Kleopatra’nın Güzellik Sırları

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Kleopatra’nın Güzellik Sırları

Kleopatra, Yunan kökenlidir ve Kleopatra güzelliği ve kusursuz cildi ile bilinir. Onun  güzellik sırları araştırılmış ve derinlemesine çalışılmalar yapılmıştır. Neyse ki, güzellik sırları belgelendi, bu da her yerde kadınların onları test etmesini ve ona bir efsane oluşturan aynı baştan çıkarıcı güzelliği yaratmasını mümkün kıldı. Kleopatra sırları, bu güne çok uygun oldukları için, bir geçmiş çağdan günümüze kadar gelmiştir. İşte güzelliğinize güzellik katacak kraliçenin güzellik sırları;

Kleopatra

Süt ve Bal Banyosu

Kleopatra’nın en ünlü güzellik sırrı süt ve bal banyosu ritüeliydi. Bu bileşenlerin ikisi de cildi yumuşatır, ölü cilt hücrelerini temizleyerek cildin doğal olarak pul pul dökülmesini sağlar ve sizi taze kokulu bırakır. Banyo suyuna iki bardak süt ve yarım bardak bal ekleyerek kendinize ait bir şeyler yapın.

Aloe Vera ile Nemlendirme

Aloe veranın cilt için yatıştırıcı bir serum olduğu bilinmektedir. Kleopatra, nihai yüz maskesini yapmak için balla birleştirdi.

Doğal Kına ile Boyama

Kleopatra tırnaklarını kırmızımsı kahverengini doğal kına kullanarak boyardı. Ayrıca saçlarını istediği renkte boyamak için ardıç meyveleri ve diğer bitkilerle karıştırılmış kına kullandı.

Deniz Tuzları ile Peeling

Kleopatra’nın ışıltılı derisinin, nemlendiren ve eksfoliye olan deniz tuzu ve zeytinyağı kombinasyonu ile elde edildiği düşünülmüştür.

Gül Suyu Yüz Toniği

Mısır Kraliçesi, doğal yüz toniği olarak cildi yumuşak ve pürüzsüz yapan gül suyunu kullanmayı çok severdi. Aynı sonuçları, yüzünüzü sabah ve akşam gül suyu ile silerek ya da bir sprey şişesine koyarak ve gün boyunca yüzünüzde ovalayarak gerektiği gibi elde edebilirsiniz.

Elma Sirkesi

Kleopatra’nın elma sirkesini bir yüz durulama / tonik olarak kullandığı biliniyordu, bugün hala çok popüler olan bir güzellik sırrıdır.

Genç Ciltler için Badem Yağı

Kleopatra, cildin bakım programının bir parçası olarak badem yağlarını kullandı. Badem yağları birçok modern kimyasal peelingde bulunan mandelik asit içerir.

Kokulu Uçucu Yağlar

Gül, buhur, selvi, neroli ve mür yağı esansiyel yağları – tüm afrodizyaklar – Kleopatra’nın en çok tercih edilen kokulu parfümlerinden bazılarıydı.

Bal ve Yağ Saç Onarımı

Balın ve Hint yağının karıştırılarak saçlarına uygulardı. Bu karışım saçların yumuşak, güçlü ve parlak olmasına yardımcı olur.

Yulaf Ezmesi Temizliği

Kleopatra cildini temizlemek ve parçalamak için yulaf ezmesi kullanmayı severdi. Birçok modern sabun cilt üzerinde sert etkiler yaratmasına rağmen, yulaf ezmesi nemlendirici ve besleyici özellikleri ile bilinir. Banyo suyunuza yulaf ezmesi ekleyin ya da sıcak suyla birleştirin ve cildinize masaj yaparak uygulayın.

Kereviz ve Kenevir ile Göz Serumu 

Salatalık, günümüzün doğal göz çözümüne dönüşse de, Kleopatra gözlerini parlak ve sağlıklı tutmak için kereviz ve kenevir karışımı kullanırdı.

Kraliçenin Güzellik Sırları ile ilgili ipuçları

1. Anti-bakteriyel özellikleri nedeniyle yüzünde bal kullanmayı severdi.
2. Yüzünü günde birkaç kez yağ ve tebeşir, yağ ve kireç kullanarak yıkardı.
3. Yüzünü elma sirkesiyle yıkardı.
4. Zencefil, antimon, kalamin, soğan, kaz yağı, terebentin ve benzeri ürünler kraliçenin cilt bakım rejiminde kullanmış olduğu çeşitli cilt bakım ürünleriydi.
5. Deniz tuzu kraliçenin vücudunu ve yüzünü ölü deriden arındırmak ve pul pul dökmek için kullandığı doğal ovma oldu.
6. Kraliçe Kleopatra sivilce izlerini ortadan kaldırmak için gül suyu kullanmıştır.
7. Kraliçe Kleopatra’nın kullandığı doğal oje, tırnaklara güzel bir kırmızımsı kahverengi renk veren kınaydı.
8. Saçlarını boyamak için kına veya ardıç meyveleri karışımı, yağ ve tanımlanmamış iki bitki kullanmıştır. Bunların yanı sıra, saç dokusunu zenginleştirmek için zeytinyağı kullanılmıştır.
9. Süt: Stresi hafifletmek ve cildini parlatmak için uçucu yağlar ve aromatik çiçeklerle banyolarına ölü deniz tuzu eklerdi! Banyo yapmak için süt kullandı. Sütte bulunan A ve E vitaminleri de antiseptik özelliği taşır. Aynı zamanda bir nemlendirici olarak kullanmak için süt ile zeytinyağını karıştırarak kullanırdı.
10. Koku söz konusu olduğunda, gül ve yasemin kokularını severdi.
11. Belirli bir kuşun haşlanmış ve ezilmiş kemikleriyle karıştırılan salatalık, sakız, yağ ve çınar suyu, kraliçe tarafından bir epilasyon kremi olarak kullanılmıştır.
12. Ağız kokusunu önlemek için kaşu pastiller çiğnedi.
13. Herhangi bir vücut kokusunu önlemek için keçiboynuzu ve bazı esans yağları kullanmıştır.
14. Kırmızı hardal ve yağ karışımını dudaklarını renklendirmek için kullanırdı. Ayrıca kereviz ve keneviri gözlerinin yatıştırılması için birleştirirdi. Antimon Sülfür gözlerini, kaşlarını ve kirpiklerini karanlık yapmak için kullandığı siyah kimyasaldır.
15. Birçok kişi bugün bile güzelliklerini korumak için bu popüler tarifleri ve yöntemleri kullanıyor. Bir bardak yeşil üzüm ve bir çorba kaşığı balı karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın. Bronzlaşmak için on beş dakika beklettikten sonra yıkayın.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)