Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları

Makyaj  malzemelerinizi bir kenara bırakın ve doğal güzelliğinizin farkına varın. Makyajsız güzel görünemeyeceğini düşünen kadınlar size önereceğimiz basit yöntemlerle makyajsız da güzel görünebileceğinizin farkına varacaksınız.. İşte makyajsız güzel görünmenin yolları..

makyajsız
Kendinize Güvenin

Makyajsız halinizin güzel olduğuna öncelikle kendiniz inanmalısınız. Eğer bunun tam tersi bir düşünceye sahipseniz, makyajsız çirkin ve berbat göründüğünüzü düşünüyorsanız bu sizin görünüşünüze ve mimiklerinize yansıyacaktır. Öncelikle bu güvensizlikten kurtulmalı ve kendinize güvenmelisiniz. Makyajı sadece zevk için yaptığınız bir araç haline dönüştürmelisiniz.

Gülümseyin

Gülümsediğiniz zaman etrafınıza yaydığınız pozitif enerji çevreniz tarafından pozitif algılanmanızı ve güzel görünmenizi sağlar. İnsanların hafızalarında  sizin görünüşünüzde ki hatalardan çok gülüşünüzde ki samimiyet ve güzellik yer edecektir. Tabi gülümserken samimi, içten ve doğal olmalısınız.

Saçlar

Güzel, canlı, parlak görünen saçlarınız varsa her zaman bir adım öndesiniz demektir. Bunların yanına iyi bir saç kesimini de eklediğinizde kendinize olan güveniniz artacaktır. Aksi durumda bakımsız ve kötü saçlara sahipseniz yaptığınız makyaj ne kadar güzel olursa olsun tüm güzelliğinizi yok edecektir. Oysa güzel ve bakımlı saçlar her zaman makyajsız dahi sizi güzel gösterir.

Cilt

Sağlıklı bir cilt için cildinizin temizliğine özen göstermelisiniz.cilt tipinize uygun temizleme ürünleri kullanarak bunu sağlayabilirsiniz. Ayrıca uygun nemlendirici kullanarak cildinizin ışıldamasını sağlayabilirsiniz. Yaptığınız cilt bakımı cildinizi olası siyah nokta ve sivilcelerden koruyacaktır. Pürüzsüz görünen cildinizin de makyaja ihtiyacı olmayacaktır.

Kaşlar

Güzel görünen kaşlar gözlerinizin ön plana çıkmasını sağlar. Bunu sağlamak için de gür kaşlara sahip olmalısınız. Gür görünen, kaş şeklinize uygun şekilde alınmış kaşlar gözlerinizi ön plana çıkarmakla kalmayıp aynı zamanda yüzünüzün de güzel görünmesini sağlar.

Kirpikler

Uzun kirpikler gözlerinizi her zaman daha güzel gösterir. Uzun kirpiklere sahip olmak için illa maskara kullanmanız gerekmiyor. Makyaj yapmadan da uzun ve güzel kirpiklere sahip olmanız mümkün. Bunun için temiz bir maskara fırçasıyla ya da pamuk çubuğu yardımıyla kirpiklerinize vazelin sürün. Kirpiklerinizin uzadığını göreceksiniz.

Dudaklar

Makyajsız güzel görünmek için cilt bakımınız kadar dudak bakımınız da önemlidir. Dudaklarınıza uygulayacağınız peeling dudaklarınızdaki ölü deriyi atmanızı sağlayacaktır. Bunun yanında dudaklarınızı sürekli nemli tutmak için dudak nemlendiricisi kullanmayı unutmayın.

Su

Vücudun en temel ve en önemli ihtiyacı sudur. Su hem cilt güzelliğiniz hem de saç sağlığınız içim önemlidir. Makyajsız güzel görünmek, saç ve cilt bakımınıza katkı sağlamak istiyorsanız vücudunuzun su ihtiyacını karşılamalısınız. Vücudunuzun bu ihtiyacını karşılayabilmek için günde en az 8 bardak su içmelisiniz.

Uyku

Son olarak; makyajsız güzel görünmek için uyku düzeninize dikkat etmelisiniz. Düzenli ve yeterli uyu sağlığınızı koruduğu gibi cildinizin de daha canlı görünmesine katkı sağlayacaktır. Aksi takdirde uykusuzluk izleri cildinize yansıyacak ve yorgun görünmenize neden olacaktır.

Lütfen Konuya Oy Verin
[Toplam: 3 Average: 5]

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)