Saç Rengine Göre Makyaj

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Saç Rengine Göre Makyaj

İyi makyaj, bir kişinin özelliklerini geliştirme, kusurları gizleme ve bir kişinin cilt tonunu tamamlama becerisine sahiptir! Bununla birlikte, harika bir makyaj için, sadece renk trendlerini körü körüne takip etmemeli, bunun yerine saç rengine göre makyaj yaparak saçınızla mükemmel bir uyum içinde olan makyaj ve renkleri tercih etmelisiniz. Makyajınızı eşleştirmek zor olabilir. İkisi arasında iyi bir kombinasyon yoksa, saç rengi ne kadar muhteşem olursa olsun, ikisi de düz kalır. İşte bu mükemmel renkli saçları yüzünüzle eşleştirmek için saç rengine göre makyaj ipuçları;

saç rengine göre makyaj
1. Koyu Saç / Siyah Saç için Makyaj

Koyu saçlı kadınlar makyaj yaparken bir bölgeyi öne çıkardıklarında görünüşün geri kalanını basit tuttukları zaman en iyi şekilde görünür. Koyu saçlara genellikle siyah gözler eşlik eder. Bu uyum hemen hemen her tonu kolayca kullanma olanağı sağlar. Koyu saçlı kadınlar daha yoğun renkleri kullanabilmenin yanı sıra daha açık tonlarla oynayabilir. Çıplak dudaklar ve şeftali allık ile iyi tanımlanmış göz makyajı süper bir görüm kazandırır. Orta cilt tonlu koyu saçlı kadınlar, şarap ve mavi bazlı renkleri daha sık denemelidir. Bronz, mercan, mor ve gözlerde sıcak renkler de harika görünür. Dudaklarınızda kırmızı renk kullanarak makyajı tamamlayabilirsiniz.

2. Sarı Saçlar

Sarışın kadınlar makyajlarını dikkatli bir şekilde  yapmalıdır. Yumuşak ve pastel tonlar, koyu tonlar keskin bir kontrast yaratarak en iyi görünümü kazandırır. Alnınıza, yanaklarınıza ve çenenize iyi bir bronzlaştırıcı uygulayın. Ancak bunu hafifçe uygulayın. Şeftali tonları, cilt tonunu ısıtmaya yardımcı olur. Fildişi veya pembe renkli göz farı tercih edebilir ve yanaklar için pembe bir allık seçebilirsiniz. Gri, mavi ve renkli göz astarları, sarı saç rengiyle uyum sağlar. Makyajı bitirmek için pembe veya şeftali alt tonlu kahverengi veya nötr bir ruj kullanmalısınız. Yüzün donuk görünmesini sağlayacak şekilde koyu kahverengi ruj kullanmayın. Kahverengi maskara da eşit derecede iyi görünmenizi sağlayacaktır.

3. Açık Kahverengi Saç

Saç renginiz, siyah veya kahverengi tonlar kadar derin olmadığından, ten renginiz veya göz renginizle ilişkili tonları uygulamanız gerekir! Şeftali ve pembe tonları içeren bir bronzlaştırıcı uyguladığınız zaman cilt tonunuza biraz parlaklık kazandırmış olursunuz. Bronzlaştırıcı yüzünüze güzel bir parlaklık katacak ve şeftali allık cildi aydınlatmaya yardımcı olacaktır. Görünümünüzü özetlemek için, nötr tonlara gitmeyin. Bunun yerine dudaklarınıza biraz turuncu-kırmızı tabanlı ruj sürün ve nötr göz farı kullanın. Kahverengi göz kalemi uygulayın ve bu mükemmel görünüm için siyah rimel ile makyajınızı tamamlayın.

4. Bal Renkli Saçlar

Doğal bir görünüm için, bir miktar altın ışıltıya sahip bir ışık gölgesi güzel görünür ve gözlerinizi parlatır. Şeftali tonlu allık seçin. Gözleriniz için renk tercihinizi kahverengi veya menekşe göz astarı veya koyu bir yeşilden yana kullanın. Gözlerinizin dış köşesini üst kirpik çizgisine doğrultun ve görünüşünüzü tamamlamak için maskara sürün. Dudaklar için saf bir dudak parlatıcısı bulunan çıplak bir pembe ruj deneyin.

5. Karamel Saç

Karamel saçın altın kahverengi tonları bronzlaşmayı mükemmel bir şekilde artırırken, cilt renginin soluk olmasına neden olabilir. Eğer cildiniz soluksa, nötr ve parlak renklerde saten astar ile makyaj yaparak karamelin daha serin tonlarını dengelemeye çalışın. Gözleriniz için, gri, fildişi veya bej göz gölgelerini kullanabilir ve kahverengi göz astarlarını seçebilirsiniz. Mercan, fuşya pembesi ve yumuşak pembeler kızarıklıkları alarak cildinize bir miktar parlaklık katar. Mat fondötenleri tercih edin. Nötr dudaklarda en iyi görüntüyü sağlar; biraz parıltı eklemek için yumuşak pembe bir parlatıcı deneyebilirsiniz.

6. Kızıl Saç

Kiraz veya kumral tonları gibi koyu kırmızı saçlı kadınlar makyaj yaparken daha nötr tonlar kullanmalıdır. Ayrıca bu tonları pembe ile de kullanabilirsiniz. Gözlerinize makyaj yapın ve dudaklarınızı nötr bırakın. Bu, saçınızı göz gölgeleri ile eşleştirmeniz gerektiği anlamına gelmez. İki veya üç ton alın ve bunları yeşil veya bronz tonlu bir şampanya pembe göz farı ile birlikte karıştırın. Saç renginiz gölgede daha açıksa, yanaklarınıza pembemsi bir mercan allık uygulayın. Saçlar ve dudaklar parlak olduğunda, gözlerinize aşırı makyaj yapmaktan kaçının. Güzel bir nötr gölge kullanın ama turuncudan kaçının. Makyajınızı kahverengi veya gri bir göz kalemi ve siyah veya kahverengi rimel ile tamamlayın.

Saç rengine göre makyaj yaparken hatırlamanız gereken son şey, renklerin kontrastının mükemmel olmasıdır. Saçınızın rengi ne olursa olsun, saçınızın öne çıkmasını sağlamak için zıt bir makyaj yapabilirsiniz. Saç renginiz için uygun makyajı bulmak karmaşık görünebilir, ancak her şey sizin için en iyi olduğunu düşündüğünüzde gelir.  Göz renginizi ve cilt tonunuzu saçınıza uydurmak için bu ipuçlarını kullanın!

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)