Kötü Güzellik Alışkanlıkları

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Kötü Güzellik Alışkanlıkları

Bilerek ya da bilmeyerek hepimiz oldukça sorunlu bazı kötü güzellik alışkanlıkları sahibiyiz. Tırnak yemek, dudakları yalamak veya yüzümüze dokunmak kadar basit olabilir, ancak bu basit şeyler bir çok soruna neden olabilir. Tek yapmanız gereken kötü güzellik alışkanlıkları konusunda kendinizi takip etmek ve bu alışkanlıkları kırmaya çalışmaktır. Bu basit değişiklikler katlanarak görünümünüzü olumlu yönde değiştirecektir! Hemen yok etmeniz gereken kötü güzellik alışkanlıkları;kötü güzellik alışkanlıkları

1. Yüzüne Dokunmak

Birçok kişi yüzüne dokunmaya eğilimli olsa da, en kötü güzellik alışkanlığıdır. Ellerinizi her şeye dokunarak gün boyunca kullandığınız için yüzünüze dokunmaktan kaçınmaya çalışmalısınız. Yüzünüze dokunmanız gerektiği zaman ellerinizin temiz olduğundan emin olun. Yüzünüzde bir kaşıntı veya tahriş varsa, çıplak elle yüzünüze dokunmak yerine kıyafetlerinizin iç kısmını kullanmaya çalışın. Cildinize dokunmamak için kendinizi meşgul edebilirsiniz. Aksi halde eldiven giyebilir veya yüzünüze dokunma isteğine karşın elinizi cebinde tutabilirsiniz.

2. Gözleri Ovuşturmak

Gözlerinizi asla ovmayın! Göz çevresindeki cilt çok hassastır. Gözlerinizi ovduğunuzda, göz çevresindeki cildin kızarmasına neden olabilirsiniz. Bunun yerine, bir çeşit tahriş varsa, göz kapaklarınızın üzerine hafifçe bir dokunun veya parmak ucunuzu kullanın. Ayrıca, gözlerinize veya göz kapaklarınıza dokunmadan önce ellerinizin temiz olması gerektiğini unutmayın. Bir çeşit tahriş varsa, anında kaşınan duygudan kurtulmak için soğuk bir uygulama yapabilirsiniz.

3. Dudak Yalama

Bu kaçınmanız gereken başka bir kötü güzellik alışkanlığıdır. Dudaklarınız kuruduğunda yalamak eğilimindesiniz, ancak dudaklarınızı yaladıktan sonra kuruyan tükürük çatlamış dudaklara neden olabilir. Bu alışkanlığı kırmak için dudak nemlendiricinizi dudaklarınıza cömertçe uygulayın. Bu dudaklarınızı neme kilitleyip dudaklarınızın kurumasını önleyecektir. Ölü deri hücresinden kurtulmak ve pürüzsüz dudaklar elde etme konusunda da yardımcı olacaktır.

4. Sivilce Sıkma

Sivilce sıkmayı tıkanmış bakterilerle dolu gözeneklerden başka bir şey olmadığından bunu yapmayı bırakmanız gerekir. Onları tıkladığınızda cildinizi tahriş edebilir ve bu da yara izi ile sonuçlanabilir. İltihabı azaltmak için sivilce üzerine çay ağacı esans yağı kullanabilirsiniz.

5. Isı Uygulama

Farkına bile varmadan, saç modelleme araçlarını kullanarak saçınızı şekillendirerek saçlarınızı çok fazla hasara maruz bırakırsınız. Çok fazla ısı kullanılması, uçları, kıvrımları ve kuru saçlara neden olarak saçınıza ciddi hasar verebilir. Mümkün oldukça saçlarınızın kendi kendine kurumasını bekleyin ve doğal görünüme geçin böylece saçlarınızı yüksek sıcaklıkta sabitlemek için zaman harcamak zorunda kalmazsınız. Başka seçeneğiniz olmadığı halde, ısı stil aletlerini kullandığınız zaman saçlarınızı korumak için ısı koruma serumu uygulayın.

6. Tırnak Yeme

Tırnağınızı ısırdığınızda,tırnaklarınızın çevresindeki cildi tahriş edersiniz. Bu da enfeksiyona neden olabilir. Ayrıca tırnaklarınızı ısırdığınızda, parmaklardan ağza kadar yayılmış bakteriler enfeksiyon riski oluşturur. Bu kötü güzellik alışkanlığını, eldivenlerinizi giyerek tırnaklarınızı örterek önleyebilirsiniz. Tırnaklarınızı ısırmaya engel olmak için parmaklarınızı yapışkan bandajla sarabilirsiniz. Ayrıca Tırnaklarınızı ısırmamak ve güzel görünmesini sağlamak için oje ile sürebilirsiniz.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)