Saç Dökülmesi Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Saç Dökülmesi Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç dökülmesi günümüzde çoğu insanın yaşamakta olduğu sorunlar arasında yer alıyor. Saç dökülmesi çoğunlukla genetik altyapıya, sağlıksız beslenme ve hormonal dalgalanmalara bağlı olarak gelişir. Bunların yanında saç dökülmesinin nedenleri arasında bazı şehir efsaneleri de yer alıyor.

saç dökülmesinin nedenleri
Yapılan 2 senelik ARGE çalışması sonrasında, Türkiye’de ve dünyada ilk olarak Organik Saç Ekimi ve saç dökülmeyi engelleyici Organik Enjeksiyon uygulamaları geliştirildi. Bu uygulamalar saç dökülme ve kellik sorununa en etkili yaklaşımı sunuyor. Yapılan araştırmalar sonucunda saç dökülmesi hakkında doğru bilinen yanlışlar ortaya çıktı;

  • İnsanların çoğu şapka, bere, başörtüsü gibi aksesuarların saçları döktüğü ile ilgili yanlış bir bilgiye sahip. Genellikle bu aksesuarlar güneşten korumak amacıyla takılır. Bu aksesuarların özellikle pamuklu, sıkmayan ve terletmeyen kalitede olanları tercih edilirse, düşünüldüğünün aksine çok fazla faydası olduğunu da söyleyebiliriz.
  • Saç tıraşı yaptırmak ya da saçların ucundan kestirmek saçların gürleşmesini ya da dökülmesini engellediği yönündeki bilgi de yanlıştır. Bununla birlikte saçı fırçalamanın da saç köklerine herhangi bir güçlendirici etkisi yoktur. Aksine fırçalamak saçları kırabilir ve güçsüzleşmesine neden olabilir.
  • Özellikle kış aylarında saçları kurutmak için sıkça kullanılan fön makinesinin ve yazın havuz klorunun bilinenin aksine tek yan etkisi, saçlardaki nemi azaltmasıdır. Saç dökülmesiyle doğrudan bir bağlantısı olduğunu söylenemez. Ancak saçların nemli olması, daha sağlıklı gözükmesini ve kırılgan olmamasını sağlar.
  • Saç şekillendirmek için kullanılan ürünler ve buna ek olarak renk değişimi ya da beyazları kapatmak için kullanılan saç boyalarının bazılarının saça zarar verme potansiyelleri var. Fakat bu uygulamaların saç uzamasını etkileyebileceği yönünde herhangi bir bilimsel bilgi bulunmuyor.
  • Saçın rengini açmak için kullanılan agresif kimyasal maddeler saçlara zarar verir. Özellikle saç köklerine ciddi derecelerde zararı vardır ve bu da saç dökülmesini tetikler.

Saç köklerini korumak için sağlıklı beslenmenin önemi büyüktür. Eğer bu durumu tetikleyici bir hastalığınız yoksa kellik sorunu için Organik Saç Ekimi, saç dökülmesi için de Organik Enjeksiyon yaptırabilirsiniz. Böylece tüm bu sorunlara engel olabilirsiniz.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)