Limon Yağı ve Faydaları

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Limon Yağı ve Faydaları

Limon esansiyel yağı, Romalılar ve Mısırlılar tarafından bulaşıcı hastalıkların tedavisi için eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. Limon kabuğundan çıkarılır ve ayrıca Citrus Limon yağı olarak bilinir. Yağ beyinde ve bedende yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Bir litre limon yağı yaklaşık 1.000 limon kabuklarından özüt çıkarılarak üretilir. Yağın çeşitli sağlık ve güzellik yararları vardır ve kepek, cilt bozuklukları, obezite ve uykusuzluk gibi birçok konunun tedavisinde kullanılır. Limon esans yağı antifungal, dezenfektan, antiseptik ve sıkıcı özelliklere sahiptir. Limon esansiyel yağı kullanmanın şaşırtıcı bazı sağlık faydaları bulunmaktadır.

limon yağı
1. Astım

Astımı tedavi etmek için limon esans yağı kullanabilirsiniz. Sinüsleri ve burun geçişinizi temizleyebilir. Yağın teneffüs edilmesi kolay nefes almanıza yardımcı olacaktır.

2. Siğiller ve Nasır

Nasırlar sert, kalınlaşmış cildi olan bölgedir. Limon esansiyel yağı, Nasır ve siğilleri tedavi etmek için kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu alanlara her gün birkaç damla limon yağı uygulamaktır.

3. Kilo Kaybı

Limon esansiyel yağı, metabolizmayı güçlendirir ve iştahı bastırır. Bir pamuklu top üzerine birkaç damla yağ ilave edin ve aşırı yememekten kaçının. Ayrıca bir bardak ılık suya yaklaşık iki damla yağ ekleyebilir ve sabah aç karnına içebilirsiniz. Bu kilo vermenize yardımcı olacaktır.

4. Mide Rahatsızlıkları

Limon esansiyel yağı sindirimi geliştirir ve mide rahatsızlıklarını, krampları tedavi eder. Bir bardak suya yaklaşık üç damla limon esansiyel yağı ilave edin ve için. Bu, asitliği ve mide ekşimesi azaltmaya yardımcı olacaktır.

5. Bağışıklığı Geliştirir

C vitamini bakımından zengindir, limon yağı bağışıklığı geliştirir. Vücudunuzun beyaz kan hücrelerini uyararak enfeksiyonla mücadele kabiliyetini geliştirir. Aynı zamanda vücudunuzdaki kan dolaşımını da geliştirir.

6. Uykuyu Düzenler

Limon yağı uyku düzenine yardımcı olabilir ve zihninizi sakinleştirebilir. Yağın kullanılması iyi bir gece uykusu elde etmenize yardımcı olacaktır. Bir bez ya da pamuklu top üzerine yağ damlalarından bir miktar damlattıktan sonra koklayın.

7. Stres

Yorgunluk, endişe, baş dönmesi ve bitkinlikten muzdarip olursanız, limon yağı stresin hafifletilmesine yardımcı olacaktır. Yağlar, olumsuz düşünceleri ortadan kaldıracak ve odaklanmaya yardımcı olacak. Oda spreyi olarak kullanın ve sakin olun. Limon yağı stresi azaltmak ve enfeksiyonu önlemek için günlük rutin olarak kullanılabilir. Uykusuzluğunuz ve diğer sorunlarınız için ilaç kullanmadan önce bu doğal yağı kullanmayı deneyin.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)