Liposuction Sonrası Yağlanma Oluşur Mu?

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Liposuction Sonrası Yağlanma Oluşur Mu?

liposuctionLiposuction bölgesel yağlanma sorununa en etkili çözümlerden biridir. Fakat liposuction operasyonu yaptırmak isteyenlerin kafasına bazı sorular takılıyor.Operasyon sonrası kilo alınır mı? Yağ çekimi yapılan bölgede dalgalanma olur mu? Tüm bu soruların cevaplarını bize Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Op.Dr. Bülent Cihantimur veriyor.

Liposuction uygulamasını veya çoğunlukla liposculpture uygulaması kliniklerimizde yapıyoruz. Klasik liposuctiondan farklı olarak lipomatik isminde titreşimli bir cihazla bu yöntem uygulanıyor. Bu uygulama sırasında tek seferde bir bölgeden daha çok yağ alınıyor. Yapılan bu işlemin alt yapısı bedene şekil vermeye çok daha elverişlidir. İşlem sonrasında o bölgede yağ depolayacak hücre kalmaz çünkü işlem sırasında yağ hücreleri alınmış olur.”

Hedef Spor ve Diyetle Verilemeyen Kilolar

” Uygulamanın yapıldığı bölgenin aksine vücut fazla kilo aldığı zaman alınan yağları depolamak amacıyla kendine farklı bölgeler arayacaktır. Yapılan işlemler gündelik hayata dikkat edildiğinde etkilerini korur. Çünkü cerrahi müdahalede spor ve diyetle verilemeyen kilolar hedeflenir. Sanılanın aksine aslında bu uygulama bir kilo verme yöntemi değil, vücut kontörü düzeltme işlemidir. Bu nedenle işlem sonrası düzenli beslenmeye ve spor yapmaya özen gösterilmelidir. Yağ hücreleri vücudumuzda sabit sayıda bulunur. Zayıfladığınız zaman bu yağ hücreleri sönerler, hacim kaybederler. Liposcuplture yapıldığı zaman bu yağ hücrelerin sayısında azalma olur.
“[irp posts=”1736″ name=”En Güzel 100 Kadının 4 Ortak Noktası”]

Lipomatik ve Liposculpture Nedir?

Cihantimur, ”Lipomatik ve liposculpture tekniği bir beden şekillendirme yöntemidir. FDA onaylı ve güvenilir olan bu sistemler ağrısız liposuction olarak da geçer. Bu cihazların tüm vücut bölgelerinde hassas ve yüksek hacimli yağ çıkarılmasına izin verdiği kanıtlanmıştır. sorunlu bölgeye ince titreşimli kanüller aracılığıyla girilir. Yağ hücrelerini bozan hareketlenme, yağ emülsiyonu haline dönüştürür. Bu yöntem de çoğu zaman liposuctionda gözlemlenen kan damarlarına ve sinirlere zarar verme ya da kasları yırtma gibi dezavantajlar yoktur. Yüksek titreşim ve emme fonksiyonu ile  optimum darbe yapar. Cildin pürüzsüz kalmasına ve morarma yaşanmamasına yardımcı olur. Yapısından dolaysıyla kanüller, ulaşılması zor alanlardan bile yağ dokusunun çıkarılmasını sağlar. Bu da ayrıca 3-5 kilo bile alınmış olsa bölgede sorun çıkarmaz” ifadesinde bulundu.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)