Estetikte En Çok O Tercih Ediliyor

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Estetikte En Çok O Tercih Ediliyor

Estetik ameliyatlar arasında en çok tercih edilenler de ilk sırada meme büyütme estetiği yer alıyor. Geçtiğimiz yıl tüm dünyada 1.5 milyon civarında meme estetiği ameliyatı yapıldı. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Aydın Gözü meme estetiği konusunda merak edilenleri yanıtladı.

meme estetiği
Meme Estetiği için En iyi Adaylar Kimler?

Memelerinden memnun olmayan kadınların oranı yüzde 70 civarındadır. Yapısal olarak, kilo verme ya da gebelik sonrası gibi sebeplerle meme dokusu yetersiz veya asimetrik olabilir. Daha dolgun göğüslere sahip olarak çekici görünmek isteyen erişkinler meme büyütme estetiği için uygun adaylardır. İri sarkık memeler ise hem görünüm olarak hem de oluşan ağrıya bağlı yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilir. Bu konuda rahatsız olan kadınlara ise meme küçültme ya da meme dikleştirme estetiği yapılır.

Erkeklere De Yapılıyor Mu?

Günümüzde erkeklerde de meme estetiği talebi gittikçe artıyor. Üç erkekten birinde görülen, yapısal ya da gelişimsel meme iriliği estetik ile düzeltilebiliyor.

Meme Estetiği Sık Tercih Ediliyor Mu?

Tüm estetik ameliyatlar içinde ilk sırada meme büyütme estetiği yer alıyor. Örneğin; 2015 yılında dünyada 1.5 milyon civarında meme estetiği yapıldı. Ameliyatın bir önceki yıla göre artış oranı ise yüzde 10.4’tür.

Meme Büyütme Ameliyatlarında Yenilik Var Mı?

Meme protezleri modern anlamda ilk kez uygulandığı 1962 yılından beri silikon teknolojisi sürekli ilerliyor. Günümüzde yapılan meme estetiği ameliyatlarında 5’inci kuşak protezler kullanılıyor. İlk dönem uygulamalarda sıkça karşılaşan yırtılma, şekil bozukluğu, kapsül oluşumu gibi riskler en aza indi. Çoğunlukla akışkan iç ve katı dış fizyolojik (su) içeren çeşitleri de bulunan protezler, farklı firmalar tarafından farklı hacim ve yükseklikte, standart ya da anatomik (damla) şekillerde üretilir.

Protezin Kas Altına veya Üstüne Yerleştirilmesi Önemli Mi?

Protez kas altına konduğu zaman daha doğal bir görüntü oluşturur. Ayrıca emzirme sırasında ve radyolojik görüntülemelerde sorun yaşanmaz. Protezler meme başı, meme altı ya da koltuk altından yerleştirilir.

Meme Estetiğinde Ameliyat Dışında Seçenek Var Mı?

Memenin yağ enjeksiyonları ile büyütülmesi son yıllarda gündemde yer alıyor. Bu uygulama sırasında kişinin kendi dokusunun kullanıldığı ve daha az cerrahi işlem gerektirdiği için daha avantajlıdır. Ancak istenen sonuca ulaşmak için birden çok müdahale gerektirmesi ve radyolojik görüntülemelerde sorun oluşturması ise dezavantajlarıdır. Kanser oluşumuna olan etkisi ise henüz bilinmiyor. Tuberöz meme, emzirme sonrası atrofi gibi bazı özel durumlarda protezlere ek yardımcı bir yöntemdir. Ayrıca meme kanseri onarımlarında yaygın olarak kullanılıyor. Fakat ilaç ya da sıvı enjekte edilerek meme büyütmek mümkün değildir. Aksine son derece sakıncalıdır.

Memenin Büyüklüğünde Nasıl Karar Veriliyor?

Estetikte memenin büyüklüğüne kişinin isteklerine, meme derisi-dokusunun özelliklerine, vücut ölçülerine göre karar verilir.

Protezleri Değiştirmek Gerekir Mi?

Günümüzde üretilen protezler güvenlidir. Değiştirilmelerine gerek yoktur. Nadiren de olsa protezin çevresinde kapsül oluşumu gibi durumlarda değiştirmek gerekebilir. Kapsül oluştuğunda protezi sıkar. Bu durum memenin sertleşmesine ve ağrımasına neden olur.

Hamilelikte Protezleri Çıkarmak Gerekir Mi?

Vücuda yerleştirilen her türlü protezin çevresi, iyileşme sırasında kapsül denen koruyucu bir doku tabakası ile kaplanır. Günümüz estetikleri sırasında kullanılan protezlerinin sızdırma olasılığı ise oldukça düşüktür. Bu nedenle özellikle, meme altı ya da koltuk altı girişli, kas altı plana göre yapılan estetik uygulamalarda meme dokusunun bütünlüğü korunur. Bu nedenle süt kanalları etkilenmez.

Ameliyat Öncesinde Kontrollere Gerek Var Mı?

Meme ameliyatı olmadan önce mamografi ya da ultrason yapılmalıdırgögüs estetik ameliyatları.

Kimlere Meme Küçültme Ameliyatı Yapılır?

İri ve sarkık memeleri sebebiyle fiziksel ya da psikolojik sorun yaşayan kişilerde bu ameliyat yaşam kalitesini olumlu yönde etkiler. Bu ameliyattan duruş bozukluğuna bağlı sırt ve bel ağrısı çekenler, sütyenin omuzlarda oluşturduğu askı izlerinden rahatsızlık duyanlar, spor ve benzeri aktiviteleri yaparken sorun yaşayanlar yarar görür. Ameliyat yapılırken meme başını besleyen ve duyusunu veren işlevsel yapı korunduğu için ameliyattan sonra emzirme ve meme başı duyusu etkilenmez. Erkeklere yapılan küçültme ameliyatında ise liposuction yani yağ aldırma yöntemi sık kullanılır. Erkeklerdeki bu soruna ameliyatsız bir yöntem olan soğuk lipoliz yardımcı olabilir.

Meme Küçültme Ameliyatı için Yaş Sınırı Var Mıdır?

Tüm estetik ameliyat uygulamalarında olduğu gibi meme küçültme ameliyatı da18 yaş üstü erişkinlere yapılır. Ancak bazı özel durumlarda daha erken yaşlarda yapılabilir.

Meme Dikleştirme Nedir?

Meme dikleştirme sarkık memelere uygulanan bir ameliyattır. Meme büyütme estetiği ile birlikte yapılabilir. Ancak iplerle yapılan ameliyatsız askılama yöntemlerinin kalıcı değildir.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)