Mat Ruj Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

mat ruj

Mat Ruj Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Mat Ruj Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Kadınların merak ettiği konulardan biri de budur.. Makyaj ın olmasa olmazlarındandır ruj. Son zamanlarda en çok tercih edilen rujlar arasında mat rujlar yer alıyor. Peki, neden bu kadar tercih ediliyor mat rujlar?

mat rujMat rujların severek kullanılmasının bir çok sebebi var tabi ki; Bunlar :

  • Renk seçeneğinin çok olması
  • Diğer rujlara göre daha kalıcı olması
  • Son yıllarda çıkan mat ruj modası ve aslında en önemlisi yapışkan olmamaları..
  • Mat Rujları sürdükten sonra hemen kurumaları sanki dudaklarda yok gibi hissetmenizi sağlıyor. Bu da sanki ruj dudağımızın bir parçası, kendisine ait bir renkmiş gibi görünmesini sağlıyor.

Şimdi gelelim mat ruj sürmenin püf noktalarına..

Dudağınızın güzel görünmesi sağladığı kadar dudaktaki kusurların belli olmasına da neden olur. O yüzden mat ruj kullanırken dudakların pürüzsüz olmasına dikkat etmelisiniz. Nasıl ki cildinizin her daim canlı, pürüzsüz ve nemli olması için bakım uyguluyorsanız aynı uygulamayı dudaklarınız içinde yapmanız gerekir. Bu nedenle Pürüzsüz dudaklara sahip olabilmek için dudaklarınıza peeling uygulaması yapmalısınız. Peeling yapmanın birçok yolu vardır. Kolay ve çabuk sonuç alabilmek için bir diş fırçası yardımıyla dudaklarınızı fırçalayın. Daha sonra dudaklarınıza nemlendirici sürün. Dudaklarınızın kısa sürede pürüzsüz ve daha güzel olduğunu göreceksiniz. Ayrıca gece yatmadan önce dudaklarınıza nemlendirici sürerek uyursanız dudaklarınız daha pürüzsüz olacaktır.

  • Rujunuzu uygulamadan önce kullanacağınız rujun renginde dudak kalemi kullandığınızda rujunuzu daha kolay sürebilir ve daha güzel bir görüntü oluşturabilirsiniz.
  • Rujunuzu uygularken dudak fırçası yardımıyla dudaklarınızın ortasından sürmeye başlarsanız daha güzel ve kusursuz bir görüntü elde etmiş olacaksınız.
  • Rujunuzun daha kalıcı olmasını istiyorsanız rujunuzu bir kat sürdükten sonra dudaklarınızı peçeteye dokundurup tekrar rujunuzu dudaklarınıza uygulamayı unutmayın!

Mat ruj kullanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da göz makyajı dır. Her ne kadar mat olsa da aslında ruj sürüldüğünde makyajın parlayan yıldızı rujunuz olur. Bu nedenle mat ruj sürdüğünüzde göz makyajının hafif yapılması gerekir ki rujunuz yıldınız olsun.

1
Kimler Neler Demiş?

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir