Kıvırcık Saç Düzleştirme Yolları

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Kıvırcık Saç Düzleştirme Yolları

Kıvırcık saçların şüphesiz güzel olduğu söylenebilir, ancak özellikle saçları kötü bir saç gününde şekil almayan saçlara sahip olmak oldukça zor olabilir. Bazen, en güçlü saç ürünleri bile saçlarınıza şekil vermede etkili olmaz. Böyle durumlarda, kıvırcık saçlarınızı düzeltmek için iyi bir seçenek olabilir. Çoğu kadın, kıvırcık saç düzleştirme öncesinde iki kez düşünürler çünkü saçların hasar görmesinden endişe ediyorlar. Ancak doğru teknik, ekipman ve yöntemle, kıvırcık saç düzleştirme esnasında saçlar çok zarar görmez. Kıvırcık saç düzleştirme konusunda güvenli birkaç yöntem bulunmaktadır.

kıvırcık saç düzleştirme
1. Düzleştirici Kullanın

Eğer kaliteli bir düzleştirici kullanırsanız ve doğru bir şekilde bakım yaparsanız, saçlarınıza fazla hasar vermeden düzeltebilirsiniz. Bir düzleştirici kullanırken hatırlanması gereken en önemli nokta sıcaklıktır. Kaliteli bir saç düzleştiriciye sahipseniz, sıcaklığı ayarlama seçeneği olmalıdır. Sıcaklığı saç türüne göre ayarlayın. Düzleştirici kullanarak saçlarınızı düzeltmek için bu basit adımları takip edin.

  • Saçınızı iyice yıkayın ve kurutun.
  • Isıya karşı koruma spreyi uygulayın.
  • Saçınızı küçük bölümlere düzgün biçimde ayırın.
  • Düzleştiriciyi doğru ve uygun bir sıcaklığa ayarlayın.
  • Saçınızı en alttan (boynunuzun hemen üstünden) düzleştirmeye başlayın.
  • Düzleştirme işi bittiğinde kaliteli bir saç ürünü kullanın.

2. Süt ile Düzleştirme

Süt kıvırcık saçlar için bir mucize gibi çalışır. Eski bir sprey şişesi alıp içine süt dökün. Kuru saçların üzerine püskürtün. 20-30 dakika bekleyin ve daha sonra yıkayın.

3. Süt ve Bal ile Düzleştirme

1 bardak süte bal ekleyin. Karıştırarak iyi bir macun oluşturun. Daha etkili olması için muz ekleyin. Muzlar saçlar için nemlendirici görevi görür. Bu macunu saçınıza uygulayın ve 1 saat veya daha fazla bekletin. Tamamen kuruyana kadar bekleyin. Daha sonra şampuanla yıkayın.

4. Zeytinyağı ile Düzleştirme

Zeytinyağı doğal olarak saçlarınızı düzeltme sürecine çok yardımcı olur. İki yumurta ile zeytinyağını karıştırın. Karışımı saçınızı düzgün bir şekilde sürün. 45 dakika bekleyin. Daha sonra şampuanla yıkayın. Bu, anında sonuç vermeyebilir. Ancak bunu haftanın en az 2 – 3 kez yaparsanız, bir ay sonra mükemmel sonuçlar göreceksiniz.

 5: Hindistancevizi Sütü ile Düzleştirme

Saçınızı doğal olarak düzeltmenin en iyi yolu Hindistan cevizi sütüdür. Bir kaba bir fincan hindistancevizi sütü dökün. İçine yarım limon sıkın. İyice karıştırın. Bu karışımı buzdolabında bir saat bekletin. Beklettikten sonra saçınıza süren. Bir havluyu birkaç dakika boyunca bir kurutucu kullanarak ısıtın. Bu sıcak havlu ile saçınızı sarın. 35-50 dakika sonra saçınızı yıkayın.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)