Saç Beyazlamasını Önlemenin Yolları

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Saç Beyazlaması Nasıl Önlenir? 

Daha genç yaştasın ama beyaz saçlı mısın? Beyaz saçlarınız akranlarınız arasında olduğunuzda sizi utandırıyor mu? Genç yaşta saç beyazlaması ortak bir sorun olabilir, ancak bireyin kendi imajını sarsar. Peki, saç beyazlaması nasıl önlenir?
saç beyazlaması

1. Isı Koruması

Isı koruması, saç dökülmesine karşı önleyici ve tedavi edici bir önlemdir. Aşırı ısı ve ter kafa derisini kuru hale getirir. Saç follikülleri zayıflar ve yaşlanmaya başlarlar. Sonuç olarak, saç gri beyaza dönüşür. Güneşli günlerde her zaman şapka ve şemsiye kullanın. Sıcak su banyosundan kaçının. Ayrıca, saçınızı kuru tutmak için kullandığınız kurutma makinelerinden gelen doğrudan ısıdan saçınızı koruyun. Isınız nedeniyle saçınıza zaten zarar verdiyseniz, hasarı tersine çevirmek için serin saç paketlerini uygulayın. Saç derisi, böyle serin saç kremi saç paketlerinin düzenli kullanımı ile nemlenir. Kafa derisinin normal pH seviyesi düzeldiğinde, beyaz saç follikülleri yok olur. Ayrıca yeni saç büyümesini de teşvik eder.

2. B12 Vitamini Bakımından Zengin Gıdalar

B12 vitamini, saç dökülmesini önlemenin en iyi yollarından biridir. Ayrıca, beyaz saçlardan kurtulmak için iyileştirici bir önlemdir. B12 vitamini, kafa derisi sağlığını korur ve saç beyazlaması karşısında etkilidir. Sağlıklı bir beslenme için vitamin B12 bakımından zengin olan taze meyve ve sebzeleri (peynir, avokado, portakal, erik ve kızılcık) yiyin. Beyaz saç telleri yeni büyümenin gölgesinde kalır ve nihayetinde düşer.

3. Biyotin Bakımından Zengin Saç Ürünlerini Kullanın

Biyotin, saçların siyah rengini koruyan doğal bir bileşentir. Böylece, genç yaşta beyaz saçlardan kurtulmak için biyotin açısından zengin yiyecek maddelerinin (yulaf ve badem gibi) tüketimini teşvik edin. Biyotin bakımından zengin saç kozmetik ürünlerinin kullanılması da saçınızın doğal siyah rengini geri vermek için mükemmel bir yöntemdir.

4. Bitkisel Yağ Kullanımı

Zayıf saç foliküllerine sahip olmak çok genç yaşta ince saç, beyaz saç ve donuk saç sorunlarının başlıca nedenlerinden biridir. Saç derinizi beslemek için badem yağı ve zeytinyağı kullanın. Saç hasarını onarmak için güçlü bitkisel yağ formüllerini de kullanabilirsiniz. Bitkisel yağ kullanımı, beyaz saçlardan kurtulmanın en iyi ve doğal yollarından biridir. Ayrıca, genç yaşta saç beyazlaması konusunda kesin bir önlemdir.

5. Kına

Kına, doğal boya, saç derisi için şifalı bir bitkidir. Sadece saç beyazlamasına karşı korur; mevcut beyaz saçın görünümünü de siler.

6. Meditasyon

Stres cildimize, saçımıza ve sağlığa zarar veren güçlü bir düşmandır. Aşırı stres, genç yaşta saç beyazlığına neden olur. Ayrıca, saç kalitesini düşürme, saç inceltme ve zayıflama şeklinde saçlara zarar verir. Stres egzersizleri ve meditasyon, saç dökülmesine karşı etkilidir. Meditasyon, beynimizin kimyasal dengesini geri yükler. Vücudu ve zihni sakinleştirir. Saçın beyazlamasını önler ve onarımını yapar.

7. Doğal Saç Boyaları

Yan etkileri nedeniyle kimyasal boyalardan korkuyorsanız saç derisi besleyici içerikli bir depo olan ev yapımı doğal boyaları kullanın. Çay / kahve suyunu 15 dakika kaynatın ve soğumaya bırakın. Sağlıklı, doğal bir saç boyası oluşturmak için soğutulmuş sıvıya doğal yağlar ekleyin. Beyaz saçlardan kurtulmak için saçlarınızı düzenli olarak bu doğal renklerle yıkayın.

Saç Beyazlaması için Doğal ilaçlar

1. Hindistan Cevizi Yağı ve Limon Suyu

Limon suyu ve hindistancevizi yağını karıştırarak saçlarınıza masaj yapın. Bunu düzenli olarak yapın. Bu, beyaz saç için en iyi tedavilerden biridir.

2. Limon Suyu Ve Badem Yağı

Saç beyazlaması için basit bir diğer basit doğal ilaç ise, limon suyu ve badem yağı karışımı ile düzenli olarak kafa derisine ve saçına masaj yapmaktır.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)