Ofis Makyajı Nasıl Yapılır

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Ofis Makyajı Nasıl Yapılır

Bir ofis ortamında doğru makyajı seçerken birçok kadın zorlanır. Hepimiz birçok makyaj ürününe (aslında ihtiyacımız olanlardan daha fazla) sahibiz, ancak ne yapacağı veya bir ürünün doğru şekilde nasıl kullanılacağı konusunda çoğu kişi habersiz. Sadece ufak tefek değişikliklerle büyük farklılıklar yaratabilirsiniz. Marifet, doğal güzelliğinizi artıracak bir görünüm bulmaktır! İşte, iş yerinde kusursuz görünmenizi sağlayacak ofis makyajı ipuçları;

ofis makyajı
1. Temizleme ile Başlayın

Sabahları kozmetik ürünleri kullanmadan önce yüzünüzü yıkayın. Cildinizdeki ölü cildi temizlemek için bir temizleyici kullanın ya da yüzünüzü biraz ılık su ile yıkayın. Bir havluyla kurutun.  Yüzünüzü yıkamak için sıcak su kullanmaktan kaçının.

 2. BB Krem Uygulayın

BB krem uyguladığınız zaman kendinizi nemlendirici, güneş kremi, temel, fırçaların ve süngerlerin güçlüğünü ortaya çıkaran tüm detaylardan kurtarırsınız. BB krem ​​anında yüzünüzdeki lekeleri kapatır. Daha parlak ve canlı bir cilt kazandırır.  BB kremi parmak uçlarınızla uygulayın.

3. Allık Sürün

Elmacık kemiklerinize nötr renkte bir allık uygulayın. Sizi daha aydınlık ve daha da uyanık gösterecek! Cildinize canlılık kazandırarak daha iyi görünmenizi sağlar.

4. Göz Makyajı

Göz kapağınıza farınızı uygulayın. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta bu uygulamayı yaparken abartmamanız. Unutmayın doğal bir görünüm her zaman daha güzel gösterir. Daha sonra kirpik diplerine sıvı göz kalemi veya jel kalem kullanın ve gözlerinize biraz büyü ekleyin. Son olarak maskarayı uygulayarak göz makyajınızı bitirin.

5. Dudaklar

Dudağınıza astar uygulayarak dudaklarınızı daha dolgun hale getirin. Dudakları parlak bir dudak rengi yerine dudak parlatıcı ile nemlendirin. Bununla birlikte, ruj olmadan kendinizi eksik hissediyorsanız, dudaklarınıza abartıya kaçmadan hafif bir renk katın. Öncelikle dudak kalemi ile dudak çerçevesini çizin ve bir fırça kullanarak ruju eşit bir şekilde dudaklarınıza sürün.

Ofis Makyajı Hakkında Bilinmesi Gereken Altın Kurallar

– Makyaj yaparken hatırlamanız gereken ilk şey, renkleri ve tonları doğru seçmek olmalıdır. – Kaliteli ve alerjik reaksiyonlara neden olmayan makyaj ürünlerini kullanmaya dikkat edin- – Koyu göz halkalarını kapatıcı ile doğru bir şekilde kapatmak önemlidir. Böylece uykulu bir görünüm yerine göz bölgesini aydınlatmış olursunuz.
– Cildinizi nemli tutun.
Düzenli su içmek aynı zamanda cildinizin sağlıklı olmasını sağlamak ve dengelemek için size yardımcı olacaktır.
– Her zaman olası makyaj lekeleri için makyaj mendillerini çantanızda taşıyın.
– Rujunuzun rengini gün boyunca korumak için dudaklarınıza ruj sürmeden dudaklarınıza önce bir parça buz gezdirin.
– Son olarak, klasik tarzda bir elbise ve sade takılar ofis günlerine başlamak için yeterlidir.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)