Güzellik

Göğüs Silikonu Ne Kadar iz Yapar?

meme büyütme ameliyatı

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Ne Kadar iz Oluşur?

Çoğu kadın tarafından tercih edilen göğüs büyütme estetiği, dünya üzerinde en fazla uygulanan estetik operasyonlardan birisi oluyor. Yapılan cerrahi sonucunda göğüslerde ne kadar iz kaldığı ise, en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.  Op. Dr. Bülent Cihantimur, bu en çok merak edilen meme büyütme ameliyatı sonrasında oluşabilecek iz konusunda bilgiler verdi.

meme büyütme ameliyatı
Göğüslerin genetik sebeplere bağlı olarak normalden küçük olması, aşırı ve ani kilo kaybı nedeniyle dolgunluğunu kaybetmesi ve ya doğum sonrası ve emzirmeye bağlı olarak oluşan küçülmeler için meme büyütme ameliyatı yapılabilir. Göğüs büyütme ameliyatı sırasında göğüsler arasındaki eşitsizlik de ortadan kaldırılır. Kadınlar göğüs büyütme ameliyatı olduktan sonra sosyal yaşantılarında daha özgüvenli oluyor. İstedikleri gibi bikini giyebiliyorlar. Görünüşlerinden, duruşlarına kadar değişiklik göstererek, daha mutlu olduklarını ifade ediyorlar.

Dual Plane Tekniği Daha Az iz Kalmasını Sağlar

Meme büyütme ameliyatlarında kullanılan silikonun kas dokusunun altına yerleştirilmesi sırasında dual plane tekniğini kullanılıyor. Meme büyütme ameliyatlarında iz kalmaması imkansızdır. Ancak oluşan izin nerede ve ne kadar büyüklükte olacağı çok önemli bir konudur. Meme büyütme ameliyatlarında hastaların en çok merak ettiği konu, ameliyat sonrasında kalan izin büyüklüğüdür. Bu teknik sayesinde uygulama yapılan  bölgede daha az iz kalır. Daha az ağrı hissedilir ve en doğal görünüme kavuşulur.

Meme Altında 3 Cm’lik iz

Uygulanan teknik sayesinde istediğiniz dekolteyi kullanabilir ya da bikiniyi rahatlıkla giyebilirsiniz. Hayatınız boyunca, bu konuyu bir daha düşünmek zorunda kalmazsınız. Ameliyat sırasında uygulanan bu teknik sayesinde memenin altında kalan sadece 3 cm gibi küçük ve fark edilemeyecek bir iz oluşmaktadır. Bu iz normal şartlarda görünmez. Meme büyütme operasyonlarında göğüslerin doğal görünmesine ve gerçek üstü bir diklik ya da büyüklük ile göze batmaması dikkat edilmesi gereken önemli konulardır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ameliyat sonrası göğüslerin diri ve doğal görünmesidir. Meme büyütme ameliyatı ortalama olarak 1-2 saat sürer. Ameliyat sonrası hasta genelde hastanede yatırılmaz. Ancak gerekli olduğu durumlarda bir gece hastanede kalabilir.

ilgili Diğer Konular

Kimler Neler Demiş?

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)

  Subscribe  
Bildir