Mutlu Olmak için 201 Yol Bu Kitapta!

Hayatımızda karşılaştığımız zorluklarla başa çıkabilmemizin en iyi yollarını göstermede rehber olacak kitap çıktı. “201 Pozitif Psikoloji Uygulaması” isimli kitap, iyimser olma, farkındalık, güzel bir gelecek hayal etme, zamana değer verme, hedef belirleme, hayatın anlamını bulma, güçlü özelliklerini keşfetme gibi yöntemleri uygulamalı olarak anlatıyor. Dr.Fredrike Bannink, huzurlu ve mutlu olmak ve mutlu yaşamın sırlarını okuyucularla paylaşıyor.

mutlu olmak

Son yıllarda önemi giderek daha çok anlaşılan “pozitif psikoloji” bireylerin olumsuz, eksik ve sorunlu yönlerinden çok olumlu özelliklerine, güçlü yanlarına ve erdemlerine odaklanan bir yaklaşım olarak dikkat çekiyor.

[irp posts=”437″ name=”Aşk Acısı Nasıl Diner? Dindirmek için Ne Yapmalıyız?”]

Psikolog Dr.Fredrike Bannink tarafından kaleme alınmış olan ve İstanbul Üniversitesi tarafından çıkarılan kitap, hayatta karşılaştığımız ve karşılaşacağımız zorluklarla başa çıkabilmenin en iyi yollarını anlatırken bizlere rehberlik yapıyor. Kitaptaki tavsiye egzersizler ile her gün hayatımızda olan fakat sıradanlıktan dolayı hiç farkına varamadığımız faydalara dikkat çekiliyor.

İnsan ömrünün, zamanla sınırlı değerli bir sermaye olduğunu hatırlatan kitap, maksimum fayda sağlama ve yaşamı mutlu geçirmenin mutlu olmak ve yollarını anlatıyor. Etrafımızdaki insanlar için hissettiğimiz olumlu duygu ve düşünceleri derinlemesine düşünerek, en yakınımızda olanlardan başlayarak en uzaklarda olan canlılara kadar iyilik ve şefkati yaymanın mutluluğu öğretiliyor.

Dr. Fredrike Bannink, bizim kültürümüzde de olan merhamet, şefkat, hüsnü zan gibi kavramların güncel hayatta pratik uygulamalarına dair metotları tespit edip okuyucusuna sunuyor. Böylece teoride kalan kavramların hayata indirgenebileceğini gösteriyor.

İnsanın hayatında bulunan güzellikleri arttırmak ve hayata anlam katmak için, insanın yapısına doğru yatırımı yapmak, güzel ahlakı davranışlara oturtmak ve davranışlarda refleks haline getirebilmek konusunda ki yöntemlerini öğretiyor.

Başkalarını mutlu ederek insanın kendisini mutlu etmenin yani mutlu olmak nasıl birşey olduğunu ve bunun yollarını gösteren yazar, şükran duymaya sebep olan insanın gördükleri, duydukları, hissettikleri, kokladıkları ve tattıkları araçların farkına varma yollarını gösteriyor.

İyimser olma, farkındalık, güzel bir gelecek hayal etme, zamana değer verme, hedef belirleme, hayatın anlamını bulma, güçlü özelliklerini keşfetme gibi yöntemleri gündeme getiren kitap huzurlu ve mutlu olmak ve mutlu yaşamın sırlarını okuyucularla paylaşıyor.

Kimler Neler Demiş?

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir