Aktüel

Mutlu ve Sağlıklı Yaşam Önerileri

mutlu ve sağlıklı yaşam

Mutlu ve Sağlıklı Yaşam Önerileri

Günümüzde birçok kadın, günlük hayatımızı etkileyen kilo, güzellik ve tonlarca başka şeyle mücadele ediyor. Bunlardan bir tanesi de mutlu ve sağlıklı yaşam üzerine yapılan araştırmalar ve verilen mücadelelerdir. Mutlu ve sağlıklı yaşam önerileri;mutlu ve sağlıklı yaşam
Egzersiz Yapın

Kadınların mutlu ve sağlıklı yaşam sürmelerinin önündeki engellerden biri kilodur. Ne yazık ki bir çok kadın kilosunu sorun ederek kendisine hayatı dar eder. İhtiyacınız olan tek şey, hem yağ yakmanıza yardımcı olan hem de sizi mutlu edecek eğlenceli bir etkinlik bulmanızdır. Sıkı egzersiz programlarını veya videoları sevmiyorsanız, o zaman arkadaşlarınız ve ailenizle alakalı eğlenceli bazı etkinlikler bulmaya çalışın! Örneğin, bir bisiklet sürmek veya yürüyüş yapmak. Her gün 30-60 dakika egzersiz yapmayı unutmayın! Ancak unutmayın ki güzel olmak için zayıf olmaya gerek yoktur.
Not: Bir diyabetik, kalp problemleri veya herhangi bir ciddi sağlık riski varsa, aktivitelere başlamadan önce bir doktora görünün.

Sağlıklı Beslenin 

Bu biraz zor gelebilir, ama gerçekten zor değil! Tek yapmanız gereken yediğiniz şeyi paylaşmaktır. Yediklerinizin kalorisini mutlaka öğrenin. Bu, izlenmedikçe gün içinde çok fazla kalori alabilirsiniz. Ancak bunu bilirseniz bir noktada kendinize dur diyebilirsiniz. Sağlıklı beslenmede büyük bir adım günlük yemeniz gereken yiyecek gruplarını tanımaktır. Sağlıklı beslenme konusunda meyve ve sebzeler harikadır ve istediğiniz kadar yiyebilirsiniz! Bir diğer adım, gıdaları tanımaktır. Un ve tahıl ürünlerinin sağlıklı beslenmede yeri yoktur. Makarna gibi unlu ürünler karbonhidratlarla doludur! Hangi yağ vücuda dönüşüyor. Bunları mutlaka öğrenin ve ona göre beslenin.

Kişisel Bakımınıza Özen Gösterin

Çok basit görünüyor, ancak dünyada tonlarca insan iyi hijyen alışkanlıklarından kaçınıyor ve çoğu kişi kişisel bakım yapmaktan kaçınıyor. İyi bir hijyene sahip olmak için günde bir kez duş alabilirsiniz. Günde 2-3 kez dişlerinizi fırçalamalısınız ve diş ipi kullanmalısınız. Temiz kıyafetler giymelisiniz. Tırnak bakımını yaparak tırnakların temiz olmasını sağlamalısınız. Böylece hem sağlığınızı korumuş olursunuz hem de kendinizi daha iyi hissedersiniz.

Kendinizi Rahat Hissettiğiniz Kıyafetler Giyin

Aptalca görünebilir, ancak bazen hepimiz başkalarına veya ünlülere uyum sağlamak istiyoruz. Fakat kendinize şunu sorun: “Bu kıyafetlerle iyi görünüyorum muyum?” Tereddütlü iseniz ve hayır demek isterseniz, çıkarın ve beğendiğiniz, kendinizi rahat hissettiğiniz başka bir kıyafetle değiştirin.Dikkat etmeniz gereken başka bir nokta da kıyafetler giymektir. 5 gün arka arkaya giydiğiniz ve hala temiz olduklarını söyleyen o kot pantolonlara inanmayın. Muhtemelen değiller ve kirli hissetmektense yıkamaya atmanız daha iyi. En önemlisi, en önemli kural; bedeninize uygun olan kıyafetleri satın alın. Çok büyük ya da çok küçük kıyafetler size iyi bir görünüm kazandırmayacaktır. Bu da kendinizi huzursuz hissetmenize neden olur.

Bakımlı Olun ve Kendinize Güzel Olduğunuzu Söyleyin

Herkes dergilerdeki kızlar gibi güzel olmak ister. Ve yapabilirsiniz! Kendinize bir soru sorun “Kendimi nasıl güzel hissederim?” Cevap pek çok olasılık olabilir. Makyaj yapmak veya makyaj yapmamak, saçlarımı yukarıda toplamak ya da açık bırakmak gibi bir çok seçenek olabilir. Sizi kendinizi güzel hissettiren ve en iyi halde görünmenizi sağlayan şeyleri yapın, başkalarının en iyi görünenleri değil. Makyaj yapmamak özensiz veya tembel olduğunuz anlamına gelmez. Bu sizsiniz demek. Sadece kendine güvenmeyi öğrenin. Bunun yanı sıra kendinize güzel olduğunu söyleyin. Bunu kendinize yüksek sesle söyleyin. Kendinize güveninizi arttıracaksınız!

Kimler Neler Demiş?

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)

  Subscribe  
Bildir