Saç Uzatan Maskeler

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Saç Uzatan Maskeler

Uzun saçlara sahip olmak her kadının arzusudur. Saçlarınızın uzamasını sağlamak için düzenli olarak saç maskesi kullanabilirsiniz. Saç uzatan maskeler ile saçlarınızın daha sağlıklı uzamasını sağlayabilirsiniz. Bu maskeler sayesinde saçlarınızın kırılmasını önler, saçlarınıza parlaklık verir ve saçlarınıza hacim kazandırırsınız. Böylece saçlarınızın uzamasına engel olan problemleri ortadan kaldırabilirsiniz. Saç uzatan maskeler evde bulabileceğiniz malzemelerle kolaylıkla hazırlanabilir.saç uzatan maskeler

1. Protein Saç Maskesi

Protein maskeleri sağlıklı saç elde etmek için mükemmeldir. Saç büyümesini destekleyen çok iyi bir saç maskesidir. Bileşenler ayrıca saçlara parlaklık ve pürüzsüzlük kazandırır. 1 yumurtayı, 3 çorba kaşığı hint yağını ve 1 çay kaşığı sirkeyi bir kasede karıştırın. Hazırladığınız maskeyi saç derisine masaj yaparak hazırlayın. 30 dakika saçınızda bırakın. Daha sonra soğuk su ile yıkayın. Protein maskesinden sonra, iki yemek kaşığı elma sirkesi ile bir litre suyu karıştırarak saçlarınızı yıkayın. Saçınızı şampuanladıktan sonra saçlarınızı durulamak için bu karışımı kullanın.

2. Muz Maskesi

İhtiyacınız olan malzemeler; 1 muz, 1 yumurta, 1 çorba kaşığı bal, yarım fincan biradır. Yumurta ve muz saçları besler. Bal nemlendirir. Bira saça hacim ve kalınlık verir. Bir kasede bir muz alıp ezin. Bir yumurta, bal ve birayı ezdiğiniz muzun içine koyarak çatalla karıştırın. Karışım pürüzsüz bir macun olmalıdır. Bu karışımı saç derisine ve saçlarınızın tamamına uygulayın. Saçlarınızı bir topuz yapın. En az 1 saat veya 1.5 saat saçlarınızda bekletin. Soğuk su ile yıkayın.

3. Soğan Maskesi

Soğan saç uzaması için çok faydalıdır. Bal saçları derinden nemlendirir. Soğan suyu saç köklerini uyarır. En iyi sonuçları elde etmek için, bu masajı bir ay boyunca her gün yapın. 1 soğanı rendeleyin. Suyunu ayırın. Soğan suyu ile 2-3 çorba kaşığı bal ile karıştırdıktan sonra masaj yaparak saçınıza uygulayın. Saç maskesini 30 dakika beklettikten sonra yıkayın.

4. Bal

Bal, zeytinyağı ve yumurtayı karıştırarak saçlara uygulamak saçları güçlendirir. Saç uzatan maskeler için harika bir tariftir.

5. Jojoba Yağı

Duşa girmeden önce saçlarınıza masaj yaparak jojoba yağı sürün. 20 dakika boyunca bekleyin. Bu da saç büyümesini hızlandırır!

6. Yoğurt

Saçınıza normal yoğurt uygulayın. 30 dakika bekletin. Daha sonra saçlarınızı ılık suyla durulayın. Bu tarif çok eski bir tariftir. Daha uzun ve daha güçlü saçlar için düzenli olarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

7. Aloe Vera

Vücudunuzun herhangi bir yerine aloe vera uygulamak harikalar yaratır. Bir gece boyunca saç derinize doğrudan uygulayın ve  daha sonra yıkayın. Şampuan olarak kullanmak için hindistancevizi sütü ve buğday tohumu yağı ile aloe verayı karıştırabilirsiniz. Aloe vera jelini hindistancevizi yağı karıştırp ısıtın ve bir şişede saklayın. Haftalık saçınızı yağlama rutininiz için bu karışımı kullanabilirsiniz.

8. Hindistancevizi Yağı

Hindistancevizi yağını kullanırken sabırlı olmanız ve bu yöntemi kullanırken tutarlı olmanız gerekir. Tek yapmanız gereken bu yağ ile saç derinize masaj yapmak ve saçlarınızı yıkamadan önce bir gece bırakmaktır. Bir süre saçlarınız kesinlikle daha güçlü ve daha sağlıklı görünecektir. Ancak, saçlarınızı çok yağlı bırakmamaya dikkat edin. Aşırı yağ, temas ettiği tüm tozları emer ve saçlarınıza daha fazla hasar verir.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)