Öpüşmek Zararlı mı? Doktorlar Bu Konuda Ne Diyor?

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Öpüşmek Zararlı mı Gerçekten? Doktorlar Bu Konuda Ne Diyor?

Öpüşmek insanoğlunun doğasında vardır.. Fakat öpüşmek denildiğinde, ne kadar akla dudak dudağa öpüşme gelse de; Öpüşmek demek illa ki dudak dudağa öpüşmek anlamında değildir. Kimi insanlar duygu ve hislerini sadece sözlerle anlatabiliyorken, kimi insanlar ise duygu ve hislerini sadece dokunarak hatta öperek anlatabildiği yapılan araştırmalar sonucu gözlemlenmiştir..

öpüşmek-öpüşme

1) Her sabah eşini öperek uğurlayan insanlar diğer insanlara göre 5 yıl daha fazla yaşamaktadır.

2) Öpüşmek ve öpmek bir insanda öz güven için vazgeçilmez yollardan biri. Kendinizi mutlu ve ruhen huzurlu hissetmek istiyorsanız  öpüşmeniz yeterlidir.

3) Öpüşmek kalori yakımında size yardımcı olacaktır, Yani her dakika da 2-3 kalori yakarsınız ve metabolizma hızınız bundan dolayı iki katına çıkmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda günde 3 kez en az 20 saniye boyunca öpüşürseniz  bir gün içinde 200-300 gr kilo kaybedeceksiniz. Öyleyse hemen öpücük diyetine başlayın.. 🙂

4) Öpüşmek vücuttaki tüm stres azalır, geriliminizi azaltıp kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Yapılan araştırmalara göre öpüşmeyle vücuttaki stres hormonu, yani  “kortisol”ün salgılanması azalır.

5) Öpüşme anında yüzünüzde ki 30 tane kas çalışır. Yüz kaslarınızın esneklik kazanması ve sarkan yanaklarınızın ilacı öpüşmektir..

6) Öpüşme sırasında kan akışı hızlanmaktadır. Öpüşme insanlarda Adrenalin yarattığı için vücuda daha fazla kan pompalanır ve kan dolaşımın hızlanmasıyla hücrelere daha fazla oksijen gider.Ve bu durumda yaşlılık belirtileri erken yaşta ortaya çıkmaz.

7) Öpüşmek kalbiniz için de yararlıdır. Sık öpüşen çiftlerde  kalp rahatsızlığı daha az olur ve kolesterol azalır, tansiyon düşer ve daha sağlıklı yaşarlar.

8) Sık öpüşen çiftlerin mide, idrar yolları ve kan enfeksiyonları daha seyrek görülmektedir. Çiftler öpüşürken birbirlerine geçirdikleri yararlı bakterilerin sayesinde bağışıklık sistemleri güçlenmektedir.

9) Öpüşme anında tükürükte bulunan gizli antibiyotikler birbirine aktarılır. Ayrıca yapılan araştırmalar sonucu, tükürükte ağrıları azaltan doğal bir ağrı kesici bulunduğu ispatlanmıştır.

10) Öpüşme ile endişeniz azalır ve oksitosin seviyeniz artar. Oksitosin hormonu insana huzur sağlayan yatıştırıcı bir hormondur.

11) Öpüşme esnasında meydana çıkan endorfin; Morfinden 200 kat daha kuvvetlidir.

12) Öpüşerek insanların enerjileri birbirine geçer ve öpüştüğümüz insanın enerjisi bize etki eder.. O yüzdendir ki öpüşeceğiniz kişiler eğer huysuz, aksi, sinirli, bunalım takılan kişiler olursa size de o huylar geçmesi muhtemeldir..

Öpüştüğünüz ve birlikte olacağınız kişilere bundan sonra dikkat edin.. sonra ben böyle değildim neden asabi, sinirli biri oldum, yada neden bunalım takılır oldum diye düşünür durursunuz.. 🙂

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)