Makyaj Trendleri – Makyajda 80’ler Geri Mi Geliyor?

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Makyaj Trendleri  – Makyajda 80’ler Geri Mi Geliyor?

Makyaj Trendleri – 80’ler makyajının olmazsa olmazı kıyafet rengi ile uyumlu sürülen parlak farlar, belirgin iyi dağıtılmamış allıklar, dağınık saçlar ve yukarı doğru taranmış kaşlar.. Makyajda moda olan renk trendlerini, ofis makyaj tarzlarını ve 80’lerin makyajına etkilerini QNET Sağlık ve Güzellik Uzmanı Sunny Shaper yorumluyor.

Makyaj trendleri ‘nde ciddi farklar görüneceğini belirten QNET Sağlık ve Güzellik Uzmanı Sunny Shaper, belirgin olarak çekilen siyah eyeliner ve doğal tonların geçmişte kaldığını söylüyor. “makyajda inçe bir çizgi halinde gözü takip ederek çekilen kalem ve gösterişli parlak göz farları çok moda olacak” diye ekliyor.

Makyajda doğallığın geride kaldığını aktaran QNET Sağlık ve Güzellik Uzmanı Sunny Shaper; “Disco topuna dönen yanaklar, göz kapağında metalik gölge oyunları, bolca kullanılan highlighter makyajseverlere eşlik edecek.”dedi.

Hep Acelesi Olan Kadınlara Özel İpuçları QNET Sağlık ve Güzellik Uzmanı Sunny Shaper, çalışan kadınlara özel makyaj sırlarını paylaştı. Sunny hep acelesi olan kadınlar için; “Physio Radiance Comfort Emulsion Cleanser ile yüzlerini yıkayıp, Physio Radiance Remineralising Toner Lotion ile ciltlerini nemlendirdikten sonra BB Krem kullanarak ciltteki renk eşitsizliklerini düzenlenmeliler.” Dedi.

Concealer ile kusurları kapatıp, daha uyanık görmek için yanaklara naturel bir allık uygulanmasının önemli olduğuna değinen Sunny; “Koyu eyeliner’ı veya dumanlı gözleri haftasonuna saklayıp, göz alanını doğal bırakın. Maskarayı ise özellikle göz altı bölgesini temiz tutmak için waterproof seçin. Dudak kalemi ve dudak rengi ruj yerine dudak parlatıcı kullanarak dudaklarınızı daha dolgun gösterin. Ama beklenmedik bir iş sonrası buluşma için favori rujunuzu elinizin altından ayırmayın.”dedi.

Makyajda Olmazsa Olmazlar
Gösterişli, pırıl pırıl ve belirgin, yazın en moda sözcükleri olacak. İster göz alıcı biri olun ister minimali arayan birisi… Her iki taraf için de ilgi çekici makyaj trendleri mevcut olduğunu söyleyen QNET Sağlık ve Güzellik Uzmanı Sunny Shaper, göz ardı etmemeniz gereken makyaj trendlerini sıraladı;

NON-TOURING
Belirgin kontör uygulamaları yerine, non-touring…(doğal görünüm üzerine highlighter ile boyutlandırma) Nemli ve parlayan bir cildi düşünün. Cildinizin mat veya kuru görünmesini istemezsiniz. İçten gelen ışıltı gibi bir görünüm için yüzünüzün üst bölgelerine highlighter sürmeniz yeterli.Bu bir nevi korse gibi,giydiğinizi bilirsiniz ama kimsenin görmemesi gerekir. Bu görünümü elde etmek için gerekli olan malzemeler ise BB krem ve highlighter…

Makyajı Pişirmek! (Baking)
Balina instagram bloggerlarının ve Make up artistlerinin uyguladığı yeni bir trend. Baking; makyajın daha kalıcı ve aydınlık bölgelerin daha aydınlık görünmesini sağlar. Göz altı, T bölgesi ve kontör çizgisinin altına transparan toz pudra ile baking yapmak 2017 yazında da popular.

Dudak Yağları
Makyaj Trendleri ‘nde dudak yağları da önemli.. Dudak yağları dudaklarınızı beslemek ile kalmaz aynı zamanda daha iyi bir ifade ile puslu bir parlaklık verir. Ayrıca şimdi çok moda.

Renkli Kirpikler
Yaz demek renk demektir. Bu sezonun en iyi güzellik hamlesi ofiste, kızlarla dışarı çıktığınızda ya da favori cafenize giderken en büyük eğlenceniz renkli maskaraları denemek. Parlak renk tonlarını karıştırarak farklılaşabilirsiniz, mavi veya sarı gibi… Tamamlayıcı eyeliner kullanabilir ya da sadece maskara sürebilirsiniz. Her türlü dikkat çekici bakışa sahip olacaksınız.

Parıldayan Gözyaşları
Işıltı her zamankinden daha çok gündemde. Ya hafifçe parıldayın ya da kocaman bir ışıltı yığını olun. Koyu renk halkaları kapatmak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Tek yapmanız gereken daha çok ışıldamak için highlighter ve onları kalıcı kılmak için nemlendirici. Instagram pozları vermeyi sevenler için bir dolu eğlence.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)