Mutlu Evlilik için 4 Yol

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Mutlu Evlilik için 4 Yol

Evlilik – iki bilinmeyen kişinin bir ömür boyu birlikte olmalarını sağlamak için bir araya geldiği bir ilişki. Birbirinden farklı düğün hayalleri ile çoğu genç erkek ve kadın evlenirler. Ama balayı dönemi biter ve gerçekle karşı karşıya geldikten sonra birtakım problemler ortaya çıkar. Sık sık kavgalar ve tartışmalar yaşanmaya başlar. Bir zamanlar mutlu-evli bir çift, şimdi kararlarının doğru olup olmadığını sorgulamaya başlar. Tanıdık geliyor mu? Elbette ki, çoğu çift, evlendikten sonra en az bir kez bu evreden geçer. Bir çok çift sevgi, olgunluk ve anlayışla, bu tür fırtınaların üstesinden gelebilir. Her çift için bu gibi durumlarla ilgilenmenin benzersiz bir yolu vardır. Ancak, genel olarak her çiftin işine yarayacak bu tür sorunların üstesinden gelmelerin yardımcı olacak mutlu evlilik için 4 yolu sizlerle paylaşıyoruz.

mutlu evlilik

1. Beklentilerinizde Gerçekçi Olun

Elbette bu, romantizmin pencereden dışarı atılması gerektiği anlamına gelmez. Romantik bir çizgi olmayan bir evlilik oldukça sıkıcı olabilir. Ancak, beklentilerinizi oluşturmaya başladığınızda gerçekçi olun. Evliliğinizin başlangıcında eşinizin romantik ya da tutkulu olmasını beklemeyin. Bazıları için kolay olabilir; ama birçok insan için duygularını ifade etmek zaman alır. Yapmayı deneyebileceğiniz şey, eşinize bir eş olarak değil arkadaş olarak yaklaşmaktır. İkiniz de birbirinizi olduğu gibi kabul ettikten sonra en küçük şeylerde bile romantizm bulmak daha kolay olacaktır.

2. Birbirinizi Takdir Edin

Mutlu evlilik her iki tarafın da çabasını gerektirir. Her ikiniz de ihtiyaç duyulduğunda ve zaman zaman bazı ödünler vermek zorunda kalabilirsiniz. Ancak, diğerine karşı en fazla sayıda uzlaşma veya fedakarlık yapanın kim olduğu gibi bir karşılaştırma yapmamaya dikkat edin. Bunun yerine yaptıklarınızı takdir edin.

3. Eşinize Zaman Ayrın

Yoğun bir program birbirimize zaman ayırmak için kesinlikle bir mazeret değildir. İkiniz için de kariyer ve aile ilişkilerinizi dengelemek zor olabilir. Ancak iletişimin günden güne kolaylaşmasıyla, mesajlaşma veya kısa bir sohbet çok fazla zaman almaz. Ayrıca iş programlarınızı, bir film izlemek veya bir öğle yemeği yemek için eşinizle biraz zaman geçirecek şekilde yeniden düzenleyebilirsiniz. Ve bir randevunun ortasında ya da yoğun bir şekilde çalışırken tatlı notlar içeren bir mesaj almaktan daha romantik ve yaramaz ne olabilir ki? Kulağa eğlenceli geliyor değil mi?

4. Güçlü Yönlerine Odaklanın

Eşinizin zayıflıklarını sürekli dile getirip veya kısıtlamalar koymaya başlarsanız bir süre sonra eşinizin sizden uzaklaştığına tanık olursunuz. Bunun yerine, birbirinizin bakış açısını anlamaya çalıştığınız bir konuşma yapın. Bağlantınızı güçlendirmeye önem verin. Biraz zaman alabilir, ama ikiniz de kesinlikle bir orta yol bulacaksınız.

Evlilik kutsal bir ilişkidir. Yine de, kendi içinde iyi ve kötü yanları vardır. Bu nedenle, bir evliliğin sağlam temelleri için her iki taraftan da güçlü bir sevgi, karşılıklı saygı, anlayış ve sabır temeli üzerine inşa edilmesi gerekir. Tüm bunlar zamanla geliştiğini unutmayın. Öyleyse sabırlı olun. Yakında mutlu bir evliliğin meyvelerini toplayacaksınız!

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)