Mutfak ‘ta Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Mutfakta Hayatınızı Kolaylaştıracak 7 Pratik Bilgi Nedir Acaba?

Mutfakta Hayatınızı Kolaylaştıracak 7 Pratik Bilgi  nedir diye merak ediyorsunuz değil mi? Biliyorsunuz ki kadınların vaktinin büyük bir çoğunluğu mutfakta geçmektedir.. ve durum böyle olduğu için kendine, çocuklarına, ailesine pek vakit ayıramıyor..

mutfak

Hatta evin diğer işlerini bile çoğu zaman yapmaya vakit yetiştiremeyen kadınlarımız da mevcut.. Bir de çalışan bir kadın olduğunuzu düşünürsek işiniz gerçekten çok zor.. işinize yarayacağınızı umduğumuz yazımızı okursanız siz de mutfakta yaptığınız işleri daha kısa zamanda  yapmış olacaksınız.

Mutfak kadının kalesidir diye boşuna söylenmemiştir.. Çünkü kadın en çok orada güçlüdür..

Şimdi Bakalım Mutfakta Hayatınızı Kolaylaştıracak 7 Pratik Bilgi Nedir Acaba?

  1. Hep söylenen bir sözdür. Yemeğin tuzu çok olmasında az olsun. Az tuzlu yemeğin çözümü var. Aslında bilmediğiniz çok tuzlu yemeğe de çözüm var. Bunun için 1 adet patatesi soyup yemeğin içine atın. Yemeğinizi birkaç dakika daha pişirdikten sonra tuzunun azaldığını göreceksiniz.
  2. Yetmez diye fazlasıyla aldığınız ama tüketemediğiniz ve sonunda bayatlayan ekmekleri mutfak robotuyla un haline getirip dondurucuda saklayabilirsiniz. Daha sonra lazım olduğunda galeta unu olarak kullanabilirsiniz.
  3. Kadınların başlıca problemlerinden bir tanesi de kızartma kokusunun tüm eve yayılmasıdır. Bu yüzden çoğu kadın kızartma yapmaktan kaçınır; ama buna da bir çözümümüz var. Kızartma yaparken kızartma yağı içerisine 2 dal maydanoz atın ve sonucu izleyin.
  4. Dibi kirlenen sürahi ve cam şişeleri temizlemek her zaman zordur. Sürahi ve cam şişenin içine biraz sirke ve üç çay kaşığı tuz koyup çalkalayarak bu problemin de ortadan kalktığını göreceksiniz.
  5. Ellerde yer edinen ve defalarca yıkamanıza rağmen çıkmak bilmeyen soğan ve sarımsak kokusu içinde bir çözümümüz var. Soğan ve sarımsağı kesmeden önce ellerinize limon sürerseniz bu koku ellerinizde var olmadan yok olacaktır.
  6. Hamur işi yaptığınız zaman hamur her zaman hamuru açtığınız tezgâhın üzerine yapışır ve temizlemek zor olur. Yapışan hamurları tezgâhtan kolayca temizlemek için biraz tuz serpin ve nemli bir bez yardımıyla tezgâhı silin.
  7. Kuru fasulye veya yumurtayı haşladıktan sonra suyunu dökmeyin. Bu suyu soğuttuktan sonra çiçeklerinizi sulayın. Böylece hem çiçekleriniz sağlıklı, canlı ve daha güzel görünecek hem de sudan tasarruf etmiş olacaksınız.

Konuyu Eğer beğendiyseniz lütfen sitemize destek olmak için konumuzu paylaşın ve konu hakkında görüşlerinizi yazmaktan çekinmeyin.. Sizin de Aklınızda Kadınların mutfakta hayatlarını kolaylaştırabileceği bilgiler varsa yorum olarak yazıp, insanların da faydalanmasını sağlayabilirsiniz..

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)