Kişisel Stil Oluşturmanın Püf Noktaları

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Stil Oluşturma Konusunda Püf Noktalar

Bir değişikliğe ihtiyacınız var mı? Ya da stiliniz yeterince benzersiz değil mi? Kendiniz için yeni bir tarz yaratmanız gerektiğini hissediyorsanız ancak nasıl yapılacağından emin değilseniz stil oluşturma püf noktaları için lütfen okumaya devam edin.

stil oluşturma
Arkadaşlarınızdan birinde gerçekten hoşunuza giden bir kıyafet varsa, onlara nereden bulduklarını sorabilirsiniz. 
Etrafınıza bakın ve arkadaşlarınızın, ailenizin, film yıldızlarının, müzisyenlerin vs. giydiklerini fark edin. Kişisel stiliniz hakkında neyi sevdiğinizi / sevmediğini kendinize sorun ve kendi stilinize eklemek istediğiniz şeyleri not edin.

Eşsiz ilgi ve zevklerinizi yazın. Kişiliğinizi, ilgi alanlarınızı, sevdiklerinizi ve beğenmediklerinizi keşfedin. Mavi kot pantolon veya kalem etekleri tercih ediyorsunuz, peki başka stilleri de denesiniz mi? Kişisel stiliniz için bunun anlamı nedir? Zihinsel olarak ya da benzersiz ilgi alanlarınıza ve zevkinize birer birer kağıt üzerine bir liste yapın ve denemek istediğiniz birkaçını daire içine alın.

Kendinize kim olmak istediğinizi sorun. Beğenilerinizi keşfettikten sonra muhtemelen ne olmak istediğiniz hakkında daha iyi bir fikriniz olacak. Bununla birlikte, bunun gerçekten istediğiniz bir şey olduğundan, tercih ettiğiniz stilin kişiliğine sahip olduğunuzdan ve yalnızca harika olduğunu düşündüğünüz bir şey olduğundan emin olun. Örneğin, insanların sizi bir sanatçı, bir atlet, bir romantik veya rockçı olarak görmesini ister misiniz?

Seçtiğiniz stile göre ne tür kıyafetler giyeceğinizi düşünün. Seçtiğiniz stile uygun diğer kişilerin neler tercih ettiğine dair bazı araştırmalar yapmak için interneti kullanabilirsiniz. En sevdiğiniz renklerin ve genel giyim eşyalarının yanı sıra beğendiğiniz stilleri yazın. Süper sportif veya klasik bir tarz tercih ediyorsanız her şeyi satın almanız gerekmez. 

Dolabınıza bakın ve neler olduğunu görün. Belki de aslında Bohem veya Sanatçı bakışınıza uyacak berrak bir koleksiyonunuz vardır. Belki dolabınız, eski stiliniz için koparabileceğiniz kotlarla doludur. Yeni kıyafetler üzerine bir sürü para harcamak yerine evde başlamak en iyisidir.

Alışverişe gidin. Elbette, muhtemelen birkaç yeni şey istiyorum, ancak bütçenize bağlı olarak, alışveriş merkezinden yepyeni gardırop satın almak oldukça pahalı olabilir. Alışveriş yaparken gözünüzü kapatıp yeni stilinize ve bütçenize uyan şeyleri satın alın.

Güvenle giyin. Yeni stilinizi giyerek gösterin. İlk başta yeni kıyafetler yapmak zor olabilir ya da stiliniz aşırı derecede benzersizse, giymek daha zor olsa da bu adım ne kadar erken yapılırsa, kendi tarzınızı da o kadar çabuk oluşturmuş olursunuz.

istediğiniz kıyafet veya stil portföyünü oluşturun. Özellikle moda dergilerine bakmak, neyi giymek istediğinize dair fikirler verebilir ve şahsi tarzınızı belirlemenize yardımcı olabilir.

Stil Oluşturma Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  • Hiçbir tarzı olmayan bir şeyler giymekten korkmayın. Hiç kimsenin düşünmediği şeyleri giymek aslında stil oluşturmanın daha kişisel yoludur.
  • Dışarı çıkmadan kıyafetlerinizi bir araya getirmek için zaman ayırın. Zaman geçtikçe, kıyafetler kafanızda oturacak ve zaman harcamanıza gerek kalmayacak, ancak ilk başta bunu yapmanız zorunlu.
  • Başkalarının neye giydiğine bakın ama onları taklit etmeye çalışmayın. Birini taklit etmek asla kişisel stilinizi oluşturmaz!
  • Yaptığınız gibi başka kimse giyinmese bile gururla ve güvenle giyin.
  • Birçok övgü alabilirken, eleştirilerin, özellikle de stiliniz çok farklıysa muhtemelen de ortaya çıkacağının unutmayın.
  • Kendi stilinizi yaratmak zor bir iştir, sabır ve ilham gerektirir.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)