Oje Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Oje Sürerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Oje Birçok kadının vazgeçilmezi, olmazsa olmazları arasında yer alır. Güzel, bakımlı ve renkli tırnaklar biz kadınlara hem kendini iyi hissettirir hem de mutluluk ve özgüven verir. Fakat; düzgün sürülmemiş ojeler tırnakları kötü göstererek tam tersi etkiler yaratabilir.O zaman gelin birlikte oje sürmenin püf noktalarına bir göz atalım..

oje

Ojeyi Sürmeden Önce Yapılması Gerekenler

Ojeyi sürmeden önce tırnaklarınıza manikür yapmalısınız. Kötü görünen tırnak etlerinden kurtulmalısınız. Eğer manikür yapamıyorsanız tırnak etlerinizi törpünüzün uç kısmını kullanarak geriye doğru itebilirsiniz.

Ojeyi uygulamadan önce yapılması gereken bir diğer işlem de baz uygulamasıdır. Baz uygulaması hem tırnaklarınızı koruyacak hem de sürdüğünüz koyu renk ojeyi çıkarırken size kolaylık sağlayacak ve tırnağınızın etrafına bulaşmasına engel olacaktır. Eğer bazınız yoksa aynı işlemi parlatıcı ojeler ya da tırnak koruyucu ojeler kullanarak da yapabilirsiniz.

Baz işlemini tamamladıktan sonra ojenizi uygulamaya geçebilirsiniz. Fakat; ojenizi sürmeden önce kesinlikle sallamayın. Eğer sallarsanız özenin içinde baloncuklar oluşacaktır. Bu da tırnağınızda da baloncuk oluşmasına sebep olacaktır. Bunun yerine ileri geri hareket ettirerek ojenizi ısıtabilirsiniz.

Oje Nasıl Sürülür ?

Ojeyi fırçaya çok fazla almadan ojenizi sürmelisiniz. Fırçadaki oje ne az ne de çok olmalıdır. Eğer çok fazla alırsanız hem tırnak etlerinize bulaşacaktır hemen de ikinci katı uyguladığınızda tırnağınızda kalın bir tabaka oluşacaktır. Ojeyi sürerken önce tırnağınızın dibinden ve ortasından başlayarak sürmeli daha sonra sağ ve sol taraflara ince bir katman halinde sürmelisiniz. Sürdüğünüz ilk kat kuruduktan sonra ikinci kat Ojeyi sürebilirsiniz. Hatta gerekirse üçüncü kat ojeyi de sürmelisiniz.

Sürdüğünüz ojenizin daha parlak görünmesini istiyorsanız oje sürme işleminiz bittikten sonra parlatıcı oje sürebilirsiniz. Bu işlem ojenizi parlak gösterdiği gibi aynı zamanda ojenizin daha uzun süre tırnağınızda kalmasını sağlayacaktır.

Son olarak, ojeyi sürme esnasında kenarlarına taşma olduysa bir kulak temizleme çubuğuna ya da törpünüzün ucuna biraz aseton döküp tırnaklarınız kenarlarını temizleyebilirsiniz. Kenarlarına taşmayı engelleme konusundaki bir diğer yöntem ise vazelin kullanmaktır. Ojenizi sürmeye başlamadan önce tırnak etlerinize vazelin sürmeniz de daha sonra taşan ojeyi temizlemenizi kolaylaştıracaktır.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)