Makyaj Çıkarma ipuçları

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Makyaj Çıkarma ipuçları

Yatmadan önce uzun bir günün ardından, makyajınızı çıkartmanız önemlidir. Uzun süre yorucu bir günün ardından bütün makyaj çıkarma konusunda üşengeç davranabilirsiniz. Ancak makyajınızı çıkarmadığınız zaman cildinize ne kadar zarar verdiğinizi biliyor musunuz? Makyajınızı cildinizde bırakmak tıkanmış gözenekler, sivilceler ve kuru kirpiklere neden olabilir. Bu yüzden, makyaj çıkarma konusunda üşengeçliği bırakıp yatmadan önce mutlaka makyajınızı çıkarmalısınız. Makyaj çıkarma konusunda bilmeniz gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz.makyaj çıkarma
1. Göz Makyajını Çıkarma

Göz makyajınızı tüm gece boyunca kullanmış olabilirsiniz. Ancak yatmadan önce bütün göz makyajınızı çıkarmanız önemlidir. Bir göz makyajı çıkarıcıyı pamuk üstüne dökün. Gözlerinizin üzerine tutun. Nazik basınçlar uygulayarak göz makyajınızı yukarı doğru çıkarın. Pamuklu bezle gözlerinizi ovuşturmayın. Makyajınızı silmeden önce, makyajınızı eritip püskürtmeyi kolaylaştırmak için 10-15 saniye boyunca pamuğu gözlerinizin üzerinde tutun. Bir yağ ya da krem ​​esaslı göz makyajı çıkarıcı, hem makyajınızı çıkarır hem de gözlerinizin kurumamasını sağlar. Yağ bazlı makyaj çıkarıcı inatçı göz kalemi ve suya dayanıklı maskara üzerinde etkilidir. Göz kapaklarınızı temizledikten sonra, makyaj çıkarma pamuğunu çevirin ve kirpiklerinizin altını da temizleyin.

2. Yüz Makyajı Çıkarma

Yüz makyajınızdan yüzünüz kızarmadan kurtulmak için cildinizin türüne göre güzel bir temizleyici kullanın. Parmaklarınızı kullanarak yüzünüzün her tarafına dairesel hareketlerle temizleyiciyi yayın. Yüzünüzü yıkadığınızda makyajın tamamen temizlenmesi için bunu yaklaşık 30 saniye yapın. Hafif bir temizleme yağı veya su bazlı makyaj temizleyicisi de kullanabilirsiniz. Eğer bir temizleyiciye sahip değilseniz, her zaman Hindistancevizi yağı ile doğal olarak makyajınızı çıkarabilirsiniz. Ancak cildiniz yağlıysa veya sivilceye meyilli ise, yağ bazlı makyaj temizleyicisi kullanmayın. Bunun yerine bir makyaj temizleyici sileceğini kullanın. Bir makyaj temizleyicisi silinmesi cildiniz için daha nazik olacak ve makyajı çıkartırken cildi pul pul dökerek ölü deriden kurtulmanıza yardım eder.

3. Dudak Makyajı Çıkarma

Cesur bir ruj sürdüyseniz, çıkarmak için dudaklarınıza kalın bir vazelin sürün. Birkaç dakika bekleyin. Vazelindeki yağ, dudak rengine indirgenerek inatçı dudak rengini çözer. Pamuklu bir bez kullanarak dudaklarınızı dairesel hareketle silin. Dudaklarınızda daha fazla ruj varsa, bu işlemi tekrarlayın. Daha sonra dudaklarınızı nemlendirin. Dudaklarınızı pul pul döktüğünüzde kalan ruju dudaklarınızdan kaldıracaktır. Dudaklarınız için özel olarak tasarlanmış bir ölü deriden kurtulma yöntemi veya kahverengi şeker ve bal karışımını kullanarak ev yapımı bir dudak bakımı kullanabilirsiniz. Aslında dudaklarınızı pul pul dökmek için yumuşak dairesel hareketler yaparak ıslak bir diş fırçası da kullanabilirsiniz. Bu, renk tonunu ve dudaklarınızdaki ölü cildi yok eder ve dudaklarınızı pürüzsüz hale getirir. Ertesi sabah dudaklarınız ruj sürmeye hazır hale gelir. Soyulmadan sonra dudaklarınızı bir dudak kremi ile nemlendirin.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)