Makyaj Nasıl Yapılır? Püf Noktaları Nelerdir?

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Makyaj nasıl yapılır? Püf Noktaları Nelerdir?

Makyaj nasıl yapılır biliyor muyuz? Makyaj kadınların kendini iyi hissetmesini sağlar.. Kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Peki makyaj nasıl yapılır?

Her kadın, daha genç kızlık dönemlerinde büyük bir hevesle başladığı makyajı, kendini iyi hissedip; yüzünde memnun olmadığı yerleri kapatmak amacıyla yaparlar. Fakat bir kadının makyajı nasıl yaptığı önemli olduğu gibi; ne kadar ve nelerle yaptığı da önemlidir..

Makyaj nasıl yapılır

Makyaj nasıl yapılır?
Bu soruyu sormadan önce “ben nasıl makyaj yapmalıyım?” sorusunu sorması gerekiyor.Çünkü makyajdan beklediğinin ne olduğunu bilmediğin halde makyaj yaparsan, istediğin sonucu alamazsın maalesef..

  • Cildinin yağlı olup olmadığı
  • Gözlerinin büyük olup olmadığı
  • Ten renginin nasıl olduğu

Bunlar ve bunlara benzer onlarca sorunun cevabı, kendini ve yüzünü tanıman ile çözülecek..

Yüzünü ve cildini tanıdıktan sonra..

Yüzünü ve cildini tanıman elbette ki zaman alacaktır fakat bu; hem sağlığını hem de güzelliğini koruya bilmen için gerekli olan bir işlemdir. Önce Cildini tanımalı, sonra ne yapmak istediğine karar vermelisin. Yüzünde ki rahatsız olduğun kusurları mı kapatmak istiyorsun, yoksa belli bölgeleri ön plana çıkarmak mı istiyorsun? Ortamda dikkat çekici olmak için ağır şık ve gösterişli bir makyaj mı yapmak istiyorsun, yoksa Sade makyaj mı yapmak istiyorsun? Dışarıda bir kahve içmek için hafif renkler mi istiyorsun, yoksa gece makyajı mı yapmak istiyorsun ?

“Kararları Uygulama Zamanı..”

Makyaj nasıl yapılır?

Sorusunun gerçek cevabına geldik şimdi..

Öncelik olarak makyaja başlamadan önce yüzünü tamamen temizlemelisin.

göz makyajıGöz makyajı: Eğer cildin kuruysa, ilk önce yüzüne bir nemlendirici sürmelisin. Elinde hafifçe dağıtıp nemlendiriciyi yüzüne çok nazik bir şekilde sür. Şunu Unutma ki; göz makyajı yapıldığında en önemli ayrıntı fardır. Ama düşündüğün far kavramı gelmesin hemen aklına. Hafif bir makyaj yapacak olursan bile, açık renklerde (ten rengi, pudra) far kullanman baz oluşturacaktır.

Daha sonra istersen göz kalemi ile, istersen de eyeliner ile küçük ince dokunuşlar yapabilirsin.
Yapacağın son sihirli dokunuş tabi ki maskara! Kirpiklerinin daha dolgun görünmesi, gözlerini iri ve güzel gösterecektir. 😉

Cilt tonu: Cildindeki renk tonlarını eşitlemek için,mutlaka doğru fondöteni bulmalısın. Cilt rengin asla çok koyu yada çok açık olmamalı. Fondöteni seçerken eline değil boynuna deneyerek almalısın. Uygun bir fırça ile uyguladığın fondöten her zaman daha kalıcı olacaktır.

Kapatıcı: Yüzündeki kusurları kapatmak için fondötenden sonra sürülmesi gereken harika icattır.. Yine uygun bir fırça ile uygulamalısın ki daha iyi etki etsin..

Allık: Yaptığın makyajın tonuna uygun olarak, cildine en uygun allığı bulup vurguyu yapabilirsin. Allık fırçanın uygunluğu, yine allık kadar çok önemlidir..

Ruj: Rujlar makyajında ki son dokunuş olabilir. Göz ve yüz makyajını ağır tonlarda yapan kişilerin ruju daha açık tonlarda olmalı. Bu sayede dikkati bir noktada toplamış oluyorsun..

Ama Şunu da Unutmayın ki; Kadına Yakışan En Güzel Makyaj Gülümsemedir.. 🙂

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)