Kuru Saçlar için Bakım Önerileri

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Kuru Saçlar için Bakım Önerileri

Değişen hava cildinizi ve saçınızı etkileyebilir. Kışın kuru saç derisi ve cilt sık yaşanan problemlerdir. Saçlarınız kıvırcıklaşır, statikleşir ve aynı zamanda şekil almaz. Kafa derisinin ürettiği doğal yağdan yoksun olması sebebiyle saçlarınız kurur. Kuru saçınızı bakım uygulayarak kurumasını önleyebilir ve kafa derinizi ve saçlarınızın nemini koruması için daha fazla su içebilirsiniz. Kuru saçlar için bakım maskeleri,

kuru saçlar
1. Muz, Bal ve Zeytinyağı Maskesi

Malzemeler: Küçük bir muz (püre halinde), bir çay kaşığı bal ve iki çay kaşığı zeytinyağı
Uygulanışı: Muz, bal ve zeytinyağını küçük bir kaba koyun ve iyice karıştırın. Bu karışımı saçınıza sürerek yaklaşık 20 ile 30 dakika bekleyin ve daha sonra hafif bir şampuan kullanarak yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez saçınıza uygulayın.

2. E Vitamini ve Hindistancevizi Yağı

Malzemeler: Bir çay kaşığı E vitamini yağı ve dört çay kaşığı hindistancevizi yağı
Uygulanışı: Her iki yağı kavanoza boşaltın ve iyice karıştırın. Karışımı saç derinize ve saçınıza uygulayın. Yaklaşık 30 dakika bekletin. Daha sonra su ve şampuanla yıkayın. Saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra saç kremi kullanın. Kalan yağı hava geçirmez kavanozda tutun. Bunu haftada bir veya iki kez yapabilirsiniz.

3. Elma Sirkeli Su

Malzemeler:  Dört çorba kaşığı elma sirkesi ve iki bardak su
Uygulanışı: Dört çorba kaşığı sirke ile iki bardak su karıştırılır. Saçınızı şampuanladıktan sonra saçlarınızı durulamak için hazırladığınız bu karışımını kullanın. Karışımı saçınıza dökün, yaklaşık 30 saniye bekleyin ve tekrar soğuk su ile durulayın. Sonra saçınıza saç kreminizi uygulayın. Bunu ayda bir veya iki kez yapabilirsiniz.

4. Bal ve Yoğurt

Malzemeler: Üç yemek kaşığı yoğurt ve bir çorba kaşığı bal
Uygulanışı: Bal ve yoğurdu iyice karıştırın. Saçınıza ve saç derinize uygulayın. Yaklaşık 40 dakika bekletin ve daha sonra soğuk suyla yıkayın. Haftada bir kez bu karışımı saçınıza yapabilirsiniz.

5. Mayonez, Badem Yağı ve Yumurta

Malzemeler: 1/4 su bardağı mayonez, 1 yumurta ve 1/3 fincan badem yağı
Uygulanışı: Bir kaba mayonez, yumurta ve badem yağını koyarak pürüzsüz bir macun haline gelene kadar iyice karıştırın. Karışımı saçınıza ve saç derinize uygulayın. Saçınızı örtmek için havlu kullanın. Yaklaşık yarım saat sonra, hafif bir şampuan kullanarak saçlarınızı yıkayın. Bunu haftada iki kez yapabilirsiniz.

Bu ilaçlar sizi kuru saçlar için çözüm olur ve saçınızı pürüzsüz, parlak ve sağlıklı olmasını sağlar.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)