Parlak Gözler için Öneriler

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Parlak Gözler için Öneriler

Gözün sklera olarak adlandırılan beyaz alanı, zaman zarfında sarımtırak veya kırmızımsı hale gelebilir. Gözler bir kişinin genel sağlığını gösterdiğinden, parlak beyaz gözleriniz yoksa, gözlerinizi yorgun gösterebilir. Beyaz ve parlak gözler istiyorsanız aşağıdaki yöntemler sizin için kullanışlı olacaktır.parlak gözler
1. Göz Damlası Kullanın

Göz damlalarının kullanılması gözlerdeki kızarıklıktan kurtulmaya yardımcı olabilir. Parlak gözler elde etmek için düzenli göz damlası kullanın. Yağlama da gözlerinizi rahatsız eden kuruluktan kurtulur. Tahriş edici maddelere veya gözlerdeki kuruluğa karşı koymak için göz damlası kullanın.

2. Taze Meyve ve Sebze Tüketin

Beslenmenize havuç, balkabağı, limon ve portakal gibi taze sebze ve meyveler ekleyerek düzenli olarak tüketin. Vitaminler ve antioksidanlar açısından zengin meyve ve sebzeler gözlerinizi beyaz tutar. Ayrıca badem, ceviz ve yerfıstığı, ıspanak, fıstık, yeşil yapraklı yiyecekler de göz sağlığına iyi gelen besinlerdir. Meyveler ve sebzeler, gözlerinizi parlak tutacak karaciğerinizi detokslayacaktır. Detoksifikasyon yapmak için bir bardak pancar suyunu aç karnına için veya bol bol havuç ve ıspanak tüketin.

3. Rafine Şeker ve Karbonhidrat Alımını Azaltın

Beslenmenize daha fazla taze sebze ve meyve eklemeye başladığınızda, yavaş yavaş diyetinizdeki rafine edilmiş şeker ve karbonhidrat miktarını azaltmaya başlayın. Bu, karaciğerinizin detoksifikasyonunda size yardımcı olacaktır. Ayrıca, sağlıksız yiyecek miktarını azaltmak, gece uyumak için uğraşıyorsanız iyi bir uyku düzenine yardımcı olacaktır.

4. Düzenli Uyuyun

Her gece 7 ila 8 saatlik bir uykunun olması önemlidir. Çünkü yeterli uyku olmadan gözleriniz kızarık ve yorgun görünür. Bu nedenle, vücudunuzun her gece yeterince dinlenmesini sağlayın. Rafine şeker ve karbonhidratların alımını azaltmak, iyi bir uyku düzeninizin olmasını sağlayacaktır. Ancak hala uyku sorununuz varsa, yatmadan önce meditasyon yapın veya rahatlatıcı bir müzik dinleyin.

5. Vitamin Takviyesi

Beslenmenizden yeterli miktarda vitamin ve mineral almıyorsanız, her gün ek vitamin kullanın. Ayrıca, omega 3 asit seviyesini yükseltmek için omega 3 kapsülleri veya balık yağı takviyeleri alabilirsin.

6. Bol Su için

Vücudunuzu nemli tutmak parlak ve net gözlerin anahtarıdır. Vücudunuzu nemli tutmak için yeterli miktarda su içtiğinizden emin olun. Bu, gözlerdeki şişlik ve kızarıklığı azaltacaktır. Vücudunuzu nemli tutmak ve parlak gözler elde etmek için yaklaşık 8 ila 10 bardak su için.

7. Duman, Toz ve Polen Gibi Tahriş Edici Maddelerden Uzak Durun

Duman, toz ve polen gibi tahriş edici maddeler gözleri kurutabilir. Ayrıca, günlük alışkanlıklarınızdan sigarayı kaldırırsanız, gözlerinizin doğal rengini ve nemini düzeltmenize yardımcı olur. Çevreniz kirli ise, içeride hava temizleyici kullanın, bu tahriş edici maddeleri azaltacaktır.

8. Göz Travmasını Azaltın

Bilgisayar ekranının karşısında uzun zaman geçiriyorsanız, ekranın önünde harcanan süreyi azaltmaya çalışmalısınız. Ayrıca, düzgün aydınlatılmış bir oda, aydınlatma ve ekranınızın parlaklığıyla gözlerinize zarar vermeyecek şekilde kullandığınızdan emin olun.

9. Güneş Gözlüğü Takın

Tıpkı güneş koruyucu cildinizi zararlı UV ışınlarından korurken, dışarıdayken güneş gözlüğü takmak gözlerinize koruma sağlayacaktır. Güneş gözlükleri gözlerinizi zamanla gözlerinize zarar verebilecek UVA ve UVB ışınlarından koruyacaktır. Böylece gözlerinizin lekelenmesine engel olarak daha beyaz ve parlak gözlere sahip olursunuz.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)