Hamilelerin Korkulu Rüyası: Sabah Hastalığı

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Hamilelerin Korkulu Rüyası: Sabah Hastalığı

Hamileliğin erken dönemlerinde, çoğu kadın genellikle sabah bulantısı olarak adlandırılan sık bulantı veya kusmaya sahiptir. Birçokları için, sabah meydana gelir, ancak rahatsızlık gün içinde her an olabilir. Belli kokular, bazı gıdalar, yorgunluk, kaygı, vitamin veya mineral yetersizlikleri gibi çeşitli faktörler sabah hastalığı sebebi olabilir. Sabah hastalığı çok normaldir ve endişelenecek bir şey yoktur. Bulantı ve kusmaya karşı, basit ve doğal tedavilerle savaşabilirsiniz. Sabah hastalığı için en iyi 10 ev ilaçları;

sabah hastalığı
1. Limon

Limonun doğal sakinleştirici etkisi mide bulantısını azaltmanın mükemmel bir yoludur. Mide bulantısı hissediyorsanız, bir çay kaşığı limon suyunu ve nane suyunu birer tatlı kaşığı zencefil suyu ve bir çorba kaşığı bal ile karıştırın. Bu karışımı günde iki ila üç defa karıştırın. Alternatif olarak, limon suyu ve naneyi biraz şekerle karıştırın. Günde üç kez tüketin. Taze limon sıkın ve bir bardak su ile karıştırın. Mide bulantısını önlemek için her sabah için. Kokulu taze limon kabuğu, sabah hastalığı semptomlarını hafifletebilir.

2. Zencefil

Zencefil kökü bulantı ve kusmaya karşı rahatlatıcı gingerol ve shogaol içeren kimyasal maddeler içerir. Bir çay kaşığı bala beş ila altı damla zencefil suyu ekleyin. Sabah uyandığınızda bu karışımı yavaşça tüketin. Bir fincan kaynar suya bir buçuk çay kaşığı toz zencefil ekleyerek zencefil çayı yapabilirsiniz. 10 dakika boyunca bekletin ve sonra sıkın. Çayı yavaşça yudumlayın. Hamile kadınlar bu çayı günde üçten fazla içmemelidir. Zencefilin küçük bir parçasını emmek de bulantıdan hızlı bir şekilde kurtulmanızı sağlayabilir.

3. Köri Yaprağı

Köri yapraklarından elde edilen meyve suyu, limon suyu ve şeker ile kombine edildiğinde, sabah rahatsızlığından kaynaklanan mide bulantısı ve kusmayı tedavi etmek için kullanılabilir. Meyve suyunu çıkarmak için 15 ila 20 köri yaprağı elekten geçirin. İki çay kaşığı taze limon suyu ve bir çay kaşığı bal veya şeker ekleyin ve iyice karıştırın. Bunu günde iki veya üç kez için.

4. Nane

Nanede bulunan anestetik mideyi sakinleştirir ve böylece mide bulantısını azaltmaya yardımcı olur. Bir bardak kaynar suya nane koyarak nane çayı yapın. 10 dakika boyunca bekletin ve sonra süzün. Şeker veya bal ekleyebilirsiniz. Alternatif olarak, bir bezin üzerine birkaç damla nane yağı koyabilir ve kokuyu soluyabilirsiniz. Nane şekeri yemek bile çok etkilidir.

5. Rezene

Aromatik ve meyan kökü tadımlayıcı rezene tohumları mideyi sakinleştirmek ve sabah hastalıklarından hızlı bir rahatlama sağlamak için kullanılabilir. Rezene tohumlarında bulunan anestetik bileşenler mide bulantısına yardımcı olur. Sindirim sürecine yardımcı olmak için yemeklerden sonra bir çay kaşığı rezene tohumu çiğnemek de sabah rahatsızlığına iyi gelir. Rezene çayı da deneyebilirsiniz. Bir çay kaşığı ezilmiş rezene tohumlarını bir bardak kaynar suya ekleyin. Süzmeden önce birkaç dakika bekletin. Yudumlamadan önce birkaç damla taze limon suyu ve bir çay kaşığı bal ekleyin.

6. Peynir

Gebelik sırasında kan glikoz düzeylerini düzenleyen çok miktarda protein tüketir. Bir araştırmada, proteince zengin yiyeceklerin, özellikle daha fazla karbonhidrat için özlem duyduğunuzda, sabah hastalığı semptomlarının azalmasına yardımcı olacağını bulunmuştur. Peynir, başka bir şeyden yediğiniz zaman kusacakmış gibi hissediyorsanız iyi bir seçenektir. Taze meyveler ve sebzelerle birlikte basit bir peynir salatası hazırlayabilir ve öğle veya akşam yemeği için yiyebilirsiniz.

 7. Krakerler

Krakerler bulantı hissini durdurmaya yardımcı olabilirler. Gebeliğin ilk birkaç ayında güne bir veya iki kraker ile başlamak iyi bir fikirdir. Güne başlarken ve yatmadan önce ihtiyaç duyulduğunda biraz kraker yiyin.

8. Su

Susuz kalmak sabah bulantılarına neden olabileceğinden, hamile kadınların bol su içmeleri gerekir. Her saat bir bardak su içen kadınların sabah hastalığında muzdarip olma ihtimalleri çok daha düşüktür. Her gün sekiz ila 10 bardak su içmeyi deneyin. İçme suyunu sevmiyorsanız kavun, havuç, domates, kereviz, üzüm, elma, kabak, armut ve portakal gibi su içeriği yüksek sebze ve meyveleri yiyebilirsiniz.

Sabah hastalığı sorunu yaşıyorsanız veya önlemek istiyorsanız bu ilaçları deneyin. Bununla birlikte, kusma şiddetli hale gelirse, susuzluk ve kilo kaybına neden olabileceği için hemen doktorunuza başvurun.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)