Sabah Erken Uyanmak için Yollar

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Sabah Erken Uyanmak için Yollar

Yatmadan önce ertesi sabah erken uyanmak için her gece dualar edersiniz. Ancak, ne kadar çoğumuz denesek de, yatmadan çıkmak için sonsuz bir mücadele veririz.Her numarayı denemeye rağmen erken kalkamayacak kadar geç kalmış insanlar arasındasın? Ancak sabah erken uyanmak için etkili yollar bulunmaktadır.

sabah erken uyanmak
1. Yatmadan Önce Yemekten Kaçının

Yatmadan önce bir şeyler yemek cazip olmasına rağmen, yalnızca uykunuzu bozmakla kalmaz, aynı zamanda kilo vermenizi de zorlaştıracağı için yatmadan önce atıştırmayı bırakın. Ayrıca, yatmadan önce yediğiniz zaman, sindirim sistemi, aslında rahatlatıcı olması, şişkinlik ve ağrı hissi ile sonuçlanacak şekilde gıdaları işler hale gelmesine neden olur.

2. Erken Yatın

Ebeveynlerimiz okula giderken erken kalkmak için erken yatmak gerektiğini söyleyerek bizi büyüttük. Bu gerçekten doğrudur. Vücudunuzun dinlenmek ve iyileşmek için yeterli zaman aldığından emin olarak makul bir zamanda yatmaya giderseniz, her zamankinden daha erken uyanabilirsiniz.

3. Perdeyi Hafif Açarak Uyuyun

Hafif açık perdelerle uyuduğunuzda ertesi sabah güneş ışınları yüzünüze çarptığında doğal olarak uyanmaya yardımcı oluyor. Alarmın çalmasına gerek kalmadan uyanmanın en keyifli yollarından biridir. Bununla birlikte, güneş yükselmeden önce uyanmayı isterseniz aşağıdaki ipuçlarını deneyebilirsiniz.

4. Zihinsel Olarak Kendinizi Hazırlayın

Sabah erkenden uyanmanın önemini vurgulayan sesli klipleri dinleyin veya videoları izleyin. Bu dolaylı olarak sizi erken uyanmaya hazırlayabilir.

5. Sonraki Gün için Heyecanlanın

Sabah egzersiz seansınız, lezzetli bir kahvaltı veya yaklaşmakta olan bir etkinlik olsun – gün içinde yapacaklarınız için gerçekten heyecanlanın. Bu heyecan şüphesiz her zamankinden daha erken uyanmanızı sağlayacaktır.

6. Alarmı Yatağınızdan Uzak Tutun

Bu eski çağlardan kalma erken uyanmaya yardımcı olan bir numaradır. Bir uyarı uykunuzu bozar ve tek yapmak istediğiniz şey o uyarının durdurulmasıdır. Yatmadan önce alarmı yatağınızdan uzak tutmak, ayağa kalkmak ve adım atmanızı sağlayacaktır. Böylece hem alarmı kapatıp tekrar uyuma riskine karşı önlem almış hem de uykunuzu dağıtmış olursunuz.

7. Her Gün Aynı Zamanda Uyanın

Her gün aynı saatte uyanın beyninizi belirli bir uyku düzenine alışabilir hale getirin. Belirli bir süre sonra, bilinçaltında bunu yapmak için beyninizi eğittiğinizde, alarm çalmaya başlamadan önce uyandığınızı göreceksiniz.

8. Günün ilerleyen Saatlerinde Kafein Kullanmayın

Zaten bildiğiniz gibi, günün ilerleyen saatlerinde kafein alımı uykunuzu bozabilir. Bu nedenle, yatmadan önce en az 6-7 saat herhangi bir kafeinli içecek tüketmemek gerekir. Bu sadece iyi bir uyku çekmenize yardımcı olur aynı zamanda erken uyanma şansınızı da arttırır.

9. Yatmadan Bir Saat Önce Tüm Elektronik Cihazları Kapatın 

Cep telefonlarının, dizüstü bilgisayarların ve televizyonların ekranlarından yayılan mavi ışık, sağlığınız için zararlıdır ve uyku döngüsünü karıştırır. Beyniniz, gündüz olduğunu düşünüyor ve uykudan kalkmanızı önleyebilecek olan kortizol (stres hormonu) salınmasına neden oluyor. Bu yüzden, uykuya gitmeden bir saat önce tüm elektronik cihazları kapatın. Dinlenmek için bir kitap okuyun veya müzik dinleyin ve uykuya dalın.

10. Her Gün Birkaç Dakika Önce Uyanın

En iyi ve en kolay hilelerden biri, her gün birkaç dakika önce uyanmaktır. Genellikle sabah 7’de kalkarsanız, sabah 5.30’da uyanmak istiyorsanız hedef uyandırma zamanına ulaşana kadar alarmınızı her gün 5 dakika önceye ayarlayın.

Unutmayın, bir gece boyunca yaşam biçiminizi radikal bir biçimde değiştiremezsiniz. Bu ipuçlarını günlük rutinin bir parçası haline getirmek, uyku düzeninizdeki değişiklikleri farketmek ve sabah erken uyanmak için bunları tutarlı bir şekilde izlemek önemlidir. Ve bir kez alışkanlık haline getirirseniz, güneş yükseldiğinde veya kuşlar cıvıldadığında otomatik olarak uyanmış olacaksınız.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)