Saç Dökülmesi Sorununa 2 Etkili Çözüm

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Saç Dökülmesi Sorununa 2 Etkili Çözüm

Mevsim geçişlerinde özellikle bayanların en fazla sorun yaşadığı konuların başında saç dökülmesi geliyor. Farklı tedavi seçenekleriyle saç dökülmesi sorununa çözüm bulabilirsiniz.

 

saç dökülmesi“Sağlıklı, dolgun ve canlı saçlar her kadının istediği ve özellikle yüz güzelliğine katkı sağlayan bir durumdur. Güzel görünen saçlar insanın her zaman sosyal hayatı içerisinde iyi hissetmesini sağlar. Fakat mevsim geçişlerindeki saç dökülmesi ve buna bağlı olarak deri yüzeyinde açık alanların oluşması bu durumu tam tersine çeviriyor. Belli oranlarda saç dökülmesi normaldir. Hatta saçlar yapısı itibariyle bazı zamanlarda uzar, bazı zamanlarda ise, dinlenme ve dökülme evresi geçirir. Mevsim geçişleri sırasında genel olarak bağışıklık sistemi zayıfladığı için dökülme evresi bu dönemde daha çok gerçekleşir. Kıştan ilkbahara geçişte bu dönemlerden birisidir. Saç kökleri dinlenme evresini gerçekleştirmeden ya da büyüme evresinden dinlenme evresine geçemeden dökülmeye başlayabiliyor. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, bu durumun gerçekleşmesine neden olan en önemli sorunun saç köklerinin yeteri kadar beslenememesi olduğunu söylüyor. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, saç dökülmesi sorununu ortadan kaldırabilmek için 2 farklı tedavi seçeneğini anlattı.
[irp posts=”1810″ name=”Oje Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?”]

Organik Saç Enjeksiyonu

Op. Dr. Bülent Cihantimur, 1. Yöntem olarak Organik Saç enjeksiyonunu öneriyor. Organik Saç enjeksiyonunun 2 senelik bir çalışma ürünü olduğunu ve  mevsim geçişleri sorunu yanında başka sebeplerden dolayı gerçekleşen saç dökülmesinde de etkili olduğunu söylüyor. Herhangi bir sağlık sorunu yaşanmasa da bazen saçların avuç avuç döküldüğü oluyor. Organik Saç enjeksiyonu uygulayarak bu sorunun ortadan kalkarak saç dökülmesinin durmasına ve bunun yanında dökülen saçlar yerine yeni saçların çıkmasına yardımcı oluyor. Yeni çıkan ve var olan saçlar da bu uygulama sayesinde daha parlak, gür ve sağlıklı oluyor. Op. Dr. Bülent Cihantimur, Organik Saç enjeksiyonu ile ilgili olarak: ” Organik Saç enjeksiyonu uygulamasına başlamadan önce saç dökülmesi sorunu yaşayan hastanın bedeninden bir miktar yağ alıyoruz. Daha sonra bu yağ kök hücreden zengin hale getiriliyor. Sonrasında hastanın saçsız bölgesine uygulanır. Kök hücrenin elde edilebileceği en makul yer, sorun yaşayan hastanın bölgesel yağlanma yaşadığı yerdir. Kendi kök hücresi, beslenemeyen, besinsiz kalmış ve saç dökülmesiyle sonuçlanan alana uygulandığında hastanın saçlarında canlanma ve tutarlı bir seyir izliyoruz” diyor.

En Eski Uygulamalardan Biri: Saç Mezoterapisisaç dökülmesi

Cihantimur  “Mezoterapi tarihi yaklaşık olarak 250 yıl öncesine dayanan eski uygulamalardandır. Mezoterapi  “derinin alt kısmına enjekte etme” anlamına gelen bir tedavi yöntemidir. Saç mezoterapisinde saçlı dokunun 2-3 mm hemen altına inilir. İncecik uçlu iğneler yardımıyla gerçekleştirilen Mezoterapi saç dokusunun beslenmesini ve güçlenmesini sağlar. Uygulama esnasında hastaya vitamin, antioksidan ve hastaya özel farklı bileşimler içeren sıvı enjekte edilir. Saç mezoterapisi, yeni saç çıkmasına yardımcı olduğu gibi hem yeni çıkan hem de mevcut saçlarınızı besler. Aynı zamanda mevcut saç dökülmelerine de engel olur ” diyerek,  her iki tedavinin de lokal anesteziyle ağrısız bir şekilde gerçekleştirildiğini ekliyor.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)