Kuru Şampuan Kullanımı

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Kuru Şampuan Kullanımı

Kirli saçlardan nefret eder ve saçınızı yıkamak için vaktiniz olmadığında biraz hacim ve dolgunluk ister misiniz? O zaman normal şampuanlara alternatif olarak kuru şampuanı denemelisiniz. Kuru şampuan, saçınızdaki tüm yağları emer. Saçlarınızın temiz görünmesini sağlar ve saçlarınızı daha az yağlı görünmesine yardımcı olur. Kuru şampuan, duş yapmak için veya saçınızı yıkamak için yeterli zamanınız olmadığında sizin kurtarıcınız olabilir. Kuru şampuanı doğru yoldan uygulayabilir ve temiz saçlara sahip olabilirsiniz. Peki, kuru şampuan nasıl kullanılır?kuru şampuan

ADIM 1: Saç dökülmelerini gidermek için saç bandı, saç tokası veya klips gibi taktığınız her türlü saç aksesuarını kaldırdığınızdan emin olarak başlayın. Asla ıslak saçlarda kuru şampuan kullanmayın. Aksi takdirde saçlarınız kıvrımlı hale gelir ve saçınızı daha dağınık hale getirir.

ADIM 2: Kuru şampuan şişesini güzelce çalkalayın. Kuru şampuanı başınızdan yaklaşık 8 – 10 cm uzakta tutarak saçınıza püskürtün. Eğer kuru şampuanı saçınıza yakın sıkarsanız kuru şampuan kafa derinizde birikebilir ve kaşınmaya neden olabilir. Saç ayrımı çizgisinden başlayın. Daha sonra saçlarınızı tutam tutam ayırarak saçınızın her yerine sıkın. Kuru şampuanın saçınızın her yerine dağılmasını sağlamak ve saçlarınızın hacim kazanması için parmaklarınızla saç diplerinize masaj yapın.

ADIM 3: Saçını kuru şampuanladıktan sonra bir süre bekleyin. Eğer yağlı saçlarınız varsa beş dakika kadar bekleyin. Kuru şampuanı saçınızın her yerine dağıtmak için parmaklarınızı kullanın ve saçlarınızı fırçalayın böylece kuru şampuanı, saç eksenlerinizin uzunluğuna eşit olarak dağıtmış olursunuz. Başınızı ters çevirin ve tozun tamamının dağılması için saçlarınızı fırçalayın. Ancak çoğunlukla köklere odaklanın ve kuru şampuanı üst üste birkaç kez kullanmayın, çünkü kafa derinizde kötü bir etki yaratabilir.

ADIM 4: Kuru şampuanı kullanarak temizlediğiniz ve hacim verdiğiniz saçınızı istediğiniz gibi şekillendirin.

ADIM 5: Saçınız gerçekten kuru hale gelirse, saçlarınızın ucuna birkaç damla uçucu yağ uygulayabilirsiniz. Limon veya narenciye gibi uçucu yağları seçebilirsiniz ya da nane nişastası yağı, lavanta yağı veya gül yağı da deneyebilirsiniz. Saçlarınızın taze ve temiz olmasını istiyorsanız saçlarınızın ortasına ve uçlarına masaj yapabilirsiniz. Bu adım tamamen isteğe bağlıdır.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)