Rujun Kalıcı Olması için Yapılacaklar

rujun kalıcı olması için

Rujun Kalıcı Olması için Yapılacaklar

Birçoğumuz, makyaj söz konusu olduğunda, gözlerin odak noktası olduğuna inanıyor. Ancak, dudakları görmezden gelemeyiz! Güzel dudaklar, her makyajın çarpıcı ve çekici görünmesine neden olabilir. Size cesur bir görünüm verebilirler ve bir çentik açtığınızda sizi süper dişil yapabilir! Aslında bazı parlak ve cesur dudaklarla muhteşem görünmek kolaydır. Ancak ruj sürmenin ardından sorun başlıyor! Bir şey yerken, içerken ya da kıyafetlerinizi sürdüğünüz ruj bulaşır. Rujun kalıcı olması için dikkat edilmesi gereken püf noktalar bulunmaktadır.

rujun kalıcı olması için

1. Dudak Kalemi 

Dudaklarınızı cesur ve dikkat çekici hale getirmenin en iyi yollarından biri, bir ruj uygulamasından önce bir dudak kalemi çekmektir. Fakat bu adım aynı zamanda rujun kalıcı olması için gereklidir. Böylece rujun bulaşmasını engeller. Dudak astarı formülü genellikle dokuda biraz kuru ve aktarımını önleyen ruj kremi formülü tutar. Dudak astarı, dudaklarınızın şeklini vurgular, derinlik yaratmaya yardımcı olur. Aynı zamanda en sevdiğiniz dudak rengini yerine getirerek geçirmez ve uzun süre dayanan dudak makyajı elde etmenizi sağlar.

2.Dudak Astarı 

Dudak astarı, kusursuz ve düzgün bir görüntü oluşturarak dudaklarınızı hazırlamanıza yardımcı oluyor. Dudak astar formülündeki bileşenler aynı zamanda rujun kalıcı olmasını sağlar.

3. Ruj Sürmek

Tıpkı makyaj akmasını önlemek ve makyajınızı sıfırlamaya yardımcı olmak için yağ ile lekelenen kağıtları isteyeceğiniz gibi, rujunuzu beneklendirmek formülün kaymasını önlemeye yardımcı olur. Bu basit, ancak etkili bir numaradır. Şimdi, dudaklarınıza ince bir kat ruj uygulayın. Sonra temiz bir peçeteyi alın ve dudaklarınızı hafifçe silin. Ardından formülü sızdırmaz hale getirmek için bir kat daha ruj uygulayın uygulayın. Bu hileyi doğru anlamak için hatırlamanız gereken tek şey, ruj çubuğunu tamamen çıkarmak ya da aşınmasını istemediğinizden sakin bir şekilde uygulamaktır!

4. Pudra Kullanmak

Bu hüner, rujlarınızı mühürlemenin basit ama etkili bir başka yolu. Rujunuzu uyguladıktan sonra, en sevdiğiniz sıkıştırılmış veya yarı saydam pudranızı büyük bir fırça yardımıyla dudaklarınıza sürün. Ardından bir kat daha ruj sürün. Ayrıca, rujunuzla uyuşan bir allık kullanmak ve rujunuzu korumak için rujunuzun üst kısmına vurmak da harika bir numaradır. Toz formülü, dudak hattınızdan tüylerin alınmasına ve ruj bulaşmasının tek nedeni olan rujdaki fazla nemin azaltılmasına yardımcı olur.

Kimler Neler Demiş?

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)

  Subscribe  
Bildir