Saç Dökülmesini Durdurmak için Çözümler

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Saç Dökülmesini Durdurmak için Çözümler

Günümüzde saç dökülmesi, hem erkek hem de kadınları etkileyen en yaygın sorunlardan biridir. Genetik faktörlerin yanı sıra, az aktif tiroit bezleri, stres, hormonal dengesizlik, beslenme yetersizliği, yaşlanma, kafa derisi enfeksiyonu, bazı tıbbi durumlar veya ilaçlar, hava kirliliği ve kan dolaşımı yetersizliği gibi saç dökülmesinin diğer nedenleri arasındadır. Günde 50-100 saç telinin kaybedilmesi normal kabul edilir. Ancak, bundan daha fazla kaybetmeye başlıyorsanız, artık saçınıza ve saç derisine dikkat etmek gerekir. Saç dökülmesini kontrol etmek ve durdurmak için hazır malzemelerle evde yapılmış çeşitli ev ilaçları vardır. Saç dökülmesini durdurmak ve saç büyümesini teşvik etmek için etkili ev ilaçlarının bazıları;saç dökülmesini durdurmak
1. Aloe Vera

Aloe Vera, saç dökülmesini durdurmak ve saç büyümesinin artırmak için etkili bir evde çaredir. Kaşıntı gibi saç derisinde görülen problemleri azaltmada de etkilidir. Hafifçe alkalin olan Aloe Vera, kafa derisinin doğal pH seviyesini geri kazandırır. Kepek tedavisinde de kullanılabilir. Kafa derisinin derinliklerine nüfuz ederek saç büyümesini artırır. Aloe Vera’nın sapını alın ve jelini çıkarın. Saçınıza ve kafa derinize uygulayın. Yaklaşık 45 dakika bekletin. Normal su ile yıkayın. Daha iyi sonuç almak için bunu haftada 3-4 kez yapın.

2. Çemen Çekirdekleri

Çemen veya Methi tohumu saç dökülmesini durdurmak için en etkili ev ilaçları arasında yer almaktadır. Saç foliküllerini onarır ve saçların yeniden büyümesine yardımcı olur. Zengin protein ve nikotinik asit, çemen tohumları saçı güçlendirir ve saçınızı güçlü, parlak ve uzun yaparlar. Çemen tohumlarını bir gece suda bekletin. Ertesi gün ezin. Saçınıza ve saç derisine uygulayın. 30 dakika kadar bekleyin. 30-40 dakika sonra, normal su ile durulayın. Şampuan kullanmak zorunda değilsiniz. Saç dökülmesini durdurmak için bir ay boyunca haftada iki kez bu uygulamayı yapın.

3. Hindistan Cevizi Sütü

Zengin proteinler, mineraller ve esansiyel yağlar, hindistancevizi sütü saç dökülmesini kontrol eder, saç kırılmasını azaltır ve saç büyümesini arttırır. Hindistan cevizi sütü ayrıca saç büyümesini artıran potasyum içerir. Saçınızı nemlendirecek, parlak ve sağlıklı bırakarak güçlendirecektir. Hindistancevizi sütünün antibakteriyel özellikleri saçlarınızı hasara karşı koruyacaktır. 1 fincan Hindistancevizi sütünü saç derinize ve saçınıza masaj yaparak sürün. Sütü saç derisinden saç uçlarına uygulayın. Saçlarınıza bir havlu sarın ve yaklaşık 20-30 dakika bekletin. Bundan sonra saçlarınızı hafif bir şampuan ve soğuk suyla yıkayın. Etkili sonuçlar için haftada bir kez yapın.

 

4. Pancar Suyu

Pancar, sağlıklı saçlar için gerekli besleyici maddeler olan C vitamini, potasyum, kalsiyum, karbonhidrat, protein, fosfor içerir. Saç dökülmesini kontrol etmek için en iyi mutfak ilaçlarından biridir. Hızlı saç büyümesi için günlük olarak tüketebilirsiniz. Pancar yapraklarını 2 su bardağı suyun içine koyun ve su miktarı yarıya düşene kadar kaynatın. Kaynadıktan sonra soğuması için bekletin ve sonra öğütün. Saç derinize ve saçınıza uygulayın. Yaklaşık 20 dakika bekletin ve daha sonra normal su ile durulayın. Saç dökülmesini kontrol etmek ve sağlıklı kılmak için bu uygulamayı haftada üç kez uygulayın.

5. Soğan Suyu

Soğanlar saçlarınız için harikalar yaratabilir. Antibakteriyel özellikler saç derisi enfeksiyonuna karşı mücadeleye yardımcı olur ve sülfür içeriği saç folliküllerine kan dolaşımını geliştirir. Saç büyümesini arttırır ve saç dökülmesini kontrol eder. 1 adet soğanın suyunu sıkn. Pamuğu soğan suyuna batırın ve kafa derisine uygulayın. 20-30 dakika saçınızda bekletin. Normal su ve hafif bir şampuan kullanarak yıkayın. Bu uygulamayı haftada bir kez uygulayın ve saçınızdaki farkı görün.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)