektedir ve kış aylarının en çok tercih edilen meyveleri arasında yer alır.. Vücudumuza pek çok yararı olan cennet hurmasının özellikle bağışıklık sistemini güçlendiriyor..Ayrıca enfeksiyonlara karşı korumada çok etkin bir rolü vardır. İçerdiği zengin lif olmasından dolayı mide- bağırsak sisteminin çalışmasını sağlıyor ve  kabızlığı önlüyor.. Ve antioksidanlar açısında zengin olduğu için vücudumuzda kansere karşı kalkan görevi yapıyor..

2-) Cildimizin Dostu Brokoli : Potasyum, Kükürt, selenyum ve özellikle B1 ile C vitaminleri başta olmak üzere bir çok vitamin içeriyor. Brokolide bulunan  A vitamini cildin hücre zarlarını korur. Ultraviyole ışınlara ve radyasyon hasarına ve kışın soğuğuna karşı cildinizi koruyarak sağlıklı kalmasına yardımcı olur.. Ayrıca Havuç suyu ve elma suyu ile brokoli suyunu karıştırarak birlikte içilmesi vücuda direnç kazandırır ve vücudun hastalıklara karşı direncini güçlendirir…

3-) Güç Kaynağı Ispanak : Kalori ve yağ oranı çok düşük olan ıspanak, kilo vermeyi kolaylaştırır.. Ispanak, içindeki bol miktarda bulunan vitamin ve mineraller sayesinde çok eskiden beri alternatif tıp alanında hastalıkların tedavisinde kullanılır. Ispanak; çok besleyici olan çözünür lifler bakımından da zengindir. Ispanağın içerdiği bu diyet lifleri, genel anlamda sindirim sistemi sağlığı için çok hayati bir önem taşımaktadır.. Ayrıca kabızlık sorunlarına da iyi gelmektedir.

4-) Olmazsa Olmaz Yeşil Çay : Günümüzde çok kullanılan yeşil çay vücut için birçok faydaya sahiptir. Bitkisel antioksidan olan kateşin ve polifenol içerdiği için; bağışıklık sistemini güçlendirip, grip virüsünün vücutta yayılmasını önler. Aynı zamanda zayıflama konusunda yapılan araştırmalara bakacak olursak;

  • Yeşil çay açlık hissini bastırır,
  • Metabolizmayı hızlandırır
  • Göbek yağlanmasını engelleyerek kalp krizi riskini düşürür.
  • Güçlü antioksidan etkisiyle yağı parçalayarak birikime engel olur.
  • Kan basıncını düzenleyerek yüksek tansiyonu dengeler.

Demek ki kışın soğukta günde 2 fincan yeşil çay içmeyi ihmal etmiyoruz.

5-) Kış Mevsiminin Gözdesi Portakal :  Portakal, içinde ki zengin C vitamini içeriği sayesinde vücuda direnç kazandırır. Soğuk algınlığının ve gribal enfeksiyonların daha çabuk atlatılmasını sağlar. Portakal kanı temizliyor ve vücutta ki zararlı maddelerin dışarı atılmasına yardımcı oluyor. Kötü havaya maruz kaldığımız için direncimizi arttırıp karaciğeri güçlendiriyor.. ve içinde bulunan B vitamini ve fosfor sayesinde sinir sistemimizi güçlendirir.. Ayrıca bedensel yorgunluğun giderilmesinde de çok  faydalıdır. Bu sebeple günlük tüketmeniz gereken meyvelerin içinde olmalı..

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)