Paylaşılmaması Gereken Güzellik Ürünleri

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Paylaşılmaması Gereken Güzellik Ürünleri

Makyaj ürünlerinizi ve araçlarınızı çoğu zaman arkadaşınızla paylaşıyor musunuz? Bir ruju veya dudak parlatıcısını ya da arkadaşınızla makyaj fırçası kadar basit bir şeyi paylaşmanız yaygın bir işlemdir. Ancak bunu yaparken, güzellik ürünlerini bir başkasıyla paylaşmanın gerçekten güvenli olup olmadığını merak ettiniz mi? Kozmetik ürünlerinizi paylaşma konusundaki uygulamaları takip ediyorsanız hemen durmanız gerekir. Farkında olmadan makyaj ürünlerini paylaşarak, cildinizi onlara eğilimli bırakarak sayısız bakteri aktarıyor olabilirsiniz. Bu nedenle, virüs ve bakteri bulaşma riskini azaltmak için, güzellik ürünlerini paylaşmayı bırakmalısınız ve kendi güzellik ürünlerinizi kullanmaya özen göstermelisiniz. İşte paylaşmayı hemen bırakmanız gereken güzellik ürünleri;

güzellik ürünleri
1. Kremler

Gündüz kremi, gece kremi olsun ya da kavanozda bulunan her türlü makyaj ürünü kimseyle paylaşılmamalıdır. Ellerinizi kaba daldırırken bakterilerin bulaşma ihtimali olduğu için kendi kişisel kullanımınız için saklamak en iyisidir. Kremi uygulamadan önce mutlaka ellerinizi yıkayın. Gerçekten de herhangi bir krem ​​veya formülü biriyle paylaşmak isterseniz, yalnızca bir pompa ile birlikte veya bir tüp içerisinde mevcutsa yapın.

2. Allık ve Pudra

Allık ve pudra gibi ürünler, uygulamak için bir sünger ile birlikte gelir. Dolayısıyla, bir başkasıyla paylaşırsanız, aslında bakterileri yüzünüzden başka birine veya başka bir yere aktarabilirsiniz. Eğer bunu paylaşmanız gerekiyorsa, bakterileri atmak için tozun alkollü bir spreyle püskürtülmesini sağlayın. Veya aynı ürünü uygulamak için farklı makyaj fırçaları kullanın.

3. Makyaj Fırçaları

Makyaj fırçası çok paylaşılan güzellik ürünleri arasındadır. Bu yüzden makyaj fırçalarınızı biriyle paylaştığınızda cildinizde aktaracağınız tüm bakterileri düşünmeniz gerekir. Makyaj fırçaları paylaşarak bakterilerin çapraz kontaminasyonundan kaynaklanabilecek akne gibi cilt koşullarını canlandırabilirsiniz. Ancak acil bir durumda, makyaj fırçasını bir başkasıyla paylaşmanız gerekiyorsa, bakterileri öldürmek için alkol spreyi uyguladıktan sonra yapın.

4. Maskara

Maskara paylaşmak, konjunktivit ve pembe göz gibi bazı göz enfeksiyonlarına neden olabilir. Kolayca bulaşabilen enfeksiyonları yayma riski çok yüksektir. Bu aslında rimelin şişesindeki aerobik bakterileri besler. Paylaşmak isterseniz tek kullanımlık bir fırçakullanın.

5. Ruj 

Ruj da kimseyle asla paylaşılmamalıdır. Dudak parlatıcılarını veya rujları paylaşarak, aslında, oral uçuk oluşturabilecek bakteri veya hatta HSV-1 virüsü aktarıyor olabilirsiniz. Dolayısıyla ne pahasına olursa olsun rujlarınızı paylaşmaktan kaçının.

6. Yüz Temizleme Fırçası

Ölü cildi, kir, yağ ve kirden kurtulmak için bir yüz temizleme fırçası kullanırsınız. Fırçayı düzenli olarak kullanırken hepsinden kurtulursunuz. Öyleyse başkalarının cildi ölü cildi, kir ve yağdan arındırmak istemiyorsanız, yüz temizleme fırçınızı paylaşmayın. Paylaşmak isterseniz farklı fırça kafaları kullanın.

7. Tıraş Bıçağı

Tıraş bıçağı paylaşımı, siğiller ve genital uçuk nakletme konusunda büyük bir risk oluşturabilir. Tıraş bıçağı kullanmak cildinizi morarma ve kan ile diğer sıvılara bulaşma şansına sahip olabileceğinden, ayrı traş makinesi kullanmanız daha iyidir. Hepatit ve staf enfeksiyonu gibi en riskli kan yoluyla bulaşan hastalıklardan bazılarına sahip olabilirsiniz.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)